náhrada termostatu

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

Jaroslav1 píše:
drpepa píše:dnes jsem konečně zprovoznil termostat. Koupil jsem termostat z renaultu s označením " TH4495.89" a podařilo se mi ho napasovat do hadice, hadici jsem před napasováním nechal na radu změknout v horké vodě, poté namazal vazelínou a přes "trubku" termostat zatlačil do hadice, dělal jsem to na 3x krát ale povedlo se. Je to sice drbačka, ale funguje. Motor se zahřívá daleko rychleji než předtím. Bohužel mi ventilátor fouká málo vzduch ale tohle s tím nejspíše nemá nic společného. Tímto Vám všem děkuji za rady a snad tento příspěvek pomůže dalším, kteří budou řešit tento problém.. :) Více z průběhu viz. http://joeforestpay.rajce.idnes.cz/opra ... z_R5_89_C/" onclick="window.open(this.href);return false;
Taky to tak udělám až bude potřeba ale já navíc ještě ten původní mechanicky otevřu natvrdo,co kdyby nedej bože se uplně zavřel a (je uvařeno.) :(
Nad tímto jsem už ani nepřemýšlel, asi proto že mě tlačil čas a už opravuju jiné věci. Bohužel je to pravda, kdyby náhodou snad bych to poznal na ručičce teploty.
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
Reklama
 

Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od proch »

JTD prostě netopí, netopilo mě Punto a netopí ani Stilo, termostaty tam mám dva, origo, a z R5, oba funkční ale jak to nekalím přes 2000 ot. tak se to ohřívá hodně pomalu. Tady pár fotek.

Obrázek

Obrázek

Ta boule na hadici je ten termostat z R5, hadice je nasazená do "domečku" originálního termostatu. Když se to tam rve, tak se to namaže vazelínou a pak to chce trpělivost a dost velkou sílu.
Jinak jak tady někdo psal, že ten origo kterej mu nefunguje bude "bagrovat" tak to není potřeba. Všechny klasický termostaty jsou konstruovaný tak, že když se rozbijou, tak propouštějí, tedy se nezavírají...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od drpepa »

Ano, to s tebou souhlasím. Pokud to netočíš nad 2000 ot. tak to trvá strašně dlouho, a upřímně při mé vzdálenosti do práce jezdím spíše na spotřebu, takže u mě to asi lepší nebude.
Naposledy upravil(a) Buchtič dne 30 pro 2012, 09:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Poslední příspěvek se necituje, přeči si pravidla!
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
lybra2003
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 led 2015, 21:25

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od lybra2003 »

kdyz jedes mesto za 4 tak se JTD v zime neohreje musi se to orpavdu tocit na tech 2 tis to souhlasim a dost lidi me aj presvedcuje,ze jim to min zere,ale u TDi mi za kazdych podminek min zralo cim nizsi otacky ale k tematu mel sem dost fiatu 1,9 JTD v bravu sem mel problem zahrat v zime dal sem termik s rencka vydrzelo to dobre tak pul roku. u 1,6stky to bylo taky naprd a vsude sem bojoval s tim dostat termostat hluboko do hadice. koupil sem v breznu lybru stastny,ze se v -3 zahrala po 5 km nadseni vydrzelo do zari:D termik se jakoby zacal nedovirat i kdyz bylo nad nulou zahralo se to na 90 az po cca 7 km a to sme tomu musel slapnout a moc netopit. tak sem tam dneska zacal rvat termik co sem vytahl z hadice toho stareho brava at zkusim jestli to trosku pomuze no a samozrejme trci mi to 4 cm z hadice,takze dotazeny to mam tak,ze budu cekat az to vystreli. tam je problem,ze hadice se zataci v miste kam jsem totlacil hlavu toho termiku a dal uz sem nemohl ani zaboha nahrival sem to teda jen na cca 50 stupnu,ale ono to tehda ve vrouci vode nepomohlo to si pamatuju. zkusim jak se to zahriva.
Jeste dodam,ze lybra ma elektricke topeni,ale to asi nefunguje,takze ja topim az ma voda aspon 35-40 stupnu.
jinak to,ze netopi fiat byva krom foukleho tesneni pod hlavou(jen benzin JTD nikdy nefoukne)
ucpany radiator.
kajman
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2014, 04:47
Bydliště: Zlaté Hory

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od kajman »

benzín JTD ???
aktual- Doblo 1,2 LPG rv.2003 znárodněné manželkou :-)
- Ducato 2.5tdi 1996 takový samodomo skoro karavan
bylo -R. Sénic 1.6 8v rv.1999
- Multipla 1,9 mjtd
- fiat 850,
- 126p ,
- panda mk1
-Punto 1,9 jtd
-Coupe 2,0 16V
lybra2003
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 led 2015, 21:25

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od lybra2003 »

co tady zkousis? pisu jen benzin JTD nikdy nefoukne!!!! tu pomyslnout carku by sis mohl domyslet.
Naposledy upravil(a) lybra2003 dne 05 led 2015, 21:30, celkem upraveno 1 x.
kajman
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2014, 04:47
Bydliště: Zlaté Hory

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od kajman »

Ale no tak ,nikdo na tebe nic nezkouší,tak se uklidni a čti si po sobě příspěvky než to odešleš. Jinak třeba u některých benzínů těsnění pod hlavou občas vylítne nebo se propálí. Efekt je stejný. Mně u JTD stačilo vyměnit termostat za nový originál MM,propláchnout motor, nový fridex ,dát dekl pod motor a po pár km krásně topí.
aktual- Doblo 1,2 LPG rv.2003 znárodněné manželkou :-)
- Ducato 2.5tdi 1996 takový samodomo skoro karavan
bylo -R. Sénic 1.6 8v rv.1999
- Multipla 1,9 mjtd
- fiat 850,
- 126p ,
- panda mk1
-Punto 1,9 jtd
-Coupe 2,0 16V
lybra2003
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 led 2015, 21:25

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od lybra2003 »

Jsem technik ve fiatu,takze vim,kde co fouka. Termostat je original WAHLER!
kajman
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2014, 04:47
Bydliště: Zlaté Hory

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od kajman »

Ježíšmarjá, další měnič. Ty si myslíš, že ze starým puntem budou všichni jezdit do značkových servisů? Stačí si to tu pročíst ... Mně volant živí přes 20 let s návěsem jezdím po Evropě a co značkový servis to katastrofa!!! Ale to jsme odběhli od tématu. S tím tuhle nesmyslnou debatu končím.
aktual- Doblo 1,2 LPG rv.2003 znárodněné manželkou :-)
- Ducato 2.5tdi 1996 takový samodomo skoro karavan
bylo -R. Sénic 1.6 8v rv.1999
- Multipla 1,9 mjtd
- fiat 850,
- 126p ,
- panda mk1
-Punto 1,9 jtd
-Coupe 2,0 16V
lybra2003
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 03 led 2015, 21:25

Re: náhrada termostatu

Příspěvek od lybra2003 »

muzes mi vysvetlit na co reagujes? ten prispevek je naprosto protirecny. To, ze reknes lez,ze original je MM a ja pouze upozornim ,ze original fiat koncernu je WAHLER???Jaky menic???? co to cpes? jaky kamion? to je naprosto zcestne ja tady mluvim o nahrade za 200 kc nikomu original necpu narozdil od tebe sam si seres do hnizda
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“