porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Moderátor: peta.smolik

thomasone
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 26 říj 2013, 09:05

porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od thomasone »

Zdravím mám problém se servem, dvakrát se mi stalo že se po delším zaparkování a jednou brzy ráno rozsvítila, resp. nezhasla konrolka serva, ten červený volant a servo nejde, žádnou hlášku na palubním počítači to nehodí, vždy jsem odpojil baterku dal nabít a servo se chytlo, v posledním případě už nikoliv, dal jsem baterku přeměřit a je dobrá , podle diagnostiky, nekomunikuje to s řídící jednotkou serva, resp. se do serva přes diagnostiku nejde dostat jakoby to ji vůbec nevidí, ale jak píšu žádnou hlášku napalubním počítači nemám, nazažil někdo něco podobného ??
Reklama
 

Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od lukynen »

Může to být silová kabeláž k servu,tím že jsi nabil baterii ,tak se zvýšilo napětí a i při startu mělo dostatek.
Zkus pořešit kontakty na servu a nebo ještě zkus startovat přes kabely, jestli se nahlásí nebo ne ;)
Je to elektrické ,jako dneska vše ,tak je třeba zamezit oxidaci ;)
thomasone
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 26 říj 2013, 09:05

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od thomasone »

Díky za odpověď popravdě přes kabely druhou baterkou jsem to taky zkoušel a nic, spíše asi ty kontakty ale nejdou mi odpojit ze zdířky ani jeden, se shora je tam špatný přístup, kdo to zná se zeptám, vedou tam 3 konektory, vpravo s jedním drátkem, pak uprostřed takový silný červený, to vypadá nebo bych si tipnul s napětím a vlevo konektror s asi třema drátama, tak a teď na který se zaměřit , zkoušel jsem ruzně hejbat a nic, a odpojit mi to neda nejde a silou to moc řešit nechci abych něco neurval.. díky za odpověď
thomasone
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 26 říj 2013, 09:05

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od thomasone »

Tak se mi podařilo odpojit všechny tři konektory, ten prostřední nejsilnější jsem proměřil, vede tam jen plus a mínus a jde tam napětí, takže v kabelech to zjevně není, bojím se teda nejhoršího že to bude ta jednotka na servu, prostříkal jsem to konkorem a teda ráno kontrolka kupodivu zhasla ale jak jsem se rozjel hned se rozsvítila a už zase vesele svítí a setrvo nejede :(
thomasone
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 26 říj 2013, 09:05

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od thomasone »

Tak jen pro zajímavost servo se včera samo od sebe chytlo při jízdě po městě tak jsom z toho volaaký zmetený :?:
polivkovi
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 11 zář 2009, 21:52

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od polivkovi »

Všechny zdravím, mám ten samý problém. Stávalo se mi to v minulém roce dost často, ale od července minulého roku do dneška to běhalo bez problémů. Dnes se kontrolka rozsvítila a servo nefunguje. Snažil jsem se najít někoho, kdo by tomu rozuměl, ale ouha. Navštívil jsem i autorizovaný servis, kde mi řekli, že se nemůžou připojit k řídící jednotce serva a doporučili mi, abych vyměnil celé řízení za cca 38.000,- Kč, což se mi opravdu nechce. Jen pro zasmání. Když jsem se ptal v autorizovaném servisu Fiat Auto CB v Plzni, kam se dolévá servo olej, tak mi bylo řečeno, že Croma má elektrické servo a z tohoto důvodu již nemá žádnou nádobku na servo olej. Zkoušel jsem prostříkat konektory serva co jsou pod volantem, ale to nepomohlo. Servo nikde neteče, tak nevím. Můžete mi prosím někdo poradit?
Fiat Croma 1.9 JTD, r.v. 2005, 88 kW
Kolkol
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2014, 11:42

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od Kolkol »

Ked mozem, supnem sem moj postreh ohladne serva spred 2 dni. Tak isto mi neslo tocit volantom jednym prstom a servo nefungovalo. Vyhodilo mi to volant na pristrojovke. Vyriesil som to vcera a to tak, ze som siel po kabli od serva az s baterke. Konkretne k minus polu. Tam som odpojil servokabel 10-tkou orechom a vycistil zoxidovane ocko drotenou kefou. To iste mozte spravit aj na plus pole. Spetne som to poriadne dotiahol na baterku a servo po nastartovani zacalo fungovat. Je to robotka na 5-10 minut maximalne a nestoji skoro nic :) Skuste a napiste ci to pomohlo. HOWG
polivkovi
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 11 zář 2009, 21:52

