Těžké řazení

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Těžké řazení

Příspěvek od pacholda »

Ahoj všem, mám poslední dobou (cca měsíc) tento problém:
Při řazení všech rychlostních stupňů musím použít větší sílu než obvykle, jako by tam něco kladlo odpor a při řazení zpátečky se VŽDY jako bonus ozve zaskřípění zubů.
Přijde mi, že při studeném motoru je problém horší něž při teplém.

Máte někdo nějaký typ (spojka, olej, táhla....)?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Reklama
 

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Těžké řazení

Příspěvek od pacholda »

Tak problém s těžkým řazením vyřešen!!!
Přitáhl jsem o 2 závity spojkové lanko a vše bylo O.K., bohužel dnes po cca 14 dnech a pouhých 200km mi prasklo spojkové lanko, které jsem měnil loni v květnu.
Takže nyní už neřadím vůbec.
Otázka zní, proč mi prasklo již druhé spojkové lanko během 1 roku?
Má někdo nějaký nápad?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Těžké řazení

Příspěvek od Minimaxa »

Ahoj Honzo, nebylo to Polské lanko? Předpokládám, že ti prasklo to plastové oko u pedálu :?:
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Těžké řazení

Příspěvek od pacholda »

Hoj Miloši, tak asi takhle, loni v květnu mi prasklo to plastové oko na (předpokládám) originálním lanku. Bovden byl na několika místech prorezlý, takže to byl asi důvod. Původ náhradního dílu neznám (mechanik ho kupoval u mgr. Kellyho), ale v sobotu mi prasklo LANKO, nikoliv ten plastový kus. Lanko bylo prodřené o tu kovovou trubičku co ústí do kabiny.

Během včerejška jsem zbastlil z obou prasklých lanek jedno dobré. Z původního jsem použil lanko a z nového ten zbytek. Dnes jsem to nainstaloval do auta a první dojem je, že pedál spojky jde o poznání lehčeji, beru to zatím jako provizorium, nevěřím že to vydrží navěky, neboť je prodřená teflonová izolace lanka i teflonová trubička v bovdenu, zakončení lanka provedeno cínováním, špatný úhel té vodící trubičky...

Máš nějaký typ na kvalitní náhradní díl?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Těžké řazení

Příspěvek od Minimaxa »

Zkus poptat u Fiatů originál, zajímala by mě cena. Já kupoval na starou multihoplu lanko u kelly od ATE, kde je ten díl ze silonu. Polské "repliky" bývají z plastu. Navíc, několikrát za rok vezmu WDčko, a zevnitř od pedálu trubičkou napumpuju lanko WDčkem. Pak to běhá jako po másle.
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“