lakovanie - zmena farby

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

lakovanie - zmena farby

Příspěvek od sanchitos »

pani mam otazocku. mam dost zniceny lak striebornu metalizu svetlu a chcem sa opytat ci by nenolo finance lepsie zmenit farbu a prepisat ju v tp ako lakovat striebornu metku? pocul som totizto ze moja farba je brutalne draha a zvazoval som ciernu bielu alebo ferrari cervenu. co by ste mi odporucili? a co sa tyka plechov: zadny blatnik ze brutalne obity a popreliacovany ci sa mi ho oplati gitovat a nervovat pri tom alebo vyrezat a navarit novy - pouzity nepskodeny?
Reklama
 

zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: lakovanie - zmena farby

Příspěvek od zahynko »

ahoj a na co prepisovat? ja mam cervene punto ani neviem aky odtien, ale v technicaku mam napisane len cervena farba... takze buduci mesiac idem do farby laky a kupujem cervenu polyuretanku - odtien aky sa mi bude pacit a striekam cele auto...
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: lakovanie - zmena farby

Příspěvek od sanchitos »

zahynko píše:ahoj a na co prepisovat? ja mam cervene punto ani neviem aky odtien, ale v technicaku mam napisane len cervena farba... takze buduci mesiac idem do farby laky a kupujem cervenu polyuretanku - odtien aky sa mi bude pacit a striekam cele auto...
ja mam v tp striebornu metáizu a chcem cerevnu. to by asi nepreslo :D
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: lakovanie - zmena farby

Příspěvek od Cabuto »

Hele a o folii nebo dipu si neuvazoval je to levnejsi ryvhlejsi a snese to dost hlavne folie ma vetsi odolmost proti poskrabani atd nez lak a odost i pripadna oprava je levna a trva jen mmt jinak co se tyce narazniku pokud je natom zle asi bych bud sehnal na vrakacu jinej nebo koupil z druhovyoby stoji kolem 2000 je ti sce asi drazsi nez to prekytovat atd ale odost snazsi :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: lakovanie - zmena farby

Příspěvek od Matto »

- no to som dosť prekvapený, ja som si myslel, že práve strieborná je najlacnejšia farba, nechce sa mi veriť, že červená ferrari, alebo biela budú lacnejšie ale ktovie... inak neviem aké máš Punto, ale uvedom, si že len samotná zmena farby bude velmi drahá, ak to chceš spraviť poriadne, to znamená prelakovať aj okolie motora, interier, zrkadlá, atd. počítaj zo sumou aj cez 1000€. Dával som si prelakovať komplet Punto MK1 a poviem Ti, že už by som to neopakoval, absolútne sa to neoplatí. Teraz by som skôr dal prednosť tiež fólii, alebo ešte skôr plastiDipu.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: lakovanie - zmena farby

Příspěvek od roman19411 »

tak ako hovori mato lakovanie striekanie stalo cez 1200eur ja si idem doma striekat race plasti dip a farba stoji 149euro plus riedidlo 37euro a strieka sa to klasickou farbou a skrabance staci vybrusit a zastriekat plnicom a potom bruskou zhladka prebehnut auto odmastit a striekat a ked to chces davat striekat tak za plasti dip a robotu ti zoberu 599 euro tak neviem ak to mas male skrabance tak to si racej kup spreje do stratena to strekni a prelakuj :)
sanchitos
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 16 pro 2013, 19:56

Re: lakovanie - zmena farby

Příspěvek od sanchitos »

roman19411 píše:tak ako hovori mato lakovanie striekanie stalo cez 1200eur ja si idem doma striekat race plasti dip a farba stoji 149euro plus riedidlo 37euro a strieka sa to klasickou farbou a skrabance staci vybrusit a zastriekat plnicom a potom bruskou zhladka prebehnut auto odmastit a striekat a ked to chces davat striekat tak za plasti dip a robotu ti zoberu 599 euro tak neviem ak to mas male skrabance tak to si racej kup spreje do stratena to strekni a prelakuj :)
no ide oto ze ze punto mam dost dojebane a plastidip neviem no... pytal som za foliu striebornu metalicku tak vsetko aj s robotou 450€ a spravi mi to za jeden den... s tym ze ja si vygytujem a dam plnic a on len nalepi takze by to malo byt ok
kamarat si dal polepit rx7 3m foliou a vyzera to mega takze asi to bude naj
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“