DISKUZE - spojka (podruhe)

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od Vencapunto »

Nevim přesně ,možná jo.Pokud je to stejný jako u Cromy tak dá.Návod je v sekci Croma
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Reklama
 

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od l-cizek »

čau, lidi, sháním spojkovou sadu na moje punto... máte někdo zkušenosti s nějakým e-shopem, co jsem koukal tak na netu se dá sehnat Valeo premium i za 3000Kč, a z obchodu ta samá stojí 3700.
máte někdo zkušenosti s tímto shopem??
http://www.auto-pilot.cz/spojka/spojkov ... 417&list=1" onclick="window.open(this.href);return false; , nebo uvítám každý typ na nějaký jiný, Díky :wink:
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od l-cizek »

Jo a jak poznám která spojka mi tam příjde?? 180mm nebo 190mm?? Je to to co v podpise :wink:
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od l-cizek »

Koukám že to tady nějako upadá, ta aktivita :? nic, koupim 180
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od SpiritWolker »

je to 180, najdes to aj na http://ekatalog.intercars.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

ja som na 1,2 8V od rv 2000 kupil spojkovu sadu LUK 618 3028 00
môzes kupit aj SACHS 3000 951 044 alebo VALEO 821457 do rv2003 ale mala by sediet na vsetky 1,2 8V

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od rcmod »

Zdravim,potřebuji poradit.Vyměnil jsem celou spojkovou sadu za novou.Pedál spojky jde teď z lehka ale teď mi pedál začal zůstávat u podlahy.Když ho rychleji zmáčknu a pustím je to ok,ale když ho zmáčknu,podržím a pustím,tak zůstává u podlahy.Když vemu za pedál a pomalu ho zmáčknu,tak v pozici když už je skoro dole se jakoby přehoupne(aspoň mně to tak přijde) zavrže.Stačí to taky nějak rozebrat a promáznout?Nebo po nasazení nové spojky se musí spojka odvzdušnit??Děkuji předem za odpovědi.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od Jaroslav1 »

Motorizace?
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od SpiritWolker »

ak mas Punto 2 tak si odvzdusnil hydraulicky valcek spojky?
a tvoj mechanik namazal tisichran na prevodovke aby chodilo lozisko spojky lachko a vracalo sa spet?

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od rcmod »

odvzdušnil jsem to před chvilkou ale budu to dělat ještě jednou.Ložisko namazané není,to před tím taky nebylo,aspoň to tak vypadalo.Ale pokuď se to má a musí udělat,tak vezmu tenkou tenkou hadičku a stříknu na hřídel,po které jezdí ložisko,trochu vazelíny,je přes otvor vidět.
Ale přijde mi,že to dělá čistě pedál.Spojka před tím byla tužší,teď jde zlehka a seká se v poloze před dosednutím na podlahu,jakoby se přehoupne a vrzne.Auto si servisuju sám...
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od drago47 »

A keď mi ide ťažko spojkový pedál je dosť tvrdý ale spojka zaberá dobre,a pedál sa normálne vracia spať
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od Jaroslav1 »

rcmod píše:odvzdušnil jsem to před chvilkou ale budu to dělat ještě jednou.Ložisko namazané není,to před tím taky nebylo,aspoň to tak vypadalo.Ale pokuď se to má a musí udělat,tak vezmu tenkou tenkou hadičku a stříknu na hřídel,po které jezdí ložisko,trochu vazelíny,je přes otvor vidět.
Ale přijde mi,že to dělá čistě pedál.Spojka před tím byla tužší,teď jde zlehka a seká se v poloze před dosednutím na podlahu,jakoby se přehoupne a vrzne.Auto si servisuju sám...
Zdravím, spojkový ložisko se nemaže,je namazaný z výroby!! Maže se jen hřídel po které se uvolńuje lamela spojky a VODÍTKO SPOJK.LOŽISKA (TA TRUBIČKA) Potom se může namazat ještě svislá hřídel s unašečem spojk.ložiska s pákou co je na ní pomocný spojkový válec.Jak je tam dlouho brzd,kapalina?
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od SpiritWolker »

rcmod - ano tak by to malo fungovat ako keby prehuplo, to si pretlacil pritlacak :D
ja jsem na mich puntach uz zazil styri nove spojky :D 3x Luk a ted mam Valeo uz 140.000km
a ked vrzne tak to se asi dostal pedal tam kde uz dlho nebol :D , nezabudni doliat brzdovku, mozno bude vhodne premazat gulicku spojkoveho pedalu, je tu o tom tema :D len to treba urobit opatrne, alebo pockat ked to prestane vrzgat, mne vrzga iba vtedy ked je vonku pekelne horuco :D hovorim ze mam tam žabu :D

drago47 - tak uz mas KO prtlacak, normalne sa s tym da este dlho jazdit, ale ak budes v zapche tak prides o nohu :D

Jaroslav1 - ano presne tak - iba hriadel po kterej se posuva (nie lozisko)

kamaratovi to v jednom servise nevicistili a nenamazali a ostala spojka zavreta a nedalo sa preradit
tak sme to museli rozobrat a napravit

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od rcmod »

brzdovka se musí vyměnit,mám to auto asi 4 měsíce a je zanedbaný,nevím jak je stará,dávám ho dopořádku tak jak finance dovolí.Teď jsem opravoval převodovku,měnil spojkovou sadu,tam jsem ale nenamázl ten tisícihran,to můžu skusit máznout opatrně přes kontrolní otvor.Spojku jsem sám měnil poprvé,teď aspoň vím,že jsem udělal chybu tím,že jsem to nenamazal.Chybama se člověk učí.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od Jaroslav1 »

No ona ta lamela na té (mrkvi) hřídeli tam zase tak moc nejezdí odhadem asi v řádu několik mm,a je nato speciální tuk,Když ti to vypíná tak to už nemaž,nebo ti nateče olej na obložení lamely a budeš v háji.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
Mazlik
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 15 bře 2012, 10:31
Bydliště: Kladno

Re: DISKUZE - spojka (podruhe)

Příspěvek od Mazlik »

Ahoj,
Nepročítal jsem celou diskuzi ale jestli scháníš furt spojku tak se podívej na http://www.autodily-cardo.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Bral jsem od nich spojku a zatím v pohodě. Konkrétně se jedná o tuhle sadu Spojková sada VALEO (SP 821457) - FIAT
tady je odkaz http://www.autodily-cardo.cz/spojka/spo ... sp-821457/
maj tam super ceny dal jsem za ní 1485 kč což mi přišlo jako dobrá cena
Fiat Punto Mk.2b,3 dveře a jeden malej motor : 1.2 44 kW
Fast
Italian
Audacity
Torpedo
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“