ložisko kompresoru klimatizace

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Lubik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 03 srp 2010, 22:21

ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od Lubik »

Ohoj všichni. Mám Stilo Multiwagon 1,9, 85 KW, rv. 2003, nové koupeno v ČR, jem druhý majitel. V současné době najeto cca 252 400 km. Před dovolenou se ozvalo ložisko kompresoru klimatizace. V servisech zněla pouze jedna odpověď- nový kompresor- 22. 500 Kč, našel jsem i lepší cenu. Vytáhnul jsem kompresor, rozdělal řemenici a zjistil, že je zde ložisko o rozměrech - vnitří prům.35, vnější prům.52 a šíře 12. Nastal druhý problém, kde ho sehnat. Na nettu jsem našel servis v Praze, pán byl ochotný- na skladě nebylo- objednal a druhý den mi je přeposlal. Se vším stálo 1930 Kč., pravda našel jsem i levnější, ale ta kvalita byla jinde. Tel. na uvedený servis 724 064 603- název nevím. V uvedeným servisu mi byla nabídnuta oprava na počkání nebo výměnou.
Reklama
 

Geeker_cz
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 25 lis 2006, 08:23

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od Geeker_cz »

Lubik píše:Ohoj všichni. Mám Stilo Multiwagon 1,9, 85 KW, rv. 2003, nové koupeno v ČR, jem druhý majitel. V současné době najeto cca 252 400 km. Před dovolenou se ozvalo ložisko kompresoru klimatizace. V servisech zněla pouze jedna odpověď- nový kompresor- 22. 500 Kč, našel jsem i lepší cenu. Vytáhnul jsem kompresor, rozdělal řemenici a zjistil, že je zde ložisko o rozměrech - vnitří prům.35, vnější prům.52 a šíře 12. Nastal druhý problém, kde ho sehnat. Na nettu jsem našel servis v Praze, pán byl ochotný- na skladě nebylo- objednal a druhý den mi je přeposlal. Se vším stálo 1930 Kč., pravda našel jsem i levnější, ale ta kvalita byla jinde. Tel. na uvedený servis 724 064 603- název nevím. V uvedeným servisu mi byla nabídnuta oprava na počkání nebo výměnou.
Pokud se jednalo o autorizovany servis, tak me chovani neprekvapuje. FIAT ma jeden z nejhorsich servisu. Jedine co umi je vymena starych soucastek za nove. Mimochodem, jak se projevujet to vadne lozisko.
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od jano207 »

Prejavuje sa klasickym zavijanim.Najsor len tak trocha a potom zacne jak hovado :D .Cim viac som pustal klimu tak tym viac to robilo.Ja som ho menil tiez a platil som dokopy tusim 70 euro sa mi zda.
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Lubik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 03 srp 2010, 22:21

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od Lubik »

Geeker_cz píše:
Lubik píše:Ohoj všichni. Mám Stilo Multiwagon 1,9, 85 KW, rv. 2003, nové koupeno v ČR, jem druhý majitel. V současné době najeto cca 252 400 km. Před dovolenou se ozvalo ložisko kompresoru klimatizace. V servisech zněla pouze jedna odpověď- nový kompresor- 22. 500 Kč, našel jsem i lepší cenu. Vytáhnul jsem kompresor, rozdělal řemenici a zjistil, že je zde ložisko o rozměrech - vnitří prům.35, vnější prům.52 a šíře 12. Nastal druhý problém, kde ho sehnat. Na nettu jsem našel servis v Praze, pán byl ochotný- na skladě nebylo- objednal a druhý den mi je přeposlal. Se vším stálo 1930 Kč., pravda našel jsem i levnější, ale ta kvalita byla jinde. Tel. na uvedený servis 724 064 603- název nevím. V uvedeným servisu mi byla nabídnuta oprava na počkání nebo výměnou.
Pokud se jednalo o autorizovany servis, tak me chovani neprekvapuje. FIAT ma jeden z nejhorsich servisu. Jedine co umi je vymena starych soucastek za nove. Mimochodem, jak se projevujet to vadne lozisko.

Ahoj, ohledně toho ložiska se to projevovalo hučením a kovovým cinkotem. Po zvedenutí kapoty bylo slyšet uvedené kovové cinkání a šustění. Po zvýšení otáček bylo slyšet jasné kovové cinkání, které je, ale možno zaměnit s kladkami, ale při dobré vůli se to krásně pozná. Zapnutá klima na to nemá vliv, neboť uvedené ložisko se začne otáčet, jak se nastartuje motor. Samotný kompresor se sepne po sepnutí tlačíka klimamatizace- stáčí se při tom podívat na otáčkoměr. Kompresor má výkon 3 kW, což je při uvedeném seputí velký ráz na motor
1968
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 20 pro 2011, 08:56
Bydliště: Vykáň

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od 1968 »

Zdravím, taky potřebuju vyměnit ložisko kompresoru. Všude mi říkaj,že to nejde rozebrat, že jsou na to potřebe nějaký spešl nástroje. Mám tam kompresor DENSO 447220-8643 to je dle výrobce typ 5SL12C. Jak si to ložisko měnil? Je to pakárna? Nebo neznáte někoho kdo by to byl schopný vyměnit?
The Italian family - Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85kW; 2003
- stařeček Puntík 1.1 55 SX; 1997
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od kejml »

