MK2 1,2 16V neštartuje

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od vlado548 »

Zdravím mám taký problém, pár dní mam problém naštartovať, včera som sa na to konečne pozrel. po otočení kľúčika všetko sa normále rozsvieti ale akonáhle pootočím do druhej polohy tak mi len niečo zacvaká predpokladám že v štartéri a stiahne mi všetku elektriku,takže zhasnú aj kontrolky. dnes som vybral štartér, pozrel som ho ako som vedel, vyskúšal som ho vonku, pekne vysune pastorek aj nim točilo. tak som všetko zložil ale bez zmeny, opäť nič. Ešte som postrehol že v poistkovej skrinke pri motore, mi niekedy tak divne cvaká v relátku, tak som ho vymenil ale cvakalo aj náhradnom, takže chyba bude asi ešte niekde pred relátkom, skúsil som aj vymeniť batériu z druhého punta ale stále nič. takže batériu to tiež nie je, pozrel som prívod z batérie na štartér, vyzeral v poriadku ale aj tak som to očistil a znova napojil...neviem s tým už rady, nesvieti mi niekto poradiť? Že či mám pre istotu ten štartér vybrať a dať do servisu pozrieť...
Nejakou náhodou sa mi to dnes jeden krát podarilo naštartovať, išlo pekne držalo otáčky, ale po vypnutí už zase nič.
Ďakujem za rady.
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od panaman1 »

druhu polohu myslis polohu start? baterku mas ok? na prvy pohlad mi to pride na slabu bateriu....
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od vlado548 »

Ano, druhu polohu myslim ked sa ma tocit starter, ..baterua je v poriadku. Skusil som druhu bateriu a nic sa nezmenilo..moja baterka v druhom punte bez problemov nastartovala...
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od straki »

A co kostra popř. jestli není vadný spinací relé
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od vlado548 »

prave som povolil kostru a ocistil..bola za oxidovana ale nepomohlo...teraz uz vobec nic, ani cerpadlo ani nic, skusal som hybat s relatkami ale nic...
Fiat Punto MK2 1,2 16V
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od vlado548 »

ake mas na mysli rele?....
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od Cinkque »

štartér si overíš či funguje aj tak že privedieš od baterky + na ten tenký káblik čo vysúva pastorok . Keď ti prestalo ísť čerpadlo tak spätne všetko skontrolovať čo si už kontroloval či je správne zasunuté-zapojene .Niektoré relatka sa dajú omylom pootočiť alebo zasunúť bokom .
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od vlado548 »

tak som chcel vyskusat ten tip s kablom na priamo, ale vyskusal som to este raz, a vsimol som si ze mi vobec nezhasne na palubovke kontrolka CODE, to znamena ze mi nezobralo kluc?..je to dovod ze nejde cerpadlo a ani vobec necukne starter ako doteraz??...nakolko mam len jeden kluc tak neviem preco to blbe
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od Cinkque »

No to môže tým code, a predtým ti načítavalo kľuč v pohode? štartér s káblikom sa da skúsiť aj tak len nenaštartuje bez kľúča. ale vyraď rýchlosť nech ta auto neprejde ked to budeš skúšať
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od vlado548 »

doteraz som nemal problem s nacitanim kluca, ok rano teda vyskusam ci bude normalne tocit ten starter, teraz je tam uz moc zima :D
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od Cabuto »

no podle mě to bude problém to CODE protože ne že by byl startét špatnej to asi ne ale z nějakého důvodu ti to nebere klíček a tím pádem nesepne zapalování takže když se ti podaří ukecet startér tak či tak nenabehne když je zapalování odpojené:( bud bude někde chiba v imobilizéru což je nějvětší pravděpodobnost špatná kostra na řídící jednotce nebo vadnej(uvolněnej) čip a nebo nevím jak se ti poškodil čip s kodem v klíčku :( ale řeší se tohle fakt blbě :(
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od vlado548 »

tak budem vyzerať ako fakt blbec, ale čo už, asi som :D ...dnes som tomu venoval 5 hodin ale už to funguje, a neveril by som, že odlomená kostra na motore urobí taký bordel...ja som pozrel kostru na karosérii, ta vyzerala v poriadku opticky som pozrel aj tú na motore, ale nevšimol som si že bola odlomená a držala len na tej ochrannej bužírke. som nanovo ukostril a všetko ide ako má. :) takže straki mi dobre poradil, len ja som to podcenil :D ..ale aspoň som si natrénoval demontáž a montáž alternátora aj štartéra, takže keby ste to niekto nevedeli stačí sa ma spýtať už to viem naspamäť :D
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od Cinkque »

Si šikovný že si ju odhalil. A dobre že si napísal v čom bola chyba :D
vlado548
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 25 pro 2013, 20:12
Bydliště: Veľké Rovné

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od vlado548 »

Ale nechapem, aku spojitost ma ukostrenie motora s nacitanim kluca :D
Fiat Punto MK2 1,2 16V
Uživatelský avatar
Cinkque
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 04 pro 2014, 19:49

Re: MK2 1,2 16V neštartuje

Příspěvek od Cinkque »

Motor bez kostry je pre radiacu jednotku mŕtvy :D
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“