Chci koupit Stilo Combi

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
error2000
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 31 bře 2016, 10:43

Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od error2000 »

Dobry den.

Po dlhom rozhodovani som sa rozhodol pre kupu Stilo Combi v benzine. Cakame dvojcata, jedno dieta uz mame takze potrebujeme lacne, rozhodne velke, spolahlive kombi s velkym kufrom. Do aut som laik, toto bude moje prve vlastne auto. Mam limit na kupu 60000kc (+ nejaka rezerva cca do 10000kc ak bude nieco potrebne vrazit po kupe do auta), teda v uvahu pripada cca rok vyroby 2002-2005. Chvilu som mal kamaratove Stilo hatchback 1.9 JTD. Po kupe z AAA Auto do toho iba vrazal peniaze (zhavice, egr ventil atd.). Stale nieco tomu bolo a stalo ho to vela penazi. Zlata poucka znie nekupuj stary diesel a toho sa mienim drzat. Moj najazd bude cca 5000km rocne, kratke trasy, 2 krat rocne vychodne slovensko + 1 krat rocne niekam ku moru takze diesel nema vyznam (zijeme v Prahe). Mam niekolko otazok:

1/ motor 1.4 alebo 1.6? co som sa pozeral na nete tak najst 1.4 je rarita a cena je o dost vyssia oproti 1.6. ma vobec vyznam u kombi, ktore je tazsie oproti hatchback ist do 1.4? prednost samozrejme 6 kvalt, ale zasa iba 66kw

2/ naco si dat pri kupe pozor? comu venovat pozornost? aky max najazd doporucujete? na internete je ich plno s najazdom do 100000-150000km. aka vybava? ASR je nutnost, alebo nieco novsie bez ASR (Stila s ASR su starsie a pritom cena rovnaka alebo vyssia ako novsie Stilo bez ASR). servisna knizka zbytocnost, alebo nie? auto z dovozu?

3 / nenajde sa nejaky technik/fanda do fiatu v Prahe, ktory by za uplatu isiel so mnou pozriet 2-3 auta, ktore by som si vyhliadol, alebo ktore by ste mi poradili ze stoji za to sa ist na ne pozriet?

4/ nemate niekto nejake stilo v dobrom stave na predaj, alebo nepoznate niekoho?

Predom dakujem za odpovede.
Reklama
 

Uživatelský avatar
slavek311
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 234
Registrován: 26 dub 2007, 17:01
Bydliště: Morava-Beskydy

Re: Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od slavek311 »

error2000 píše:Dobry den.

Po dlhom rozhodovani som sa rozhodol pre kupu Stilo Combi v benzine. Cakame dvojcata, jedno dieta uz mame takze potrebujeme lacne, rozhodne velke, spolahlive kombi s velkym kufrom. Do aut som laik, toto bude moje prve vlastne auto. Mam limit na kupu 60000kc (+ nejaka rezerva cca do 10000kc ak bude nieco potrebne vrazit po kupe do auta), teda v uvahu pripada cca rok vyroby 2002-2005. Chvilu som mal kamaratove Stilo hatchback 1.9 JTD. Po kupe z AAA Auto do toho iba vrazal peniaze (zhavice, egr ventil atd.). Stale nieco tomu bolo a stalo ho to vela penazi. Zlata poucka znie nekupuj stary diesel a toho sa mienim drzat. Moj najazd bude cca 5000km rocne, kratke trasy, 2 krat rocne vychodne slovensko + 1 krat rocne niekam ku moru takze diesel nema vyznam (zijeme v Prahe). Mam niekolko otazok:

1/ motor 1.4 alebo 1.6? co som sa pozeral na nete tak najst 1.4 je rarita a cena je o dost vyssia oproti 1.6. ma vobec vyznam u kombi, ktore je tazsie oproti hatchback ist do 1.4? prednost samozrejme 6 kvalt, ale zasa iba 66kw

2/ naco si dat pri kupe pozor? comu venovat pozornost? aky max najazd doporucujete? na internete je ich plno s najazdom do 100000-150000km. aka vybava? ASR je nutnost, alebo nieco novsie bez ASR (Stila s ASR su starsie a pritom cena rovnaka alebo vyssia ako novsie Stilo bez ASR). servisna knizka zbytocnost, alebo nie? auto z dovozu?

