nepřesnost řazení rychlostí

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

nepřesnost řazení rychlostí

Příspěvek od liborko »

Mám na mém seicentu vůli na řadící páce,páka je volná,jdou i blbě řadit rychlosti,nejhůř 5tka,na internetu jsem našel nějaké opravné sady kulisy řazení, má s tím někdo zkušenost? Zkoušel jsem promazávat lanovody,i jsem namazal přímo tu kulisu,ale nepomohlo to. Nemá s tou výměnou někdo zkušenost? :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: nepřesnost řazení rychlostí

Příspěvek od Gaaspi »

Mám trocha podobní problém. Prevodovka normálě fungovala a ze dne na den sa mi nedala zařadit ani pětka ani zpátečka. Pak sem to sebral věsnickému fušerovi aby se na to podíval a on řekl že by to musela být výmena celé kulisy kterou třeba sehnat z vrakovište. Ale on to nějako nastavil ale s tým že něco za něco teda fungovala už tá pětka i zpátečka ale nešlo zařadit jednotku a musel a ukazoval mi že to bude fungovat tak že musím dát dvojku a pak jednotku a pak se rozjet. Proste neumí to nastavit tak aby vše jelo jenom tam něco posunul.

Ale mě to vadí lebo po čase už tá pětka zase nejde ale zpátečka funguje nadál. Tak už nevím co s tým je tak to du dát normálně vyměnit nebo opravit.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: nepřesnost řazení rychlostí

Příspěvek od liborko »

Kulisu jsem měl cca před měsícem rozebranou,nebylo vidět nic poškozeného,lanovody doštelovat nijak nejdou,tak jsem to složil vše zpět a promazal a pětka jde mnohem lépe,vůle v páce ještě je,ale proti stavu předtím je to lahoda. Jinak pro info,nové lanovody již koupit nejdou,pouze opravná sada kulisy.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: nepřesnost řazení rychlostí

Příspěvek od Gaaspi »

Vím mechanik říkal že třeba sehnat kulisu na vrakovišti. To mi je jasné jelikož jsem vždy měl 20 let staré auta takže moji mototechnou je vlastne vrakoviště. Proste on to opravit t.j dát do stavu ako před tým když to fungovalo, nedokázal... Nevím co by s tým teda udělali ve fiat servisu kdyš se na to díly nevyrábí.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: nepřesnost řazení rychlostí

Příspěvek od radek.s »

Dílů na Seicento je na trhu dost, nových i použitých, například zde: https://www.fiatdily.cz/fiat-seicento" onclick="window.open(this.href);return false;
Ty kulisy tam mají taky, jsou na této stránce: https://www.fiatdily.cz/razeni142" onclick="window.open(this.href);return false;
Osobně bych použitou kulisu nekoupil, může být také opotřebená, vzal bych tu novou opravnou sadu.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: nepřesnost řazení rychlostí

Příspěvek od Gaaspi »

Tak jako to je? Někdo tvrdí že už na seicento nejsou díly a co se týka čapú, převodovky atď. není dobré dávat použity. Tlumiče v zadu už mám nové. Tak i tu kulisu pokud se dá tak chci novou jelikož se auta ješte neplánuji zbavit. Díky na stránku podívam se na to.
:wink:

Cenovo je to taky dobré. Jakýkoliv díl nestojí víc jak 1000 korun cca 35 eur na naše... Do škody favorit jsem vrazil hodně peněz. Každá oprava kolem 100€ a je to "domáca značka" a vraj na staré škodovky je levná údržba. Jak se to vezme.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
Odpovědět

Zpět na „Seicento“