zvuky po vypnuti auta

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
wrany
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 pro 2014, 09:43

zvuky po vypnuti auta

Příspěvek od wrany »

Zdravim,

asi pred mesiacom som kupil Fiat Bravo 1.9 multijet 88kw, dal som vymenit rozvody, olej a este bolo treba vymenit simering na prevodovke a naboj v kolese.

Po niekolkych dnoch jazdenia mi auto zacalo vydavat dva divne zvuky:

1. po vypnuti motora pocut taky elektricky zvuk: https://www.youtube.com/watch?v=AGZoirB ... e=youtu.be, niekedy to urobi aj ked dam kluc z polohy 1 do 0, cize este nenastartujem motor
2. obcas ked vypnem motor tak po nejakej dobe: 20 sekund - 1 minuta pocut taky neprijemny zvuk ako keby niekto hodil kamen do plechovky, niekedy to urobi aj ked zastanem a necham motor bezat na neutraly: https://www.youtube.com/watch?v=5MrtQW6 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false; - 15 -16.ta sekunda, napriklad vcera to urobilo ked som ostal stat na parkovisku so zapnutym motorom a potom pri vypinani motoru to uz neurobilo

vie niekto poradit co by to mohlo byt?
Reklama
 

Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: zvuky po vypnuti auta

Příspěvek od Mischo »

to prve neviem mozno nejaka cievka,relatko skusil by som asi odpajat poistky v skrinke a podla toho hladat smer. to druhe ako keby nieco dokleplo, napinacia kladka mozno vyfuk niekde zavibruje. Kryt motora dole a skusat
500X Multiair 140
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: zvuky po vypnuti auta

Příspěvek od jojo007 »

Ten zvuk co je na prvom videu robil aj mne... Ja som mal problem s turbom mal som zaseknute natacanie lopatiek turba. Ked som to opravil od vtedy mi to uz nerobilo. A to druhe video nebude nahodou regulator turba? hmm... otazka doplacu.. :)
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
wrany
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 pro 2014, 09:43

Re: zvuky po vypnuti auta

Příspěvek od wrany »

jojo007 píše:Ten zvuk co je na prvom videu robil aj mne... Ja som mal problem s turbom mal som zaseknute natacanie lopatiek turba. Ked som to opravil od vtedy mi to uz nerobilo. A to druhe video nebude nahodou regulator turba? hmm... otazka doplacu.. :)
kolko ta vysla oprava? aby som vedel co ma mozno caka, inak tie zvuky nerobi vzdy, to ma natom hneva najviac, napriklad dnes rano to hucanie po vypnuti nerobilo, ked som prisiel vecer domov tak uz ano, tebe to robilo vzdy?

a ked si mal zaseknute tie lopatky tak ti to tahalo dobre? ja som vcera skusal tah a taha podla mna velmi pekne a to aj na vyssich otackach
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: zvuky po vypnuti auta

Příspěvek od jojo007 »

Ja som to opravil s kamaratom v jeho dielni. Ci ze som to mal zadarmo... Ani mne to nerobilo pravidelne... Len ze mne to ani netahalo. Ked som tomu chcel pridat tak to zacalo dusit motor. Teraz uz pohodka. Taha ako ma. Mozno Ty budes mat nieco ine...
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
wrany
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 pro 2014, 09:43

Re: zvuky po vypnuti auta

Příspěvek od wrany »

ja som to vcera skusal, tahalo pekne este aj na 4 tisic, pride mi ze v tomto smere to ide dobre(klop klop)
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“