Emulzia v hrdle a na viecku chladica...

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Majky
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 01 dub 2012, 21:31

Emulzia v hrdle a na viecku chladica...

Příspěvek od Majky »

Ahojte,

Mam taky problem, ze sa mi objavila nejaka emulzia na viecku chladica a zaroven aj v hrdle...

Ale aby som to presnejsie opisal, tak nepovedal by som, ze emulzia, ale akasi hmota, pretoze, je to take tuhsie, neviem to opisat... preto pridam fotky...

Co sa tyka uniku kvapaliny, tak s tym mam problem, treba dolievat, ale tam bude netesnost pri vodnej pumpe, zanedbal som jej vymenu...

Mozno aj s tym nejaky suvis, neviem...

Inak, ked dolejem vodu, tak na hladine mi to speni, a vyzera to ako cerstvo zaliata mleta kava...

Otazka znie, ci to niekto mal, co to je ??? Dufam, ze nie tesnenie pod hlavou, velmi sa mi do toho neche... :?
Co sa tyka inych veci, tak na viecku dolievacieho otvoru oleja nic nieje, a ziadny biely dym z vyfuku ani nic podobne...

Tu su fotky:

http://www.ulozisko.sk/obrazky/694224/Snimek_084.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ulozisko.sk/obrazky/694226/Snimek_085.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat PUNTO 1.2 Cult
Reklama
 

rcmod
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 02 bře 2014, 17:01

Re: Emulzia v hrdle a na viecku chladica...

Příspěvek od rcmod »

tak jestli to pění,když se motor nastartuje,nebo se dělají bublinky v nádržce,tak to těsnění bejt může načatý.Mně připadá,že se ta voda tlačí ven přes víčko,podle těch usazenin na něm.Vždycky nemusí jít bílej dým z výfuku,když voda nejde do spalovacího prostoru ale tlačí se ven přes nádržku.Tady je hodně o tom psáno,jak se to dá poznat,jestli to to těsnění je nebo ne.Třeba jestli nejsou hadice od chladiče tvrdé při běhu motoru.Někdo zkušenější poradí jistě víc...
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Emulzia v hrdle a na viecku chladica...

Příspěvek od liborko »

Nedělal jsi proplach chladícího systému,nebo nesypal jsi tam prášek na utěsnění chladiče? Jakou nemrzku používáš? Mě se stalo něco podobného když jsem kdysi dělal proplach nějakou spec.kapalinou(na název si už nevzpomenu) a taky se mi pak voda po nalití nemrzky takhle "zdrcla" protože jsem to nedostatečně vypustil a ten zbytek nadělal s novou nemrzkou takovou neplechu.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Majky
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 01 dub 2012, 21:31

Re: Emulzia v hrdle a na viecku chladica...

Příspěvek od Majky »

Nepreplachoval som to nicim... Akurat cca. pred pol rokom bola menena nemrznuca+novy chladic. Ale doteraz som ten problem nemal...

Tak neviem. Mozem skusit este preplachnut cely system a nanovo naliat zmes, a uvidime...

Chcel som len vediet, ci sa s tym nikto nestretol. Mal by som to jednoduchsie...
Fiat PUNTO 1.2 Cult
Majky
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 01 dub 2012, 21:31

Re: Emulzia v hrdle a na viecku chladica...

Příspěvek od Majky »

Tak co, nikto sa s tym nestretol ? :|
Fiat PUNTO 1.2 Cult
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“