1968: Už to mám za sebou, viz:
http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=17041" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=19801" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alfisti.cz/forum/viewtopic.p ... 96&p=58688" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Lubik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 03 srp 2010, 22:21

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od Lubik »

1968 píše:Zdravím, taky potřebuju vyměnit ložisko kompresoru. Všude mi říkaj,že to nejde rozebrat, že jsou na to potřebe nějaký spešl nástroje. Mám tam kompresor DENSO 447220-8643 to je dle výrobce typ 5SL12C. Jak si to ložisko měnil? Je to pakárna? Nebo neznáte někoho kdo by to byl schopný vyměnit?
Ahoj, já ten kompresor doma nespravoval. Dal jsem to do servisu- né Fiat. Mám stejný typ auta. Nejdéle trvala dodávka ložiska. Jinak opravář to měl rozebrané a dané do kupy za jeden den. U opravy jsem nebyl. Na telefonu, co jsem dával, kde jsem koupil ložisko mi byla nabídnuta oprava na počkání čí výměnou za stejný typ kompresoru, ale bylo to asi v Praze- pro mě dost daleko. Ložisko by měl opravit každý servis- ne Fiat, tam to mění kus za kus.
Jinak nevím, jak více ti pomoct.
1968
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 20 pro 2011, 08:56
Bydliště: Vykáň

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od 1968 »

Zdravím, díky za poskytnuté informace. Hlavně Kejmlovi. Volel jsem včera do Brna,ale mám to trochu z ruky. Pak jsem volal Kameníkovi a ten mi řekl,že to není problém že to umí taky. Takže to tam v pondělí vezu. Cena včetně ložiska,demontáže,výměny ložiska ,montáže,vypuštění,dezinfekce a opětovné napuštění klimy 3.500 Kč. Lepší než hrozivých 8.500 Kč za nový kompresor.
Jinak jsem se chtěl zeptat Kejmla jak si spokojený s puntíkem? V červenci bych si chěl koupit punto 2012. Mám vyhlídnutý demo auto za velice slušný peníz.
The Italian family - Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85kW; 2003
- stařeček Puntík 1.1 55 SX; 1997
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od kejml »

Moje Punto je 11 let stará popelnice, těžko porovnávat s funglovkou.
Jako třetí dopravní prostředek do rodiny je to tak akorát... Minulý týden odešla cívka zrovna ve chvíli, když jsem to nejméně potřeboval. Jak tu má někdo v podpisu: Nudíte se? Kupte si ojetý Fiat :-)
Nejlepší značka auta je Služební.
Když bych musel, hledal bych zase něco s minimálním nájezdem, s prokazatelnou historií, první majitel. S vědomím, že to bude za víc. A počkal bych si. Na fotkách se mi líbí to Buchtičovo. Na druhou stranu - více součástek = větší šance, že se některá z nich podělá. U Itala tuplem.
Jsem rád, že to teď nemusím řešit...
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
1968
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 20 pro 2011, 08:56
Bydliště: Vykáň

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od 1968 »

Jo to máš pravdu, že nejlepší značka je "služební". Měl jsem služební 11 let a to byla pohodička. Zato teď co mám stilo tak bych potřeboval ještě jednu práci. Ale na druhou stranu vzhledově tak hezký auta má málokdo. Manželka mi taky říkala jestli jsem se náhodou nezbláznil že chci znova itala. No ale když oni jsou tak hezký. Je to asi srdeční záležitost. A funglovka za takový prachy a super výbavou co mi nabídli se prostě nedá odmítnout. V týhle cenový relaci se jen tak nějaký auto nekoupí. A víc jak 200.000 za nový odmítám dát. No a když porovnám trpasličí fóbii s tím chromým 3 hrnečkem za 240.000 bez výbavy tak není o čem diskutovat. Dnes jsem byl u Dojáčka a měli tam vystavený to punto 0,9 litru s dvou válcem twiair. To přeci nemůžou myslet vážně. To je motorka s kabinou. Po dvou letech to musí být uhoněný jak pivovarskej valach. Jinak vzhledově je super, hlavně ta zelená barva. Taky jsem se ptal jestli by šla na to co chci ale není to prý možné jenom na ty dvoutakty.
Uf to jsem se rozepsal.
The Italian family - Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85kW; 2003
- stařeček Puntík 1.1 55 SX; 1997
1968
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 20 pro 2011, 08:56
Bydliště: Vykáň

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od 1968 »

Tak už to mám taky za sebou. Vše u Kameníka. Naprostá spokojenost. A to ticho. Žádný cinkání drnčení ani zvonění. Paráda. Ještě jednou díky za poskytnuté info. Kdyby to někoho zajímalo tak cena byla 3.200 Kč (vypuštění,demontáž kompresoru,výměna ložiska,ložisko,montáž,desinfekce,natlakování a doplnění klimy).

kejml píše:1968: Už to mám za sebou, viz:
http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=17041" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=19801" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alfisti.cz/forum/viewtopic.p ... 96&p=58688" onclick="window.open(this.href);return false;
The Italian family - Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85kW; 2003
- stařeček Puntík 1.1 55 SX; 1997
auto789
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 30 kvě 2014, 07:44

Re: ložisko kompresoru klimatizace

Příspěvek od auto789 »

Dobrý den,
děkuji za info. Taky potřebuji nové ložiska ke kompresoru. A konečně jsem našel pozitivní rady a zkušenosti. Cena 3.200 je hodně přijatelná.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“