Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
gambika
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 08 pro 2014, 21:44

Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od gambika »

Ahojte, zdravím fórakov. Akoby som začala ...pred mesiacom som si kúpila jazdené Punto ako druhé auto do rodiny na vozenie deti do školy a sem tam do práce ( cca 80 km hore dole. ) Bol to dovoz z Nemecka, 138 tis. kilometrov, 2004 ročník , benzín 1,4 ..na pohľad naozaj krásne a zachovalé, pozrel sa mi naň mechanik odporučil ja som zaplatila. Po cca 2 týždňoch mi po ceste začala svietiť kontrolka motoru hneď som volala napichol to na diaignostiku vraj lambda sonda a ešte spomínal niečo s netesiacou kvapalinou ale to že netreba riešiť. Lambda sa vymenila ( 100 evri ) cez víkend auto stálo doma v pondelok som naňom išla do práce . Keď som odchádzala všimla som si kaluž pod motorom vypadalo to ako olej , doma po zaparkovani to isté .Strašne som nasratá, je možné že pri výmene tej lambda sondy niečo mechanik poškodil príp. zle zatiahol alebo mám naozaj smolu a kúpila som mačku vo vreci ??? Poraďte prosím čo mám kde ešte skontrolovať pred tým ako to odnesiem do servisu. Som totálny laik čo sa týka aút chcela som len proste spoľahlive autičko , spoliehala som sa na "odborníka" je naozaj možné že je náhoda že sa to začne všetko srať naraz alebo niečo prehliadol ?
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od panaman1 »

stat sa moze vselico to je pravda. ale lambda sonda je na vyfukovom potrubi, mozno tam mas dve pred a za katalyzatorom. tadial netecie v podstate nic takze poskodit mohol jedine tak chladiacu hadicu nejaku ale to by si mala za chvilku vodu prec. takto je tazko povedat co to moze byt. moze ti tiect aj chladic, alebo aj vodna pumpa zvykne tiect, hlavne ked je pred vymonou uz. skus skontrolovat aspon vizualne mnozstvo chladiacej kvapaliny v nadobke, sleduj teplotu motora ci sa neprehrieva alebo ci sa dostane na tych 90 stupnov. mozno sa este nieco mohlo stat s nadobou, pripadne hadickami na ostrekovace...ale ked si laik tak je to tazko popisovat. sleduj a skontroluj veci ktore som opisal. este ma napadlo servo ale popravde neviem ci mas elektricke alebo mechanicke...
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od panaman1 »

este si mohla napisat odkial si. mozno by som sa vedel na to pozriet, pripadne odporucit servisneho odbornika na fiaty, ale je to okolie ba a to asi nebudes...ale ktovie.
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od patriot99 »

Punto r.v 2004 ma elektricke servo :roll:
Fiat Punto 1.2 59kW
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od Cabuto »

No pokud je to čerstvě dovezeno tak bych hlavně udělal pár vecí rozvody komplet aj s pumpou pokud chceš vedět co ti teče tak rychlá kontrola může bejt tak že namočíš prst v té kaluži a olízneš chladící kapalina je sladká olej hnusnejjak cip tocha vydo sebou se vyplatí :) no protože ti může téct hodně vecí od chladící kapal. olej brzdovka voda do ostřikovačů a mechoš zato fakt nemusí být zodpovědnej jen mohla bud odejít pumpa jek už je zde psáno bejvá normálka nepočítaje pokud sou km pravé tak má nájezd přesně zralej na výměnu spíše už trochu po. ale může to bejt netesníví olejová vana nebo jen špatně nasazenej olejovej filtr je toho dost mě se stalo taky to že se jen povolil odvzdušnovací ventyl na chladiči a tama to prosakovalo :) Moje doporučení udělat rozvody olej brzdovku a že je zima aj chladicí kapal. nebude to celé stát až tak moc ale je to dost nutné nejenže všechny fiat motory maj rádi dobrej olej ale zato ho nepotřebujou moc :) tak když vynechám motor 1.2 8v tak uvšech je nutné dbát na dobrej stav rozvodů jinak se může stát že kaputo celej motor :( Jinak já mám jen menšího brášku 1.2 16v což je vlastně to samé jen otrochu menší vrtání a jiná hlava motoru :) a sem spokojenej udělal sem to co sem psal + pár drobností scím sem to kupoval a jezdí jak drak :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od slabostka »

... na odľahčenie tie kaluže môžu byť len voda čo stečie z auta - ja mám vodu okolo auta dennne a k tomu mi nejaké tie mláky urobia moje mačky čo spoznám až si k tomu čuchnem samozrejme... takže na začiatok sa len pozrieť za svetla dole - na zem karton, žiarovku do ruky a popozerať, možno netečie nič....
sporting speedgear r.v. 2000
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od Cabuto »

to je taky dost možné v tomto počasí kdy se přes noc na autě vysráží voda a pak je teče dolů pod nej :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
gambika
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 08 pro 2014, 21:44

