Klepání/cvakání z motorového prostoru

Moderátor: peta.smolik

Martin
Fiaťák
Příspěvky: 148
Registrován: 15 kvě 2010, 21:04

Re: Klepání/cvakání z motorového prostoru

Příspěvek od Martin »

Situace je taková. Ventil má se mnou odcvakáno už 5 zim a neřeším to, ani neplánuji. Ověř si ale, že původce cvakání je u Tebe stejný.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání/cvakání z motorového prostoru

Příspěvek od kovvalsky »

sivan píše:
Martin píše:Mám sice Punto 1,2 8V, ale já jsem zjistil, že mě také pouze přes zimu cvaká ventil od přívodu palivových par na škrtící klapce.
Robil si tym nieco, alebo planujes? Moze mat toto cvakanie nepriaznive naskedky?

Na temu klapky a cvakania som nasiel dalsiu dikusiu: "snímač klepání a ventil palivových par".
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 7&start=15
ako vravim do toho tematu som prispieval aj ja staci to zohnat z bazaru a uz to klepat nebude nove je to zbytocne kupovat
one world, one dream, one car
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Klepání/cvakání z motorového prostoru

Příspěvek od tomass »

Mě to dělalo něco podobného, v zimě tak 1x za týden až za měsíc, už dva roky, přes léto klid a teď zase ale už stále častěji. Už jsem na to přišel, ale nevím kde a jak to odstranit a teď se mi do toho hlavně nechce, je zima. :)

Mě to dělá nějaký relátko v souvislosti se stěračema nebo cyklovačem. Když na suchým skle nedojede stěrač až dolu na hranu okna, tak to někdy cvaká, někdy ne. Lehoulince ťuknu do páčky stěrače aby popojel, on cukne o ty 2 cm dolu a je chvíli klid. Někdy si cvakne i tak, ale výrazně potišeji a méně často, než o ty 2 cm výše. Už jsem to pozoroval asi 100x a vždy to zklidním páčkou stěrače. Až bude teplo, asi prohlídnu doběhový kontakt, cyklovač a relé stěračů. Byl by v tom čert aby to nebylo jedno z toho.
Odpovědět

Zpět na „Seicento“