Co vam vadi na brave

Moderátor: peta.smolik

Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Co vam vadi na brave

Příspěvek od Maciak87 »

U mna je to vrzgajuci podvozok co velmi zalezi od pocasia..V lete ked je sucho tak je to ok..No teraz cez zimu des.Predne sedacky tragicke bocne vedenie a dlzka sedaka tiez nic moc...Male boxy vo dverach...1.prevodovy stupen niekedy zaradim az na 3 az 4 krat po vymacknuti spojky.A to ho tam musim doslova narvat..Inak som s autom spokojny...Jedna otazka.Neviete kedy sa menia rozvody na motore multiair?V prirucke co som dostal k autu tato motorizacia nie je :(
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 894
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Na podvozku si nastriekaj vsetky gumove casti silikonovym sprejom napr a urcite to stichne. Neviem co take chces davat do dveri ked sa ti ti tam nezmesti. Rozvody neviem ako na multiair, ale moja 1,4 obycajna ma 5 rokov alebo 120tis.
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od amiga »

mne to tiez vrzgalo v zime,vymenil som gumy stabilizatora a je klud... prestriekaj ich wd 40 a uvidis ci stichne... aj mne vadia tia male prehriadky vo vsetkych dverách a malo miesta v zadu,ked si dam normalne sedadlo..inak celkom ok az na nefunkcne klimi automaticke v kazdom
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Maciak87 »

Tie rozvody nikto nic?Na nete som nenasiel...Inak viete odporucit sikovneho mechanika na fiaty v ZA kraji?Lebo Auto Becchi v Ziline si myslim nic moc....Tazne zariadenie mi montovali skoro cely den,co si myslim ze je trocha vela..Cena prace bola skoro ako cena celeho zariadenia!
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od heretic »

Výmena oleja je výrobcom stanovená na 30 000 km alebo dva roky. Rozhodne sa ale odporúča skrátiť intervaly na max. 20 000 km v prípade dieselov. Ešte kratší interval - 15 000 km sa odporúča aj v prípade benzínových motorov. Tie disponujú veľmi malou olejovou náplňou (necelé 3 litre), a tak sa olej rýchlejšie opotrebováva, čo negatívne vplýva na životnosť a poruchovosť motorov, obzvlášť vybavených zložitejšou technikou (T-Jet a Multiair). Vhodné je používať výrobcom odporúčané oleje zn. Selenia. Rozvodový remeň sa mení po 120 000 km / alebo 5 rokov / - platí pre všetky benzínové motory a diesel 1,9 JTD 88 kW, alebo po 150 000 km pri 1,9 MJTD 110 kW, 1,6 MJTD a 2,0 MJTD. Sviečky výrobca odporúča meniť po 30 000 km a hlavne v prípade preplňovaných motorov sa odporúča meniť len výrobcom predpísaný typ. Všetky motory majú hydraulické nastavenie ventilov, okrem 1,9 JTD 88 kW, kde sa odporúča s času na čas preveriť vôľu ventilov a v prípade potreby vymedziť špeciálnymi podložkami.
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Darth.W »

Maciak87 píše:Inak viete odporucit sikovneho mechanika na fiaty v ZA kraji?Lebo Auto Becchi v Ziline si myslim nic moc....
ja chodim do Martina ... cena ako v kazdom autorizaku ale rozhodne lepsia praca ako v ZA
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
alienjar
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 18 srp 2015, 16:53
Bydliště: Praha 9

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od alienjar »

Také se přidám, vrzání od přední nápravy, vyměnil jsem kul. čepy řízení a ramen, stále vrže. Nevadí postupně vyměním celou nápravu :lol: . Za druhé, reproduktory - vyřešeno, vyměnil jsem je i s MDF podložkami a je to neporovnatelné. Za třetí.... nemám vlastně již žádné jiné problémy. Sedačky jsou super, odkládací prostory mě netrápí, napít se můžu na pumpě, vyzdvihuji tichý motor, perfektní odhlučnění a v neposlední řadě super vzhled :D Auto jsem kupoval před půl rokem a zatím jsem s ním spokojen. V létě jedeme s rodinou na dovolenou v Itálii (Kalábrie) cca 2000km tam a to samé nazpět, tak pak teprve uvidím 8)
Bravo II 1.4 16V 66kW - bejvalka 2009
Tipo sedan 1.4 16V 70kW Plus 2016
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Maciak87 »

A ostatny co?Plna spokojnosť? :D
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od heretic »

Mne momentalne to ze ho mam zasrate a nechce sa mi ho umyvat :D
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Maciak87 »

Tak bravo mam vycackane iba v lete ked neprsi...Skur...na cierna metaliza..na tom je snad vidiet vsetko...Ked voskujem tak sa tak rychlo nezaspini....
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Darth.W »

Maciak87 píše:A ostatny co?Plna spokojnosť? :D
tak je tu jedna vec ktora ma obcas aj celkom ze vytaca ... spolujazdcova sedacka jak vrze :?
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od Maciak87 »

Vrzganie,respektive klepkanie spolujazdcovej sedacky som vyriesil vlozenim drotu do kolajniciek na kt sa posuva.Vystredil som nim volu medzi kolajnickami kt sposobovala klepkanie a vrzganie .A zahol som ho na koncoch az pri posuvani navylieza.Trocha vazeliny samozrejme.Nic uz neklepe a ked sa to sikovno spravi ani vidiet nie je nic :P
Uživatelský avatar
kupis
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2011, 10:51

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od kupis »

1)topení(než se rozjede..dlouho trvá zahřátí!)
2)díra u ruční brzdy
malé odkladací přihrádky
matino
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 zář 2013, 16:23

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od matino »

ja takisto - málo miesta vzadu, slabý a hlučný motor pritom kombi spotreba cca 7,2, olupovanie volantu - nekvalitná povrchová úprava snáď bolesť každého Brava, dlho trvá kým sa zohreje, horšia prevodovka - radenie jednotky a spiatočky, vŕzganie spojkového pedálu pri zatlačení, rosenie zadných svetiel, odlupovanie znaku fiat vpredu aj vzadu... no je toho dosť :) ale priebežne všetko riešim
Bravo 2, 1,4 16v
Uživatelský avatar
kupis
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 28 lis 2011, 10:51

Re: Co vam vadi na brave

Příspěvek od kupis »

JJJ ty zadní světla řešíte jak??(zamlžení)a ruční brzdu-tu díru??
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“