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od polivkovi »

Dnes jsem řádně očistil kontakty na baterii. Následně jsem zjistil, že na kontaktech konektoru, do kterého vedou 2 silné kabely (červený a černý) je jako opálenina. Mechanik se snažil kontakty očistit, ale myslím si, že tomu moc pozornosti nevěnoval. Všechny kontakty jsem prostříkal kontaktolem. Mechanik mi říkal, že ta opálenina je zřejmě v důsledku nějakého zkratu v řídící jednotce na servo čerpadlu. Co s tím?
Fiat Croma 1.9 JTD, r.v. 2005, 88 kW
thomasone
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 26 říj 2013, 09:05

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od thomasone »

Zkus ještě odpojit a nabít baterku, nebo ji pro jistotu změř zda dává dost i při zatížení, prý když je slabá tak to automaticky odpojí okruh s největší zátěží což je právě servo.... jinak slyšel jsem teď příhodu, že maníkovi servo zdechlo a naučil se s tím jezdit, prý mu to nevadí a ouha jednou v zimě mu samo na náledí naskočilo což nečekal a už byla croma po bouračce na prodej... mě se to naštěstí stalo jen na rovince ale představa že vám to vypne nebo zapne v zatáčce je hrozná... a další příhoda borec co ji prodával na díly tak prý první na co volali hned dva zájemci je hádejte na co :D
Uživatelský avatar
mareaHLX
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 16 dub 2006, 11:41
Bydliště: Brno

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od mareaHLX »

No ta "opálenina" není způsobena zkratem ale přechodovým odporem. Všichni všechno svádí na zkraty - i přepálené vlákno žárovky :-D :mrgreen:
Mě servo vynechávalo (velmi sporadicky) při poruše dobíjení (diodový můstek - periodická závada Crom při asi 150 tkm). Od té doby co je vše OK o ničem nevím. Proště očistěte kontakty, zkontrolujte dobíjení a akumulátor a nenechte si vnutit krám za 38 tKč, z 90% zbytečně. Servisy potřebují vaše peníze a ještě vaše staré díly prodají "výhodně" známým, pokud si je nevyžádáte.
2,4TD_HLX_week ex
Croma 1,9mJTD 110kW, automat, black Emotion
thomasone
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 26 říj 2013, 09:05

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od thomasone »

Zdravím závada se mi opět projevila, měl jsem teda slabou baterku koupil jsem novou ale servo stále nenaskočilo, má někdo zkušenost na co se zaměřit , na giagnostice to poruchu nevykazuje dobíjení je v pořádku.
polivkovi
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 11 zář 2009, 21:52

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od polivkovi »

Je to motorem v servu. Měl jsem ten samý problém. Zjistil jsem, že ve Fiatu stojí servo 28000, tak jsem hledal a sehnal jsem originál TRW za 7000 se zárukou 2 roky. Musíš ale odevzdat to starý. Po výměně vše funguje jak má. Běhal jsem po všech čertech, ale nikdo mi nepomohl závadu na servu odstranit.
Fiat Croma 1.9 JTD, r.v. 2005, 88 kW
thomasone
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 26 říj 2013, 09:05

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od thomasone »

Opět jsem pročistil, všechny kontakty prostříkal konkorem a sice postupně vynechávalo, teď už se zase chytlo, asi bude někde problém v těch kabelech spíše mi to vypíná elektronika, pokud by byl špatný motor tak se to nerozjede vůbec...
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od Matto »

- predpokladám, že Croma má rovnaké servo ako Grande, tak odporúčam obrátiť sa na Spiritwolkera, isto bude vedieť pomôcť :wink: :arrow: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=88&t=11801
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Balouch
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2014, 15:55

Re: porucha servořízení CROMA 1.9 JTD 110 kw 2007

Příspěvek od Balouch »

Já měl opálený kontakt na silovém kabelu k servu... Kontakt jsem vyčistil a lehce poupravil a cca. půl roku OK.. Teď mi to jednou zase vypadlo, tak to musim znovu prověřit.......
Odpovědět

Zpět na „Croma“