Piskani brzd

Moderátor: peta.smolik

otobrzo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 12 kvě 2014, 10:10

Piskani brzd

Příspěvek od otobrzo »

Nazdar,

posledni dobou se mi pravidelne stava ze po ujeti asi 30 km na dalnici zacnou vrzat/piskat brzdy (asi zadni). Pri mirnem zataceni piskani ustane pri rovne jizde opet zacnou piskat. Behem par dalsich km piskani zesiluje a pak jak kdyz utne nic az do konce jizdy.
Piskani zmizi pri mirnem seslapnuti brzdoveho pedalu a po uvolneni piska dal.

Nevite prosim nekdo co s tim?
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Skontroluj ich poriadne. Trebars auto ba dvihak a potocik koleso. Mozno uz koncia platnicky, alebo iba spina. Ocistit cisticom brzd, pripadne tech benzinom. nepises kolko km a ci este povodne kotuce a platnicky, pripadne dalsie info.
otobrzo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 12 kvě 2014, 10:10

Re: Piskani brzd

Příspěvek od otobrzo »

Brzdy jsou puvodni najeto 136tis km. Spis je divne ze to chovani ke porad stejne. Po 30 km zacne piskat pak prestane. Na druhy den zas to same.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Po 136tis mas povodne platnicky aj kotuce?
jurasek1
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 28 srp 2013, 11:25

Re: Piskani brzd

Příspěvek od jurasek1 »

S pískáním zadních brzd /66kw/ bych mohl vyprávět,trochu tepleji a projevují se takhle.Mám pocit,že jsem někde četl,že je to častá nectnost u těchto aut.Mám cca 60 tis.na výměnu teda nejsou,ale mám je už komplet koupeny nové,na jaře půjdou.Při tvých kilometrech se divím,že tam ještě něco máš.
Fiat Bravo 1,4/16V 90ps už ne,nyní Fiat Tipo T-Jet 1,4 Lounge
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Skor uz nema;) kotuc este moze byt,ale platnickam nedavam velku sancu...ak sa da tak posli foto tych kotucov a aby bolo aj platnicky vidiet aspon trochu.
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Piskani brzd

Příspěvek od zdeno255 »

Ak vymeníš platničky aj kotúče pískanie prestane. ;)
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
otobrzo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 12 kvě 2014, 10:10

Re: Piskani brzd

Příspěvek od otobrzo »

Tak brzdy uz ocividne nebyly puvodni. Kazdopadne piskala zadni leva zaseknuta desticka.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

A stacilo sa pozriet a opravit, pripadne vymenit.
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: Piskani brzd

Příspěvek od alienjar »

Také mi pískaly, vyměnil jsem a je pokoj :)
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
otobrzo
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 12 kvě 2014, 10:10

Re: Piskani brzd

Příspěvek od otobrzo »

Tak su tu zas. V servise mi `promazali` brzdy odblokovali zaseklou brzdovou desticku, ale piska to zas sice min, ale piska (ze zadu). Vzdy po ujeti cca 30km to zacne piskat, pak to par kilometrech prestane. Nemuze to byt nejak rucni brzdou? Ta brzdi jen zadnima ne?
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Piskani brzd

Příspěvek od idefix »

http://dopler.eu/auto-produkty/spreje/t ... 00-ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bmautodily.eshop-zdarma.cz/index ... uct&id=477" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: Piskani brzd

Příspěvek od Mischo »

Robilo mi to tiez zadne lave a po rozobrati som zistil ze strmen sa zadrhava a ostava visiet. Musel ist novy 150 eur. Cize daj to urobit niekomu co naozaj vie co robi. Samozrejme vymenit kotuc a dosticky. Pozor aby sa neprehrievalo koleso odide lozisko naboja.
500X Multiair 140
Peter262
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 22 led 2016, 07:50

Re: Piskani brzd

Příspěvek od Peter262 »

Zdravím Vás :wink:

mám podobný problém, pískanie brzdy - ľavé zadné koleso. No všimol som si, že píska iba vtedy, ak bola pre jazdou používaná - zatiahnutá ručná brzda... ručnú brzdu som donedávna používal pri každom odstavení auta, avšak pri tohtoročnej výmene zimných pneu ma zarazili odtlačky doštičiek na zadnom brzdovom kotúči, kotúč bol síce hladký, bez známok poškodenia, no tie mapy po doštičke boli jasne videtľné a bolo ich po celom obvode niekoľko. Doštičky dostatočná hrúba. Auto brzdi veľmi dobre. Ešte som sa s tým nestretol.
Pre info, na tachometri cca 46tis km, s brzdami sa ešte nič nerobilo.
Pri STK cca 2 mesiace dozadu som to pozeral aj zospodu z kanála, a všetko OK, aj výsledok STK OK všetky hodnoty v poriadku, vyslovene som sa to informoval a ten chlapík na STK mi všetko pekne vysvetlil, aké majú byť hodnoty a aké sú namerané. Pýtal som sa ho, aj či z nameraných dát nevie určiť, či môžu byť brzdy zanesené resp. niečo nie je OK, tak mi tvrdil, že z nameraných údajov je všetko OK. Ale zase, nie je to servisák so skúsenosťami FIAT ale ale pracovník STK. Tie info o STK uvádzam iba pre dokreslenie všetkých info, čo som pozoroval, ako sa auto kedy pri brzdení správa :D
Tak neviem čo robiť, akonáhle zatiahnem ručnú, brzdy pískajú, klasický priebeh ako je opísané v predchádzajúcich príspevkoch, t.j. pri otočení volantom iba miernom nachvíľku prestane resp, pri stalečení brzdy, no potom opäť. Ak potom opäť nepoužívam ručnú brzdu, cca do 3 dní pískane zimzne.
No aa by som to skompletizoval, už dvakrát sa mi stalo, že po vystúpení z auta som cítil smrad od ľavého zadného kolesa, síce nebolo teplé na dotyk, ale ten zápach ako keď pred Vami na ceste dole z kopca brzdí kamión a smrdia brzdy... takže asi nie je všetko OK :(

Ďakujem za všetky názory :wink:
Uživatelský avatar
zdeno255
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 03 dub 2015, 09:11
Bydliště: Nitra, Slovakia

Re: Piskani brzd

Příspěvek od zdeno255 »

Skontrolovať lanko ručnej brzdy či neostáva visieť. Potom by som rozobral zadné brzdy vyčistil a skontroloval funkčnosť.
Fiat Punto II rv.00 1.9 JTD, Fiat Marea 1.9 JTD 105 chip 130 PS
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“