Jak správně odvzdušnit chladící systém?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
ferokulda
Fiaťák
Příspěvky: 125
Registrován: 20 srp 2012, 00:27

Jak správně odvzdušnit chladící systém?

Příspěvek od ferokulda »

Zdravim,
měnil jsem u Punta chladící kapalinu a nedaří se mi to teď správně odvzdušnit. Když nastartuju a přidávam plyn, je od spolujezdce slyšet bublání.
Odvzdušňoval jsem tak že:
- postavil jsem auto do mírného kopečka
- otevřel víčko expanzní nádržky
- nastartoval a nechal zahřát motor a pustil naplno topení
- kolega mi v autě přidával plyn
- odvdušňovák na chladiči jsem povolil a počkal, až bude vytékat kapalina, cca 20 vteřin sem ji nechal vytékat
- to samé jsem udělal i u druhého odvdušňováku (na hadici k topení)

Je to tak správně? Začlo to bublat až teď po výměně, předtím vše v pořádku (těsnění pod hlavou by tedy mělo být v pořádku).
Fiat Punto II, 1.2 8V, 44kW, r.v. 11/2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Jak správně odvzdušnit chladící systém?

Příspěvek od ixoxi »

Je tu uz takato tema, aj tam myslim je navod ako na to. Pre srandu uvediem, ze mi v autorizovanom servise Fiat menili chladic a odvtedy mi to tiez bublinkuje. Pri prilezitosti prezuvania gum som im to dal este raz odvzdusnit na moje naklady-vyhodene peniaze. Tiez to asi budem musiet skusit sam. Len mi nejde do hlavy, ci je ten ukon taky sakra komplikovany, ked to nevedia urobit v autorizovanom servise... Inak bublinkuje len pri nizsich teplotach.
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Uživatelský avatar
Hugomil
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 26 úno 2008, 15:37
Bydliště: Štětí

Re: Jak správně odvzdušnit chladící systém?

Příspěvek od Hugomil »

Mám ten samý problém, už jsem to zkoušel třikrát odvzdušňovat dle návodu v chytré knize a pořád to bublá...
Fiat Punto SX 1.2 8V /2001
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Jak správně odvzdušnit chladící systém?

Příspěvek od rolandt »

chce to otestovat alebo pomerat ci sa nezavzdusnuje za chodu, odvzdusnenie je jednoduche, naliat nadrzku , a odvzdusnovaky otvorit kym netecie voda.
pri zohriatom motoru ma byt v systeme tlak, ak ale nieje, lebo niekde unika tak tam moze prisavat vzduch pri ochladeni motoru a ak je v nadrzke lan predpisana hladina tak sa system nedokaze sam odvzdusnit.
pripravok na natlakovanie chl. systemu a natlacit na 1 bar, sledovat kde unika voda.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“