3 / nenajde sa nejaky technik/fanda do fiatu v Prahe, ktory by za uplatu isiel so mnou pozriet 2-3 auta, ktore by som si vyhliadol, alebo ktore by ste mi poradili ze stoji za to sa ist na ne pozriet?

4/ nemate niekto nejake stilo v dobrom stave na predaj, alebo nepoznate niekoho?

Predom dakujem za odpovede.
Ahoj doporučují 1,4.
1,6 jen pokud jsi auto kutil,jinak v žádném případě,max. po roce 2005
AAAčkam se vyhni
Stilo hatchback 1,6 r.v.01,Ba+CNG
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od Jurisss »

Mám multiwagon v 1,8 16V benzín 7 let.Ještě jsem neměl nespolehlivější auto a to do toho počítám i staré škodovky a žiguli 1200.Nebrat !!!
kkk
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 31 bře 2016, 20:06

Re: Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od kkk »

Vzhledem k nájezdu je z pohledu spotřeby asi úplně jedno, jaký benzínový motor (1.4, 1.6, 1.8 ).

1.4: má šestirychlostní převodovku, příjemné na dálnici, protože motor neduní (3500 otáček při reálných 130, tacho 140), do stoupání na D1 je ale slabý a nutné podřazovat. Italský inženýr zde vymyslel specialitu a umístil plastový box se vzduchovým filtrem přímo nad motor - plast zkřehne, držáky filtru mohou být zlomené a ve spodní části filtru jsem měl vypálenou díru - bacha je to za filtrační vložkou, takže motor saje bordel z cesty a měl špinavé sací potrubí a škrtící klapku (takže sehnat jiný box a vyčistit potrubí, lze svépomocí). Jinak jede za 6 - 7 litrů, ekojízdou i méně.

1.6 76 kW (motor Fiat) - dával se do starších stil, má být "lepší" než 77 kW od Opelu, jinak ho neznám

1.6 77 kW (motor Opel) má kolega, údajně na pátý stupeň točí podobné otáčky jako 1.4 na šestku. Žere lehce olej (čímž je tento motor pověstný), ale při tak malém nájezdu je to fuk a stačí kontrolovat.

1.8 znám z Lancie (ve Fiatu je asi totožný) - kromě zvýšené spotřeby oleje, nutnosti vyměnit variátor (pár tisíc Kč navíc, nejlépe udělat společně s rozvody) a zapalovacích cívek (stokoruny, svépomocí) proti tomu motoru nemohu říct křivého slova, jezdil příjemně. Se špatným variátorem motor po startu naftově klape, nemá tah a je vyšší spotřeba.

Auto dotažené ze zahraničí bude levnější, ale stočené příslušně tomu, jak je zachovalé. Auto od prvního majitele z ČR bude samozřejmě dražší, možná i dvojnásobně.
shawt
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 20 úno 2011, 20:21

Re: Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od shawt »

error2000 píše:Dobry den.

Po dlhom rozhodovani som sa rozhodol pre kupu Stilo Combi v benzine. Cakame dvojcata, jedno dieta uz mame takze potrebujeme lacne, rozhodne velke, spolahlive kombi s velkym kufrom. Do aut som laik, toto bude moje prve vlastne auto. Mam limit na kupu 60000kc (+ nejaka rezerva cca do 10000kc ak bude nieco potrebne vrazit po kupe do auta), teda v uvahu pripada cca rok vyroby 2002-2005. Chvilu som mal kamaratove Stilo hatchback 1.9 JTD. Po kupe z AAA Auto do toho iba vrazal peniaze (zhavice, egr ventil atd.). Stale nieco tomu bolo a stalo ho to vela penazi. Zlata poucka znie nekupuj stary diesel a toho sa mienim drzat. Moj najazd bude cca 5000km rocne, kratke trasy, 2 krat rocne vychodne slovensko + 1 krat rocne niekam ku moru takze diesel nema vyznam (zijeme v Prahe). Mam niekolko otazok:

