Stilo 1.4 16V vs. 1.9 jtd

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
mmato
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2014, 18:15

Stilo 1.4 16V vs. 1.9 jtd

Příspěvek od mmato »

Nazdar borci,

približne do 3 mesiacov by som si chcel kúpiť Stilo. Budem cestovať približne 750 km týždenne po dialnici kvôli práci. Chcel by som vedieť, ktorý s tých dvoch krásavcov je lepší na tento účel z hladiska nákladov. Plánujem si kúpiť ročník 2005 a cca 150 000 km (teda to píšu oni :D ).

Rád sa starám o auto a po dialnici jazdím pohodových 110-130 a väčšinou sa absolútne nikam neponáhlam. Dynamika motora pre mňa nie je podstatná a ani nebude. Pokiaľ sa auto do pol minúty dostane na dialničnú rýchlosť tak som spokojný ;) Toť môj vodičský profil :D

Na Stile 1.4 16V sa mi páči konštrukčná jednoduchosť motora.

Na Stile 1.9 jtd sa mi páči spotreba. Tu sa však bojím trošku motora. Ani nie motora samotného, lebo mám kamaráta, ktorý robil v Turíne vo Fiate na vývoji a hovoril, že motor sám o sebe najazdí 300 000 aj keď nechce. Bojím sa však veci ako turbo, zotrvačník, vstrekovacie dýzy, čerpadlo atd.

Je mi jasné, že keď si kúpim jazdené auto, tak doň pôjdu peniaze skôr ako do prvej plnej nádrže. Počítam, že tak max 500 EUR bude prvotná položka.

A na záver moja otázka:

Ktoré auto je podľa vás z hľadiska ročných celkových nákladov výhodnejšia kúpa?

Diky diky
Reklama
 

redkofka
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2014, 09:30

Re: Stilo 1.4 16V vs. 1.9 jtd

Příspěvek od redkofka »

No ja mam 1.6 76kw 2002 a zat ma 1.9 jtd 88kw 2007 ...

objektivne musim povedat ,ze to jtd ide dost dobre - ten krutak na tom naftaku je parada ... spotrebu ma tak 6.5l (ale jazdi sa nanom dost svizne)... teraz sa na tom jtd robil servis .... no takze spojka 400e ..vstreky repas(padala nafta)1000e ,rozvody+filtre+este neviem co vsetko 600e (myslim ze predne tlmice + brzdove oblozenie predok ,zadok)...to auto ma cca 140 tkm ale do 100 tkm bolo ako firemne takze mozno preto je take neposlusne .....

mne 1.6 papa 7.0 - 8.0 (lpg 8.0 az 9.0)-dynamika horsia - resp treba tocit a podradovat a vytacat ....proste na jtd pridas a ideto na akukolvek rychlost :D
...spravil som nanom tiez 40 tkm jak zat a menili sa komplet tlmice 400E a olej (kazdych 10tkm selenijka )..najazdenych ma cca 200tkm

1.4 ako motor sa mi tiez velmi paci hlavne ten 6kvaltik k tomu ...
pri nom ta snad nic nemoze prekvapit - teda nic co sa motora tyka (stilous vie prekvapit vzdy !!! :-) )

36tkm rocne je dost na druhej strane tam by sa ti diesel mozno oplatil ,ale kupujes stare auto tak ja osobne by som isiel do benzinu (tam su aj tie najazdene kilometre uveritelnejsie)...skus porozmyslat aj nad lpg - ja osobne mam a paradicka ...(za cenu repasu turba a dvojhmoty mas lpg :D a vozis sa lacnejsie jak na nafte :D ) ...

Ktoré auto je podľa vás z hľadiska ročných celkových nákladov výhodnejšia kúpa?
podla mna benzin + 10tkm pobehat zistit ci motor pekne chodi a potom lpg ....

Ja som si kupoval 1.6 - 10tkm som jazdil na benzin zistoval ci motor nepapka olej ci pekne v zime startuje a pod... a potom som si dal namontovat LPG so vsim vsudy za 1200e aj s flashlube sadou na opr. defektov a papiermi a po 25tis ho mam splatene.... teraz sa vozim celkom lacno a nemam strach o vstreky ,turbo ,dvojhmotu ,pal.cerpadlo a pod ....
mmato
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2014, 18:15

Re: Stilo 1.4 16V vs. 1.9 jtd

Příspěvek od mmato »

A akú veľkú nádrž to má? Aký je dojazd na ňu?
redkofka
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2014, 09:30

Re: Stilo 1.4 16V vs. 1.9 jtd

Příspěvek od redkofka »

no ja mam 47l ale plni sa na 80% no do mojej sa zmesti 36l plynu a to mam min. na 400km ale da sa nastavit aby sa dala naplnit az na 42l cca ale ja som to nechal normalne (na plynovej nadrzi sa prihne plavat) a pump na lpg je vela ... ja tankujem ecoplyn na slovnafte - tam si mozes tankovat sam ...alebo na tomegase alebo aj na agipe ....moj stilous neni na plyn absolutne citlivy - nech dam akukolvek znacku .... robili mi to v MPGase v Hlohovci (som sice z TT ale na MPGAS su najlepsie referencie a asi to vedia dobre spravit lebo som s plynom nemal najmensi problem...) (Na stranke maju aj kalkulacku tak si to tam zrataj...)....kazdopadne na to LPG ako system mas 2 roky zaruku takze mas garantovane ,ze 2 roky si na tom servis neplatis....Na diesli ked ti odide nieco okolo motora (vstreky cerpadlo turbo) tak platis ...

Sak kludne napis na MPGAS (s tym ze mas STILO 1.4 a nech ti odporucia LPG) a oni ty poslu emailom ponuku kde budes mat secko napisane (cenu ,aku nadrz ,aky system a pod..) a potom si povedz kolko si planujes nechat to auto a kolko s nim najazdis a ver tomu ,ze na tom diesli sa do 50tkm nieco posere ...
Uživatelský avatar
judr
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 05 lis 2012, 11:37
Bydliště: SR

Re: Stilo 1.4 16V vs. 1.9 jtd

Příspěvek od judr »

Z hľadiska nájazdu by som osobne volil diesel, ale ak začneš na to pozerať fakt ekonomicky tak benzín + plyn sa pravdepodobne viac vyplatí, ak vezmem do úvahy tvoj ročný nájazd, a fakt že 10 ročný diesel bude požadovať väčšie investície ako 10 ročný benzín.
Ale zas servis diesla nie je až taký strašný, aj keď je pravda že dvojhmota, turbo, vstreky sú drahšie položky...
Musíš sa už ty rozhodnúť.
Na JTD oceníš už spomenuté Nm a celkový ťah, pri 1.4i, 6kvalt a lacné vozenie v prípade LPG.
Osobne mám diesel a som spokojný.
Prajem šťastnú ruku pri výbere :wink:
Fiat Stilo 1.9 JTD
Odpovědět

Zpět na „Stilo“