Praskání při přidání plynu

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Praskání při přidání plynu

Příspěvek od Shadow2334 »

Ahoj,
poslední cca měsíc mne trápí následující problém. Po cca 10min jízdě (jakmile se auto zahřeje), tak po přidání plynu slyším takové napravidelné ale souvislé praskání (je to nezávislé na otáčkách, na nerovnostech, na natočení kol). Hlavně si toho všímám teď v létě, jak člověk jede s otevřenými okny a projíždí kolem zdi nebo svodidel.

Na volnoběh to nedělá ani při nižších rychlostech. Nejvíce se to projevuje cca kolem té 50ky a převážně do kopce kdy člověk dává více plynu. Při zavřených oknech slyšet nic nejde, ale to není řešení :lol: . Krapet mne to znepokojuje. Filtry nové, svíčky NGK tak cca 1000km najeto, tlumiče i s prachovkami relativně nové najeto na nich tak 10000km, brzdy ok, vůle a vibrace v řízení ani v zavěšení žádné, ložiska jsem kontroloval vypadají v pohodě.

Napadá vás něco?

Punto mk1. 99, 1,2 44kW.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Praskání při přidání plynu

Příspěvek od Shadow2334 »

Ještě dodám, že na výkonu ani jízd. vlastnostech nic pozorovat nejde. Vše úplně v pohodě, prostě jenom ten zvuk... :roll:
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Nejaka blbost ako kamienok v pneu to asi nebude...hm?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

By to chcelo asi skusit nahrat ale neviem ci je to mozno..
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Praskání při přidání plynu

Příspěvek od Shadow2334 »

Tak jsem to trošku zkoumal a možná to vydává prachovka na pravém tlumiči, při stlačení tlumiče se stlačí i prachovka, jelikož je v ní vzduch a tlumič obepíná celkem natěsno, tak se vyfoukne a to je relativně hlasité... alespoň tyto zvuky to vydává, když jsem to trochu zkusil procvičit na místě :lol:
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“