Original radio- nesvítí a nejde CD

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
harmon1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2015, 21:16

Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od harmon1 »

Mám prosbu, koupil jsem Stilo kde podle vseho nebylo z vyroby instalované originální radio, vyndal jsem ramecek a sehnal jsem originální radio. Po zapojení jede pouze tuner, radio nesvítí a nejde CD (hlásí chybu). Myslel jsem že je chyba v rádiu, sehnal jsem jiné, ale chová se stejně. Jinak s řídící jednotkou komunikuje, zapíná se po zapnutí klíčku a na paluboévce jsou info o naladěných stanicích. Napadá někoho, kde by mohl být problém? Díky
Reklama
 

marty-ma
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 21 pro 2014, 18:46

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od marty-ma »

Jestliže se rádio rozsvítí po otočení klíčku, tzn. že ho máš nastavené v druhé úrovni setupu na automatické spuštění, právě tím klíčkem. Je možné, při tom otočení klíčku a rozsvícení rádia, se dostat do jeho nastavení a tam tuto funkci zrušit? Napadá mě, že by jsi se tím mohl dostat do situace, kdy auto nahodíš a následně můžeš manuálně spustit rádio. A v tomto okamžiku by se Tě - mohlo, ale také nemuselo - ptát na zadání kodu pro zprovoznění rádia.
Nebo a to je je takové základní, co jsi již jistě udělal, zkoukout pojistky, případně vytáhnout rádio z palubky, prostříknout konektory a nebo, odpojit na 1\2 hod. baterku a pak to zkusit nanovo?
harmon1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2015, 21:16

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od harmon1 »

Kód jsem zadal při prvním zapojení rádia, kód byl přijat a začal hrát tuner, tzn. po zapnutí klíčku se rádio zapne, hraje tuner ale nefunguje podsvícení (ani tlačítka ani displej) a není funkční mecahnika cd, při pokusu vložit CD nebo spustit přehrání se ukáže po chvilce error. Zvláštní je že se stejně chovají dvě různá rádia, takž chyba asi v zapojení ale kde, zas tolik kabelu tam není.
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od OndraK »

Ahoj, šel bych to po krocích, čili nejdřiv zkontroluj zapojení iso konketorů. Hlavně bych se zajímal o pin A6 a proměřil bych ho vůči zemi. (Ovládání podsvetlení-bacha chodí to se světlama). Potom překontrolovat všeChny země a C16 nebo C3 - záleží na provedení. Mrkni na obrázek a hlavně to nepopleť, i když by to mělo být pod pojistkama všechno. Takhle z křišťálovky bych to viděl na zásah kutila při instalaci neorig rádia.. Obrázek
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
harmon1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2015, 21:16

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od harmon1 »

Dle návodu pro Visteo rádio je A6 nezapojeno (používá se jen u některých rádií), C konektor připojen nemám, ten je snad jen pro speciální účely CD měnič apod. nebo se je to jinak?
harmon1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2015, 21:16

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od harmon1 »

Tak jsem dnes mluvil s technikem z Fiatu aje to tak, ze pokud není originál rádio zvyroby, tak ho nejde již auta instalovat, není zadané v ridici jednotce a nelze ho tam aktivovat. Podle vin mi zjistil, ze tam rádio doopravdy nebylo. Jen se divil , ze mi jde tuner. Melo by byt uplne mrtvé. Takže mam asi smůlu.
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od amiga »

harmon1 píše:Tak jsem dnes mluvil s technikem z Fiatu aje to tak, ze pokud není originál rádio zvyroby, tak ho nejde již auta instalovat, není zadané v ridici jednotce a nelze ho tam aktivovat. Podle vin mi zjistil, ze tam rádio doopravdy nebylo. Jen se divil , ze mi jde tuner. Melo by byt uplne mrtvé. Takže mam asi smůlu.
kup si ramik a nejake neorigo radio a mas po probleme.
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od OndraK »

Ahoj,
to od toho technika se mi moc nezdá.. Neuvedl příčinu proč by to nešlo? Jakože by tam dávali jiný BC? Když jsou stila s přípravama na tempomat, kde akorát není osazena páčka? Automobilky se u montáže většinou drží metodiky KISS :-)

Zkus ještě mrknout http://www.gabriel-net.de/forum/forumdi ... bbf52&f=35, tady je docela velká komunita Stil, mohli by vědět.
Mimochodem nemáš náhodou ten manuál v el. podobě? Teď budu přemýšlet nahlas - když tam je A6 nezapojený, tak jak se rádio dozví, že má zapnout podsvětlení? Přes CAN-BUS? To mi nepřijde pravděpodobné.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
harmon1
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2015, 21:16

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od harmon1 »

tady je odkaz na ten manual https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/ ... 009217.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; , jinka ten technik tvrdil, že nakonfigurujou řídící jednotku podle výbavy a s ničím dalším jednotka nekomunikuje.
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Original radio- nesvítí a nejde CD

Příspěvek od amiga »

harmon1 píše:tady je odkaz na ten manual https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/ ... 009217.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; , jinka ten technik tvrdil, že nakonfigurujou řídící jednotku podle výbavy a s ničím dalším jednotka nekomunikuje.
podla mna ti vravel blbost.. nevyzna sa do toho..ved canbus si vies natiahnut aj sam.. alebo daj inu riadiacu jednotku konfortu.
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“