svítí mi kontrolka ABS

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

svítí mi kontrolka ABS

Příspěvek od LibeXs »

Zdravím Vás,

předem chci říct, že jsem zde nový, tak kdybych dělal nějaké "krpy", tak se předem omlouvám :oops:
k věci! Svítí mi kontrolka ABS. když otočím klíčkem, tak někdy se rozsvítí, někdy ne, zhruba tak 50 / 50%. Když zrovna svítí, tak auto vypnu, pootočím trochu volantem, opět nastartuju (neujedu ani metr) a kontrolka se sama vypne! Byl jsem s tím na diagnostice, kde mi to hodilo chybu zadního kola - snímač otáček ... Tak jsem koupil nové čidlo (ten káblík), vyčistil prostory kde se to zasouvá za kotoučem, vymazal chybu na diagnostice, ale nepomohlo. Pořád se mi sem tam rozsvítí po otočení klíčkem ABS a vyřadí jej z provozu. Prosím o radu, čím to může být?
Variant jsem se dočetl spousty (slabá baterie, špatné čerpadlo, špatná pojistka, zaoxidovaný kontakt, špatná kabeláž, prasklý kroužek atd atd). Ale zde musí pasovat jen určitý typ. Takže ABS se nerozsvicuje při jízdě, neproblikává, zkrátka buď hned svítí nebo ne, když svítí, vypnu, otočím trochu volantem a přestane! Zajímavé. Škoda že jsem to hned řešil koupí nového ABS čidla. Beztak to bude nějaká prkotina :twisted:

Moje kára:
Fiat Bravo II. r.v. 2009 / 1.6 JTD 16V / 77 kW
Reklama
 

jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: svítí mi kontrolka ABS

Příspěvek od jano207 »

Len tak ma napadlo,vymenil si snimac na spravnej strane? :D
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: svítí mi kontrolka ABS

Příspěvek od LibeXs »

ano :D byla to pravá... trochu se to zmenšilo, možná sem pohl trošku nějakým drátkem,ale to je možná.....
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: svítí mi kontrolka ABS

Příspěvek od rossi »

zkontroluj všechny konektorový spoje u čidel. Mě to dělal málo do sebe zacvaknutý konektor.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: svítí mi kontrolka ABS

Příspěvek od LibeXs »

všechny?? i když mi diagnostika vyhazuje chybu "jen" u toho pravého zadního?? Napadlo mě, co takhle nějaký reset? aby se to pořádně zesynchronizovalo? co myslíte? a jde to vůbec??

btw: dneska třeba nesvítila ani jednou při startech... včera ano.
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: svítí mi kontrolka ABS

Příspěvek od rossi »

pokud diag. ukaže na konkretní čidlo tak stači zkontrolovat konektor jen na něm.Resetovat se nedá nic.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
LibeXs
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 20 srp 2014, 16:16

Re: svítí mi kontrolka ABS

Příspěvek od LibeXs »

Tak mi to přestalo ukazovat asi po týdnu, co jsem vyměnil čidlo... Zřejmě to chtělo se nějaký čas rozkomunikovat a pak si to sedlo a je to 100%.
Píšu to, abych to téma uzavřel :)
Rubber
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2016, 05:23

Re: svítí mi kontrolka ABS

Příspěvek od Rubber »

Mna by zaujimalo ci je problematicka vymena prednych cidiel....lebo ten kablik je dost dlhy a taha sa od vrchu....ma s tym niekto skusenosti? Dakujem za radu. Ide mi aj o to ze som si nedavno kupil bravo, a byvaly majitel mi nevie presne povedat ktore z tych prednych to je lebo to skusal aj prehodit, ale isto je to predne....preto zvazujem ze by som si poriesil tu diagnostiku KKL ze si to sam pozriem. Odporucate mi ju? Taky modry kabel to je
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“