Benzín nebo diesel?

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
rostak
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 15 bře 2007, 14:34

Benzín nebo diesel?

Příspěvek od rostak »

Zdravím všechny.

Tak nějak postupem času se mi stalo, co asi všem okolo, ale od původní nechuti jsem přes často pěnou chválu přišel k nové lásce - Multiple. No a uvažuji o koupi (tedy neuvažuji, jsem rozhodnut že ANO). Ale nevím - benzín nebo diesel?
Znám rozdíly ve výkonu, spotřebu apod. Vím, že vše mluví pro diesel, ale obávám se jediné věci - jde o auto z roku 1999/2000, někdo v ní 6 až 7 let jezdil, lil do ní naftu - ale jakou? Bojím se, že budu muset po koupi do diesel servisu a zde měnit vstřikovače po 6.000 Kč popř. čistit nebo i měnit váhu vzhudchu.
Z tohoto pohledu mi benzín přes všechny jeho mínusy přijde výhodnější, nedokážu si představit poruchu, která by u něj přišla tak draho.
Co vy na to?

Díky za reakce.
Reklama
 

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Diesel

Příspěvek od Globusman »

Já mám diesel z roku 1999. Jednu dobu se mi stávalo, že mi občas svítila kontrolka vstřikování. Pak jsem ale dostal radu, abych natankoval V-POWER od Shelu a od té doby neblikla ani jednou. Myslím si, že nemusíš mít strach. Každopádně držím palce při výběru a těším se, až na sebe budeme blikat, popřípadě, že se uvidíme na některém ze srazů :wink:
Fab30
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2007, 12:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fab30 »

To je tak, na benzine nieje co sa pokazit, diesel je drahy na udrzbu... a plati to stale :)
Multipla JTD 2003, 85kW; Bravo 1.8 16V GT
Poool
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2006, 08:48
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Poool »

rozmysli se kolik toho najedeš a co od žáby čekáš. Já mám benzín a jsem s ním spokojenej. Najedu jen 10-12 tis ročně, takže by se mi diesel nevyplatil (dražší auto při nákupu, údržba, rozdíl v ceně paliv 0). Na druhou stranu je benzín žíznivější a není to žádnej extra dravec, trhání asfaltu nečekej. Dřív se říkalo, že diesel je výhodnější pokud najedeš cca 20 tis ročně, dneska to bude vzhledem k ceně paliv asi jinak.
Matosik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2006, 13:58
Bydliště: Praha

Benzín nebo diesel.

Příspěvek od Matosik »

Ahoj.
Existuje ještě jedna varianta BiPower, benzín a zemní plyn. Nižší povinné ručení, náklady kolem 1.1 Kč/km, nevýhoda málo čerpaček na CNG.
mimat
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Od 3.4. čerpačka CNG v Brně.
Konečně!
1,6 16V BiPower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“