Fiat Stilo 1.6 Zdechá motor za jízdy -HELP-

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
fana333
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2013, 12:57
Bydliště: Litvínov

Re: Fiat Stilo 1.6 Zdechá motor za jízdy -HELP-

Příspěvek od fana333 »

ted jsme to řešili na jednom Stilu a bylo to alternátorem po jeho výměně jede jak má
Fiat Stilo 1.6 16V LPG
Reklama
 

Cooper
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 05 led 2014, 19:16

Re: Fiat Stilo 1.6 Zdechá motor za jízdy -HELP-

Příspěvek od Cooper »

fana333 píše:ted jsme to řešili na jednom Stilu a bylo to alternátorem po jeho výměně jede jak má

Altík má vliv na to zdali to za jízdy chcípne?Já myslel že když nedobíjí tak to stále jede na baterku a chcípne až když je baterka k.o?nebo ne? :?:
MIGAS
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 bře 2009, 15:16
Bydliště: ZNOJMO

Re: Fiat Stilo 1.6 Zdechá motor za jízdy -HELP-

Příspěvek od MIGAS »

Zdravím , mě to dělalo to samé vyměnil jsem řídící jednotku 8000kč nějaké snímače a stále to chcípalo. Potom jsem tu jednotku přidělal na plast k baterce trochu to pomohlo, ale chcípalo to zase jen o něco méně. Koupil jsem svazek káblů co je v motoru, prej ty dráty jsou zaoxidované až shnilé jakoby auto bylo pod vodou to mi řekl mechanik. V tom novém svazku mi chyběli dva dráty ke klimě tak jsou nazpět ty staré. Při opětovné montáži jsem každej konektor trochu nahl, aby líp držel protože ty svorkovnice nestojí za nic viz erbeg.Zatím auto jede a bez chyb . Mě tam blbly ty dvě velké svorkovnice na Ř.J. špatnej kontakt jak jsem za nějakou vzal a trochu s ní pohl nebo jen dotkl prstem tak mi auto zdechlo...
Petrula
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 03 kvě 2009, 14:28
Bydliště: Chomutov

Re: Fiat Stilo 1.6 Zdechá motor za jízdy -HELP-

Příspěvek od Petrula »

Pokud mohu přispět, řešil jsem stejný problém a po týdenním hledání a prostudování el. schéma (manuál DTE) jsem dospěl ke spínací skřínce. Jedná se o nejvíce namáhanou část která je součástí zapalování a startování vozidla. Dochází k oxidaci a opalu kontaktů. Po prostříkání a pročištění bloku kontaktů výše popsané problémy ustaly. Vlastní spínací skřínka se skládá ze tří samostatných bloků. Vložky zámku, zámek volantu a blok kontaktů. Každá část jde demontovat samostatně. Doporučuji postupovat velice opatrně blok kontaktů jistí dvě plastové zarážky ve tvaru T a hrozí odlomení.
Cooper
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 05 led 2014, 19:16

Re: Fiat Stilo 1.6 Zdechá motor za jízdy -HELP-

Příspěvek od Cooper »

Díky za radu,ale spínačka to asi není,nevypadá nijak zle ani po zahýbání,poklepání při nastartovaném autě nejeví žádné známky závady,měl jsem to i rozdělaný...

Nějaké další nápady?
Cooper
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 05 led 2014, 19:16

Re: Fiat Stilo 1.6 Zdechá motor za jízdy -HELP-

Příspěvek od Cooper »

A furt to zdechá,dnes asi 10x.... :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Stilo“