SVĚTLA: LED denní svícení

Moderátor: peta.smolik

pandicka1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 02 led 2014, 16:22

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od pandicka1 »

jo jo, je to verze bez mlhovek...a to zrcátko ?jako prevence,parkuju na dost našlapaném parkovišti,však to znáte-sídliště.A foto jsem dělal narychlo tak jsem ho zapoměl narovnat(jen pro vysvětlení)přesto díky za reakci
Reklama
 

Pac1s
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2014, 01:58

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od Pac1s »

Už jste někdo montoval mlhovky kombinovaný s DRL? Chci si pořídit denní svícení a tohle vypadá zajímavě. Jde o to, jak ty mlhovky svítí. Nerad bych si pohoršil. Mlhovky dost potřebuju. Díky.
bereg
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2014, 11:42
Bydliště: Kozlov, okr. Olomouc

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od bereg »

Nazdar chlapi.
Obracím se na ty, co si montovali kulaté světla na denní svícení vedle mlhovek svépomocí doma. Můžete mi prosím poskytnout návod, jak ty světla namontovat do mřížky, případně zaslat nějaké foto z montáže? Koupil jsem si nové mřížky, mlhové světla a denní světla přesně ty samé, co máte na svých vozidlech, ale není mi jasné, jak tam vsadit mlhovky - když je dám do mřížky, tak mřížka mi nejde zasunout do otvoru - z toho jsem si vyvodil, že musím sundat celý přední nárazník. A pak až vyřežu díru na DRL světla, tak nevím, jak je mám uchytit - asi si budu muset vyrobit nějaký držák? Tak abych nevymýšlel něco již dávno vymyšlené, buďte tak hodní a pomožte mi prosím popisem případně nějakou fotkou, jak mám postupovat. V olomouckém Fiat-u mi řekli, že mi to za nějakých 5-6000,- Kč namontují (2000 za práci a 3000 za elektro a jiný drobný materiál - oboje světla a mřížky bych jim dodal již koupené - to se jim na to můžu vyprdnout). Co se týče zapojení kabeláže a vypínače, v tom mám myslím jasno, ale pokud máte nějaké šikovné řešení, tak si taky nechám poradit. Můžete mi klidně napsat na adresu r.beregszaszi@atlas.cz. Děkuji vám předem za pomoc. Čím dřív, tím líp - docela to spěchá.
Robert.
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

To jsou pěkný parchanti. Já to tenkrát měl ve Fiatu za 3.500 včetně led světel. O jakém vypínači mluvíš? Žádný se nemontuje/nezapojuje pokud to máš mít podle platné legislativy.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
bereg
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2014, 11:42
Bydliště: Kozlov, okr. Olomouc

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od bereg »

Myslel jsem vypínač na mlhovky - já totiž budu montovat kromě DRL i mlhovky - moje Panda je od výroby bez mlhovek. A protože na panelu není originál vypínač, musím si ho namontovat.
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

PeNik píše:O jakém vypínači mluvíš? Žádný se nemontuje/nezapojuje pokud to máš mít podle platné legislativy.
Predpokladam, ze Ty myslis DRL. Vypinac standardne nie je potrebny, to je pravda. Ale nemyslim si, ze jeho namontovanie sposobi nedodrzanie platnej legislativy...
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

Jistě, namontovat si tam může co chce, akorát nám tu vysvětli, k čemu onen vypínač bude, aby to fungovalo jak má. On již vysvětlil, že to je k mlhovkám. Na DRL je úplně k ničemu.

Když jsme byl na technické, tak zkoumali funkci světel, zda je taková, jaká má být a zda jsou světla homologována. Ten co šel za mnou jej to nechali odpojit a z technické odjel bez svítících LED.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
bereg
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2014, 11:42
Bydliště: Kozlov, okr. Olomouc

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od bereg »

Chlapi přesně tak, vypínač je k mlhovkám, nějako je musím zapínat, když na origo panelu vypínač na přední mlhovky nemám. Mám tam jen na zadní a na ten to zapojit nechci. A tak nechápu jak bych porušil legislativu. Mlhovky se můžou dát rozsvítit v případě že jsou rozsvícena minimálně parkovací světla a jejich činnost musí být indikována rozsvícením zelené kontrolky. Ta kontrolka může být součástí vypínače se zeleným podsvícením v případě zapnutí. Již jsem to montoval mnohokrát, běžně jsme to používali u starších služebních vozidel a nikdy s tím na STK nebyl problém. A DRL světla vypínač nepotřebují, ty se rozsvítí při zapnutí zapalování (nebo při nastartování motoru) a musí zhasnout při rozsvícení parkovacích (obrysových) světel. Takže žádný problém s porušením legislativy nevidím.
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

Legislativa byla myšlena k vůči LED, že tam ti je vypínání k ničemu. Tam prostě platí, že když je máš, tak buď svítí LED nebo normální osvětlení. Proč vypínat LED samostatně? Jestli se nepletu, tak je i dáno, kdy se mají rozsvítit a kdy zhasnout. Ale to je jen o správném zapojení.

Jinak kdybych se dnes rozhodoval znovu, tak bych přední mlhovky nekupoval (použil jsem je 3x za 5 let) a pokud to vyjde rozměrově, místo nich bych do mřížky vrazil kulaté LED. Je to více méně bez další práce a jen je zapojit.

Fiat si asi dost nacenil to zapojení mlhovek, protože tam toho budou asi muset trochu více rozebrat a pozapojovat.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Rosta 12345
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 08 kvě 2012, 22:10

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od Rosta 12345 »

bereg píše:Myslel jsem vypínač na mlhovky - já totiž budu montovat kromě DRL i mlhovky - moje Panda je od výroby bez mlhovek. A protože na panelu není originál vypínač, musím si ho namontovat.
nebylo by v tom případě lepší použít jedny světla které mají v sobě jak DLR tak mlhovky ?
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

To je další a asi i lepší možnost. A nemáš nějaký tip na konkrétní světla?