1/ motor 1.4 alebo 1.6? co som sa pozeral na nete tak najst 1.4 je rarita a cena je o dost vyssia oproti 1.6. ma vobec vyznam u kombi, ktore je tazsie oproti hatchback ist do 1.4? prednost samozrejme 6 kvalt, ale zasa iba 66kw

2/ naco si dat pri kupe pozor? comu venovat pozornost? aky max najazd doporucujete? na internete je ich plno s najazdom do 100000-150000km. aka vybava? ASR je nutnost, alebo nieco novsie bez ASR (Stila s ASR su starsie a pritom cena rovnaka alebo vyssia ako novsie Stilo bez ASR). servisna knizka zbytocnost, alebo nie? auto z dovozu?

3 / nenajde sa nejaky technik/fanda do fiatu v Prahe, ktory by za uplatu isiel so mnou pozriet 2-3 auta, ktore by som si vyhliadol, alebo ktore by ste mi poradili ze stoji za to sa ist na ne pozriet?

4/ nemate niekto nejake stilo v dobrom stave na predaj, alebo nepoznate niekoho?

Predom dakujem za odpovede.
Psal jsem ti zpravu, tak se mrkni.
Fiat Stilo MW 2003 1.6 16V
Uživatelský avatar
Ondrus84
Fiaťák
Příspěvky: 153
Registrován: 27 srp 2008, 18:55
Kontaktovat uživatele:

Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od Ondrus84 »

Ja nsem ted pred 14dny koupil mJet 1.9 16v, je ze Švýcar, se serviskou potvrzenou do 3/2016, zatím jsem udelal termostat na ktery jsem si pri koupi vyjednal slevu, ale jinak se zda, ze se o nej předchozí majitelka starala... ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Bravo II 1.4 TJet 88kw
Piaggio X10 350 Executive 25kw

ex.:Punto II 1.2,Stilo mJet 103kw,Punto 60,Lybra 1.6,Audi A6 2.5TDi V6,Marea 2.0 20V,Marea 1.6 16V,Stilo 2.4 20V,Punto 1.1 55,Bravo 2.0 20V
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od idefix »

Pěkný ať hlavně dobře slouží. To máš ve zpětných zrcátkách blinkry nebo je to nějaká samolepka?
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
Ondrus84
Fiaťák
Příspěvky: 153
Registrován: 27 srp 2008, 18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od Ondrus84 »

Ahoj, diky... Ne ne je to odrazova samolepka, byl jsem hned sikovny a jedno zrcatko jsem si odrel trochu laku, mame uzky vjezd a stilo je širší nez makrela


Tak jsem to lepnul na obe zrcatka
Bravo II 1.4 TJet 88kw
Piaggio X10 350 Executive 25kw

ex.:Punto II 1.2,Stilo mJet 103kw,Punto 60,Lybra 1.6,Audi A6 2.5TDi V6,Marea 2.0 20V,Marea 1.6 16V,Stilo 2.4 20V,Punto 1.1 55,Bravo 2.0 20V
Uživatelský avatar
Ondrus84
Fiaťák
Příspěvky: 153
Registrován: 27 srp 2008, 18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci koupit Stilo Combi

Příspěvek od Ondrus84 »

Dneska jsem jel odpoledne z Brna domů...jedu si 125km/h a přijel za mě pan Octavia s blikajícím světli...no tak me hlavou proběhlo ,že už přece nemam makrelu 1.6 i.....
Tak jsem tam cvaknul za 5,seslapl to na podlahu,150 za 6 a pan Octavia zmizel....jo jede to,doufam že budu spokojen i dál
Bravo II 1.4 TJet 88kw
Piaggio X10 350 Executive 25kw

ex.:Punto II 1.2,Stilo mJet 103kw,Punto 60,Lybra 1.6,Audi A6 2.5TDi V6,Marea 2.0 20V,Marea 1.6 16V,Stilo 2.4 20V,Punto 1.1 55,Bravo 2.0 20V
Odpovědět

Zpět na „Stilo“