FIAT Qubo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
koudy
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2006, 21:17
Kontaktovat uživatele:

FIAT Qubo

Příspěvek od koudy »

Chtěl bych touto cestou požádat majitele FIAT Qubo / FIAT Fiorino 2007 více, požádat o zkušenosti s motorizací 1.3 jtd.
Reklama
 

nawrc
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 26 úno 2013, 16:22

Re: FIAT Qubo

Příspěvek od nawrc »

Ahoj,
mám Qubo s multijetem už rok, za tu dobu najeto cca 17tis km. Vše bez poruchy, jen se měnil olej a filtry, teď o víkendu se budou měnit řemeny na altík a na klimu (materiál cca 2tis, plus práce).
Hodně jsem pocítil změnu, když sem začal do nafty přidávat aditiva VIF, motor je klidnější a lépe táhne pod 2tis ot (když ještě netlačí turbo). Takže už budu lít i letní aditiva.
Jinak v létě při cestě do chorvatska spotřeba cca 5,4L/100, teď v zimě občas i 6,9, ale to je tím, že se jezdí krátké trasy po městě (jezdí s ním přítelkyně).
Maximálka co se mi podařilo nejvíc je 160km/h.

Co jsem se doslechl, tenhle motor je trošku háklivější na kvalitu nafty (při špatné naftě hrozí přidření čerpadla), dále může občas začít zlobit EGR, ale to mě zatím nepotkalo.

Jo a motor má celkem najeto 142tis km s tím, že byl asi o nějakých 30tis stočený. Takže dohromady 172tis a šlape jak hodinky.
PuntoR on homemade Airride system

1.2 16V NOVITEC TURBO 112PS/182Nm při tlaku 0,4baru

EX engine: 1108ccm, vačka MPi, chip, K&N filtr, upravena hlava, mpi vstrikovani, svody Supersprint, vyfuk Michael(PL)

Pracant:
FIAT QUBO
1.3 Multijet
koudy
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2006, 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: FIAT Qubo

Příspěvek od koudy »

Ahoj dík za info. Tak to máš cca rok 2012?
nawrc
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 26 úno 2013, 16:22

Re: FIAT Qubo

Příspěvek od nawrc »

Nene, listopad 2009.
PuntoR on homemade Airride system

1.2 16V NOVITEC TURBO 112PS/182Nm při tlaku 0,4baru

EX engine: 1108ccm, vačka MPi, chip, K&N filtr, upravena hlava, mpi vstrikovani, svody Supersprint, vyfuk Michael(PL)

Pracant:
FIAT QUBO
1.3 Multijet
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: FIAT Qubo

Příspěvek od anonyme »

To ti žere celkem dost. Moje ještě starší Multipla žere podobně, spíš míň. To jezdíš hodně po dálnicích a s nohou na podlaze? A kde kupuješ naftu? Já u ONO a ani aditivum neliju. A motor načipovaný na jaký výkon? Podle papírů ten tvůj motor má vlastně kolik žrát, stejně jako ty současné, co se do toho QUBO montují nyní? Díky za info. (Zvažuji koupit QUBO, ale teď váhám. Škoda, že už nejsou nové Multiply v prodeji. Ten kdo jí vyzkoušel, chtěl by jí zas. Že se někomu nelíbí, je jeho smůla.)
nawrc
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 26 úno 2013, 16:22

Re: FIAT Qubo

Příspěvek od nawrc »

Takže dlouhodobá spotřeba při jízdě po městě plus mimo město je cca 6.2l/100km.
Šlapu mu docela dost, nemá cenu jezdit na spotřebu, motor tím dost trpí. A navíc mám 16ky pneu.
Z mého pohledu je to spotřeba adekvátní k velikosti auta. Nějak to neřeším.
A naftu kupuju u MOL a liju VIF aditiva, i letní i zimní.

Jinak odzkoušeno, Qubo uveze 720kg v kufru (obklady a dlažba :)

Jsem s autem hodně spokojený.
PuntoR on homemade Airride system

1.2 16V NOVITEC TURBO 112PS/182Nm při tlaku 0,4baru

EX engine: 1108ccm, vačka MPi, chip, K&N filtr, upravena hlava, mpi vstrikovani, svody Supersprint, vyfuk Michael(PL)

Pracant:
FIAT QUBO
1.3 Multijet
Odpovědět

Zpět na „Qubo“