váha vzduchu?

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jav
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 bře 2009, 19:28

váha vzduchu?

Příspěvek od jav »

nechal jsem moje stilo jtd 85 kw 2003 napíchnout na pc,a hlásilo to nízký tlak vzduchu při nízkých otáčkách,při téměř maximálce to bylo podle grafu
v pořádku..bylo mě řečeno,že to bude vadná váha vzduchu,ať ji zkusím odpojit a že to bude znatelně lepší,ale že mě bude svítit kontrolka na palubovce..váhu jsem odpojil,výkon zhruba stejný,ale kontrolka nesvítí!!! tak nevím co s tím... :(
Reklama
 

jav
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 bře 2009, 19:28

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od jav »

jav píše:nechal jsem moje stilo jtd 85 kw 2003 napíchnout na pc,a hlásilo to nízký tlak vzduchu při nízkých otáčkách,při téměř maximálce to bylo podle grafu
v pořádku..bylo mě řečeno,že to bude vadná váha vzduchu,ať ji zkusím odpojit a že to bude znatelně lepší,ale že mě bude svítit kontrolka na palubovce..váhu jsem odpojil,výkon zhruba stejný,ale kontrolka nesvítí!!! tak nevím co s tím... :(

pc píše: chyba P 0101-obvod měření hmotnosti nebo objemu proudu vzduchu-rozsah provozních hodnot...
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od elvis.jarous »

Vařím z vody,
po kabelu jsi šel? Jestli není někde kontakt na draka, a Zkus tu váhu vyndat a vypucovat nějakým alkoholem asi a vzduchem lehce ofouknout. Divné je, že kontrolka po odpojení nehlásí. NEBO Že by někde kabel dřel o něco a měl odpor podobnej čidlu? ? ?
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
jav
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 bře 2009, 19:28

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od jav »

no právě,že to nic nehlásí,to je divné...zkusím to udělat ja k ty říkáš a pak napíšu,díík.
jav
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 bře 2009, 19:28

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od jav »

kabely vypadají ok,tak jsem vyčistil čidlo,ale pořád to není ono,i když lepší to je...je to pořád jakoby přidušený nebo co...asi na to kašlu a jedu chorvatsko,snad dojedu...
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od chilly »

váhu už jsem čistil několikrat a chova se to stejně,kontrolka se mi nerozsvítila ani po 100km po odpojení vahy a výkon asi furt stejnej,možna nepatrně mensí jinak nic
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Uživatelský avatar
xpettt
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 16 led 2012, 19:57
Bydliště: Ostrava

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od xpettt »

při odpojení váhy kontrolka nesvítí,taky sem chvilu jezdil s odpojenou,než došla nová...
Petr,Stilo 1,9 jtd,alfa 156SW,1,9 m-jet 110kw,Lancia Thesis 2,4jtd 110kw
Fisico
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2016, 16:38

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od Fisico »

Ahojte, bohužel jsem taky další s kontrolkou motoru a chybou p10101 - váha vzduchu. Ale nechtělo se mi zatím investovat do nové. Skrze diagnostiku jsem naměřil hodnoty MAF 8 g/s na volnoběh, 25 g/s při 2000 otáčkách a 65 g/s při 3000 otáčkách cca- Myslíte si, že by nová váha dávala významně jiné hodnoty?

fiat 1,3 grande punto jtd 66 kW

Díky
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od zdeno255 »

Váhu musíš skúsiť pri záťaži. Na voľnobeh to nezistíš.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Fisico
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2016, 16:38

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od Fisico »

To je všechno za jízdy, jen těch 8 g/s bylo na volnoběh. Přikládám záznam z ranní jízdy. Pořád vyskakuje chyba váha vzduchu. Váha pročištěna čističem brzd, ale zdá se mi, že nejde úplně přesně nasadit na ten přívod vzduchu zleva - když zašroubuju ke krytu motoru (nedoléhá úplně, přelepeno páskou). Kontrolka před týdnem smazána, resetována ŘJ, ale na diagnostice je chyba objevuje. i když kontrolka je zatím v klidu a znova nenaskočila. Na jízdních vlastnostech žádný problém.
Přílohy
jízda.jpg
jízda.jpg (70.16 KiB) Zobrazeno 6270 x
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od idefix »

Co hadice na turbu není volná? Co snímač tlaku.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Fisico
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2016, 16:38

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od Fisico »

Po všech pokusech kontrolka zhasla sama natankováním nafty na jiné pumpě (Benzina express), normálně jsem bral vždy na Tank Ono. Cca půl roku, 3x měsíčně plnou nádrž, nebyl problém.
ritcheywcs
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2012, 21:39

Re: váha vzduchu?

Příspěvek od ritcheywcs »

Budem vyzerať ako amatér, ale vie mi niekto povedať, kde sa nachádza váha vzduchu na stile 88 kw, combi? Ako vyzerá? Dík.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“