odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jakub
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 12 čer 2011, 21:34

odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od jakub »

Chcem sa spytat ci ma vpliv mechanicke odstranenie PDF filtra na spotrebu ak ho nemam zapisane v jednotke ,proste dost mi vela zere Pdf mam vybrate ale nic som zatial s tym nerobil a nikdo mi nevie poradit ci to nahodov nemoze stale regenerovat.dakujem..
Reklama
 

strajnaka
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 12 úno 2011, 19:21

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od strajnaka »

Zdravím ťa, určite to vplyv má, potrebné je nahrať aj nový softvér, ktorý nebude vstrekovať palivo - nakoľko si myslí že ten filter tam je.
Fiat Croma 1,9 jtd, automat 180 HP, 390 NM, FAP off
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od kejml »

Odstranění DPF a nahrání nového SW nabízí uživatel cendler na forum.alfisti.cz
Sice pro AR159, ale pro Cromu to nebude o moc jiné.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
rotwajler
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 03 říj 2010, 11:09

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od rotwajler »

Pokial nechces, aby ti zhorelo auto, tak je potrebny novy soft, co sa prejavi samozrejme aj na znizeni spotreby a zvyseni vykonu.
Fiat Croma 1,9 JTD 16V, Emotion, Navi,185 PS, 400 NM, DPF, EGR off
Pavel11
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2013, 14:05

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od Pavel11 »

Taky jsem si myslel, že v budoucnu DPF odstraním, ale jak to bude pak na STK - toť otázka...
Proto se tomu chci vyhýbat co nejdéle. Ale v této souvislosti jsem se chtěl ostatních zeptat, jestli používáte nějaké aditivum do nafty podporující regeneraci DPF. Např. http://citroeny.eu/do-paliva/801-cistic ... 500ml.html" onclick="window.open(this.href);return false; , nebo cokoli jiného.
Fiat Croma 1,9MJ, Emotion, Blu Nettuno 150 koníků, 2009...ale srdcovka je Márejka...
Ex Fiat Marea Weekend 1,9TD100, ELX, 1998 - Strale in argento -a stejně je nejhezčí!
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od Negotiator »

Pres STK normalne projdes.....na emise to nejak extra vliv nema - tedy pri mereni (porad se vlezes do limitu).
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Pavel11
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2013, 14:05

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od Pavel11 »

No to jo, Ale oni vyhrožují, že budou přímo kontrolovat přítomnost DPF! :evil:
Fiat Croma 1,9MJ, Emotion, Blu Nettuno 150 koníků, 2009...ale srdcovka je Márejka...
Ex Fiat Marea Weekend 1,9TD100, ELX, 1998 - Strale in argento -a stejně je nejhezčí!
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od amiga »

Negotiator píše:Pres STK normalne projdes.....na emise to nejak extra vliv nema - tedy pri mereni (porad se vlezes do limitu).
ty si dal DPF prec a bol si na EK ze zo vravis?? lebo ja som mal na dvoch autach DPF off a nepresiel som ani jednym. po odstraneni DPF som mal na oboch zvysenu dymivost.a presiel som s priplatenim.
fiat croma 1.9jtdm 88kw
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od amiga »

kejml píše:Odstranění DPF a nahrání nového SW nabízí uživatel cendler na forum.alfisti.cz
Sice pro AR159, ale pro Cromu to nebude o moc jiné.
mne to robil ten cendler tiez... na crome
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od Negotiator »

amiga píše:
Negotiator píše:Pres STK normalne projdes.....na emise to nejak extra vliv nema - tedy pri mereni (porad se vlezes do limitu).
ty si dal DPF prec a bol si na EK ze zo vravis?? lebo ja som mal na dvoch autach DPF off a nepresiel som ani jednym. po odstraneni DPF som mal na oboch zvysenu dymivost.a presiel som s priplatenim.
JJ, uplne v pohode, ale je treba mit zahraty motor a pred emisema ho poradne protahnout, pak neni problem. Zaznamenal jsem lehce zvysenou kourivost, ale porad to bylo v limitu, slozka Co2 byla uplne stejna jak s DPF, tak bez nej. Uz jsem tak prosel se 3 autama a v pohode.

Navic - kdyby mel kazdy problem na emisich, tak firmy na internetu nenabizeji tak okate odstraneni DPF a delalo by se to nekde pokoutne v temnem rohu garaze.

Kdyby ta "prasarna" nestala takovy balik, tak to lidi neresi a ten filtr vymeni. A uz vim, ze s prichodem norem Euro 6, kdy do toho jeste budeme lit navic mocovinu, bude me dalsi auto benzin nebo CNG (hybridy jedine az pokroci technologie).
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Uživatelský avatar
RUBI
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 28 zář 2013, 14:38

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od RUBI »

Mohli bychom se domluvit, oslovit Cendlera a spáchat hromadnou úpravu dpf off.
Procital jsem fórum Alfisti a tam jsou jen kladne hodnoceni jak dpf off tak odvenou práci Cendlera..
Leonardo
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 12 kvě 2013, 21:23

Re: odstranenie filtra PDF a zapis do jednotky.

Příspěvek od Leonardo »

Mám pdf a egr off už dva roky stk naprosto bez problémů najeto na autě necelých 240 000Km :D
Croma rv: 2009 1,9 110 kw automat
Odpovědět

Zpět na „Croma“