Problémy s centrálnym zamykaním

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
fero1943
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 14 čer 2009, 15:13

Problémy s centrálnym zamykaním

Příspěvek od fero1943 »

Prosím o radu: mam Punto 60sx, r. 1996, 1,2, 3 dvere. Zacalo mi blbnut centralne zamykanie: ked zamknem klucom, zacvaknu a zamknu sa obe dvere, avsak ak chcem odomknut na strane vodica, cvaknu iba vodicove dvere a druhe sa vôbec neotvoria a o chvilu sa opet zamknu aj vodicove, Auto mozno otvorit iba klucom na dverách spolujazdca, vtedy sa odomknu obidve dvere. Kde moze byt chyba a ako to riesit. Dakujem za pomoc.
Punto MK1 60SX 1,2 43kW 3dv. r.1996
Reklama
 

Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Problémy s centrálnym zamykaním

Příspěvek od straki »

To by mohl být zlý kontakt na centrálu...asi to dává informace pouze o zamčení.
Je tam 5 drátů co vede do cetrálu tak asi jeden z nich to bude dělat zkus ten konektor co ti vede do dveří rozdělat a procáknout kontoxem popř. prozvonit dráty co tam vedou ale asi se bez rozebrání dveří neobejdeš
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Uživatelský avatar
fero1943
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 14 čer 2009, 15:13

Re: Problémy s centrálnym zamykaním

Příspěvek od fero1943 »

Dakujem pekne za radu, kontaktsprejom som nastriekal obe strany odpajacej okruhlej spojky medzi dverami a karosériou, teraz to niekedy funguje, niekedy nie. Ako sa dostanem v pripade potreby k motorku centralu? Je pristupny po odnati tapaciru z dveri? Kde mozno zakupit nahradny, ake ma obchodne oznacenie?
Velmi pekne dakujem za ochotu.
Punto MK1 60SX 1,2 43kW 3dv. r.1996
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Problémy s centrálnym zamykaním

Příspěvek od straki »

Jestli ti to občas funguje po prostříknutí kontaktolem tak to z 90% bude v drátech...koukni se na jednotlivý piny zda nejsou zaoxidovaný či zaražený taky bych se mrknul zda někde nemáš u drátů porušenou izolaci.
Jinak stačí oddělat tapec sundat tu folii co je mezi tapecem a vratama a nádherně se k tomu dostaneš (ale teda doufám já to tak na 5-ti dvéřu měl) není to obyč motorek ale určo to poznáš ale s dostupností to nevím to jsem se díval k borcovy kde beru díly a tam to nemá a na kelly jsem to taky neviděl
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“