Akorát jestli to má již nakoupeno, tak z toho nadšen nebude.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

to PeNik:Je lepsie si niekedy pozorne a viackrat precitat prispevok, byt kludny a zamysliet sa. :wink: Nikde som nenapisal, ze ten vypinac je nutne potrebny. Ale napisal som, ze jeho pripadne pouzitie nie je porusenim platnej legislativy. Ak mi napises, kde to je v zakone a budes mat pravdu Ty, tak sa Ti verejne ospravedlnim. V opacnom pripade zavadzas inych uzivatelov tohoto fora...
Je viacero systemov DRL a rovnako aj zapojenia (nebudem Ti vsetky rozpisovat). Rozdiel medzi nami je, ze ja som si komplet dorabal DRL sam a Ty si si to dal vraj robit vo Fiate... Neviem, ake su Tvoje znalosti v elektronike, ale vidim aka si natura a nebudem sa s Tebou hadat a zahlcovat forum. Preto k veci.
Dorabany vypinac moze napriklad vypinat DRL system ako celok, nie len svetla manualne po kazdej jazde. Cize vypinac zapnuty=system funguje presne podla legislativy, ovsem pri spravnom zapojeni. Vypinac vypnuty=system vyradeny z prevadzky. Vyznamov je viacej, napriklad ked niekto posuva po dvore auto, nechce aby sa mu zbytocne zapinali DRL, tak ich pred startom vypne-je to extrem, ale su aj taki. :roll: Ak sa navazas do mna, tak ja to mam hlavne kvoli zenskemu pohlaviu v rodine-aby neboli vystresovane z dorabanych svetiel, tak ich vypnem a auto funguje v beznom rezime, ako sa to ucili v autoskole-aj to je v podstate extrem... Dalej v pripade automatickych modulov trvale pod stavou je neziaduce opakujuce sa drsne odpajanie od stavy (mozu sa poskodit), tomu sa pri niektorych pracach na aute nevyhnem. Vypnem vypinac a mozem odpajat AKU ako len chcem... Po skonceni prac vypinac zapnem-modul bol usetreny sokov. Navyse mam na tom vypinaci aj signalizacnu LED-ku. Proste je viacero sposobov, ako jednu cinnost urobit a kazdemu moze vyhovovat ina. Tiez netusim, ci si vytieras rit pravou, alebo lavou rukou...alebo mas nejaku vlastnu alternativu? :mrgreen:
Predstav si, ze aj ja som presiel STK a legalne! Mal som tu drzost, prist s vypnutymi DRL na STK. :lol: Poziadal ma o predvedenie. Tak som predviedol a odpovedal, ze som si to robil sam. Nemal problem.
Dufam, ze som nevynechal nejaku myslienku.
PS: Kvoli tymto mnohym riadkom som si musel zapnut pocitac, aby som si nezodral foliu na smartphone. :evil:

:D
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od PeNik »

A já psal něco o zákoně? Legislativa není jen zákon. Navíc k čemu tam ten vypínač je? Odpověz a hlavně napiš jeho funkci. Pokud by jej tam měl a použije jej během jízdy a nerozsvítí potkávačky, je to porušování a je to jako by nesvítil. Za nesvícení se postihuje. Víš za kolik?

Legislativa neřeší to, jestli tam máš vypínač, ale to, kdy a co má svítit a kdy a co má zhasnout. Takže k čemu tam ten vypínač je, když se vše odehrává automaticky? Pokud máš auto na šťourání a ne ježdění, tak si tam dej těch vypínačů co nejvíce. Nejlépe s kontrolkou, zda je máš zapnuté. A pokud bych měl strach o DRL, kvůli baterce, tak to vyřeším daleko elegantněji, než někde montovat nějaký vypínač. Nevím jak ty, ale já za celou dobu odpojil baterii 1x.

A pokud jsi prošel STK, jasně je to možné, záleží na dané konkrétní stanici. tam kde jsem byl, to procházeli, jinde tě pustí, i když nejsou homologované.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

to bereg:mozno je ten fakt znamy, ale pre istotu-daju sa kupit aj univerzalne vypinace s LED podsvietenim vratane piktogramu prednych hmloviek. Za to kefovat, uz by bolo fakt odveci.
Neviem ako v CR, ale u nas moje Punto, ktore bolo schvalene starsim zakonom ako je teraz platny=EHK 48 seria zmien 4 (priznam sa, neviem teraz z hlavy presne), tak mozu DRL zhasnut az pri zapnuti stretavacich-mali by to tolerovat. Inak nove auta uz pri obrysovych ako pises.
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: SVĚTLA: LED denní svícení

Příspěvek od ixoxi »

PeNik:A co je to legislativa?
Na aute normalne jazdim. Zaklad som normalne napisal, dalsie dovody nebudem rozpisovat. Skus si to este raz kludne precitat, lebo pytas sa ma na to, co uz som napisal.
Nechapem, preco by ho mal pocas jazdy vypinat, ak aj, tak vedome a ked nerozne stretavacie, je to jeho problem.
To, ze niekde som si dal kontrolku, neznamena, ze som na nu odkazany. Tak krot hormony, ukludni sa a citaj od zaciatku...
Ja som osobne predvadzal DRL, nemal som nikoho podplateneho, ale to uz pisem odznova to iste...vid hore...
To, ze napisem nejaky dovod neznamena, ze s nim pocitam denne.
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Odpovědět

Zpět na „Panda“