kontrolka prevodovky - automaticka prevodovka

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
stenliman791
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2009, 18:17

kontrolka prevodovky - automaticka prevodovka

Příspěvek od stenliman791 »

chtel bych se zeptat nevite nekdo co by to mohlo cim by to mohlo byt?
nejdrive mi blikala kontrolka prevodovky a po case se rozsvitila a sviti, ale kdyz to nemu pres poradne drncaky tak hasne na chvili.
oleje ma dost,
auto ma najeto 95tisic km, 96 rok vyroby , 44kW moturek.
nikde sem nic nenasel bo by mi poradilo a servis co mam nejblize nebude urco vedet. Protoze kdyz sem do nej prijel cirka pred rokem a pul na vymenu oleje v motoru a upozornil sem je ze to je automat tak na me prijimaci technik koukal jako na v... a rikal ze si vymejslim ze v tedle motorazi se automati nikdy nedelali. Takze si myslim ze oni ani na nic neprijdou. zkontroloval sem pohledove prevodovku jestli nevypadlo nejaky kablik z cidla ale nic sem nenasel.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: kontrolka prevodovky - automaticka prevodovka

Příspěvek od mad mike »

co třeba pro začátek málo oleje?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
stenliman791
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2009, 18:17

Re: kontrolka prevodovky - automaticka prevodovka

Příspěvek od stenliman791 »

mad mike píše:co třeba pro začátek málo oleje?
no to neni to bylo prvni co me napadlo a mnozstvi je ok, Spis je to k horni rysce takze olejem to nebude
jinak sem si vsiml kdyz sviti ta kontrolka a jedu z kopce bez vyrazeni ze otacky motoru spadnou na volnobeh.
Tomas009
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2014, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka prevodovky - automaticka prevodovka

Příspěvek od Tomas009 »

Zdravím, rád bych oživil tady toto téma. Mám teď nově Punto MK2 1.2 16V automat (CVT) a občas mi při jízdě začne blikat červená kontrolka automatické převodovky. Někdy hned po nastartování, někdy při jízdě, při zahřátém motoru.

Zjistil jsem, že když zastavím a zadařím na „L“ a pak zpátky na „D“, tak to zhasne. Nemáte s tím někdo zkušenosti, co by to mohlo být?

Oleje je tam podle měrky dost. Připojil jsem to na diagnostiku a našlo mi to chyby P1702, U1600, U1702. To první vypadá asi na nějaký kontakt a druhé dvě souvisí, co jsem se dočetl, s imobilizérem.

Díky.
https://www.test-pneumatik.cz
omar
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2012, 19:19
Bydliště: Novojičínsko

Re: kontrolka prevodovky - automaticka prevodovka

Příspěvek od omar »

Tomas009 píše:Zdravím, rád bych oživil tady toto téma. Mám teď nově Punto MK2 1.2 16V automat (CVT) a občas mi při jízdě začne blikat červená kontrolka automatické převodovky. Někdy hned po nastartování, někdy při jízdě, při zahřátém motoru.

Zjistil jsem, že když zastavím a zadařím na „L“ a pak zpátky na „D“, tak to zhasne. Nemáte s tím někdo zkušenosti, co by to mohlo být?

Oleje je tam podle měrky dost. Připojil jsem to na diagnostiku a našlo mi to chyby P1702, U1600, U1702. To první vypadá asi na nějaký kontakt a druhé dvě souvisí, co jsem se dočetl, s imobilizérem.

Díky.
Mnel sem na tom samem aute stejnej problem,delal to napul uhnilej kablik od cidla snimace rychlosti,stacilo ho opravit za pomoci kousku dratu cokolady a izolacky
Fiat PuntoII 1,2 16V Sporting 59kw,automat,rv 2000 naštěsti je to auto od mojej roby,já používám Land Rover
Tomas009
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2014, 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka prevodovky - automaticka prevodovka

Příspěvek od Tomas009 »

omar píše: Mnel sem na tom samem aute stejnej problem,delal to napul uhnilej kablik od cidla snimace rychlosti,stacilo ho opravit za pomoci kousku dratu cokolady a izolacky
Díky za odpověď. A kde to čidlo najdu? To vede někde z té převodovky?
https://www.test-pneumatik.cz
omar
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 22 srp 2012, 19:19
Bydliště: Novojičínsko

Re: kontrolka prevodovky - automaticka prevodovka

Příspěvek od omar »

Díky za odpověď. A kde to čidlo najdu? To vede někde z té převodovky?[/quote]
je na ridicovej strane ,musis s autem na zvedak nebo kanal,je docela spatne pristupny a je v prevodovce
Fiat PuntoII 1,2 16V Sporting 59kw,automat,rv 2000 naštěsti je to auto od mojej roby,já používám Land Rover
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“