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od gambika »

Ahojte, dodatočne ďakujem za všetky rady. Bola som taká nasratá na to auto že som sem už radšej ani nepáchla :o)....keby to niekoho zaujímalo tiekol olej a dosť vraj prasknutá olejová vaňa niekde pri šróbe ( silne utiahnutie ? ) neviem ako ale nejak mi to automechanik ( už iný , ten od ktorého som to kupovala stratil moju dôveru ) opravil pozváral, utesnil proste zatiaľ je to v pohode . Týždeň jazdenia bum zase oranžová kontrolka motora dnes mi to zdiagnostikoval vraj nejake čidlo ... neviem všetko vybavuje muž ja nemám na to nervy. Tak dúfam že do tretice všetko dobré a toto už bude ozaj posledná vec , nemám chuť chodiť každé dva týždne do servisu :o((
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od Cabuto »

no inu ne vždy je vše hned v cajku to je bohužél riziko ojetin :(
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
gambika
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 08 pro 2014, 21:44

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od gambika »

Zdravím .... definitívne potvrdzujem názov mojej témy ... momentálne je to asi tak že týždeň jazdenia , oprava .., týždeň jazdenia , oprava myslím že mechanik ma už pošle do ..niekam.
Dnes ráno ako som vychádzala z dvora mi akoby ostalo zablokovane zadne prave koleso ( ručná bola dole) , po tom ako som vyšla na cestu niečo tam ruplo koleso sa odblokovalo a hneď začala svietiť kontrolka ABS. Keďže som potrebovala ísť do prác riskla som to , auto už išlo celý čas normálne , brzdy všetko ok. Akurát tá kontrolka ostala svietiť . Na čo sa podľa vás mám pripraviť ? Je to veľký problém keď budem na ňom jazdiť teraz či radšej mám ísť hneď do servisu ?
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od Cabuto »

problém to není jen ti nebude fungovat abs což není zas až takovej problém když si dáš bacha :) jinak můj odhad je že se ti nejak poškodil náboj kola naněm je magnetickej nebo ozubenej límeček od abs kterej sleduje čidlo a vyhodnocuje pohib ale je možné že nějak prasknul a zpříčil se pak to lupnutí prasknul upa a uvolnil kolo ale v tu chvíly už nemělo čidlo co snímat a hle porucha:) takže asi tak jestli nechceš řešit jezdíš klidně a umíš řídit aj na mokru a podobně tak abs nepotřebuješ jen bacha od podzimu na benga mohly by zato krátit stk :( ale autu to vyloženě neva spíš je mu to putna :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od Cinkque »

gambika Ahoj . Koľko km ma to tvoje punto? Moja skúsenosť je že do tých 150tkm to celkom drží sem tam porucha ale potom treba vymeniť postupne skoro všetko.
gambika
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 08 pro 2014, 21:44

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od gambika »

Ahojte, ďakujem Cabuto ...zatial neriešim, kontrolka ABS sama od seba zhasla ešte ten deň ako som išla z roboty ani neviem kedy ale proste nesvieti. Auto brzdí normálne ako predtým nič som si na ňom nezvyčajné nevšimla akurát teraz už nezaťahujem ručnú keď stojí v mraze vonku celú noc a ráno trpnem či bude všetko ok po naštartovaní.
Cinkque mám najazdených teraz 140 tisíc ( ale či neboli stočené veru neviem ) , rozvody sa chystáme meniť na jar . Inak odkedy ho mám bola menena lambda sonda, termostat, čidlo . "Predtým" malo byť pravidelne servisovane v autorizovanom servise ...
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od Cinkque »

To stou ručnou sa bežne stáva a nie len fiatkam . Abs sa ti rozsvietilo lebo bolo zablokovane koleso keď si sa pohla a abs nedostavalo signál s snímača ,keď sa koleso uvoľnilo chvíľu trvá kým sa abs nahodí. Ale ručnú v zime používaj na krátku dobu čo najčastejšie keď sa da len ju nezaťahuj cez noc .Keď ju v zime nebudeš občas používať zvykne zahrdzavieť :D
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Pomoooc kúpila som si problémové Punto ?

Příspěvek od Cabuto »

no ano ta ruční to taky asi byla to mě ani nenapadlo no že byla přimrzlá a proto to všechno jinak já ji teda v mírném podnebý jako je Brno používám každej den furt přikaždém stání at před obchodem něbo třeba přes víkend doma mrazi nemrazi vždy v pohodě funguje ale nechal sem si taky u měchoša hned po koupy vše vyčistit seřídit atd :) jinak to cos psala žes dělala za opravy sem dělal taky + etě opár vecí navrch a to tam mám ted 146600 stočéné asi nebylo ale nikdy nevím :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“