MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Moderátor: peta.smolik

pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Sem byl před chvílú pindicou "na vodu"
Neska repete (v ještě "víc zimních" podmínkách) a .... zase sa nepoježděným polem vyhrabala až nahoru.... já ju fakt mám ráth.... :idea:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Reklama
 

Tomik
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2012, 21:19

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od Tomik »

Sice mám jenom předokolku, ale naprosto rozumím - i já mám tu svojí pandu fakt rád a o víkendech, po týdnu stráveném ve služební OIII, si jí pod různými záminkami půjčuju od drahé polovičky.... Octavia i další dnešní auta jsou takový....normální. Takovou radost z jízdy prostě umí dávat jenom pandice.... :-)
ex - Fiat Panda 1.1 Active 2005
Fiat Panda Classic 1.2 2012
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od Vitaml »

Zrovna jsem dodělal repas hlavy a jen Fiat (na rozdíl od Škody) může mít takhle krásně ostrou vačku po 120 tKm.
Punťa šlape jak Italský hodinky.
Přílohy
vačka.JPG
vačka.JPG (184.01 KiB) Zobrazeno 7310 x
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Tak, po 11-ti letech sem z pindice právě udělal jedničku.... na tachometru jí právě svítí 111111km.... :mrgreen:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Tomik
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2012, 21:19

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od Tomik »

Tak to přeji ještě minimálně jednou tolik km ;-) PS: a nějaké poruchy za těch 111111km?
ex - Fiat Panda 1.1 Active 2005
Fiat Panda Classic 1.2 2012
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Kuju za přání. Kéžby to tak bylo - chcu si ji nechat už nafurt...

Odřeniny a modřiny z provozu (hlavně v zimě - prostě to rozjedu proti závěji a tak parkuju - a občas je ta závěj zmrzlá a sou v ní šutry), jinak výměna čidla natočení volantu (Spirit Walker - kuju), jinak jen servis vč. tlumičů, už třetí baterie a tak. Např. ale výfuk stále ještě původní.... budu ale brzo dělat kompletně silenbloky na obou nápravách, už to dost tluče. No a potom trvalý problém: obačas chlístne wolej do sání a spadne to do nouzáku (konstrukční vada motoru).
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
vossák
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 16 zář 2016, 16:40

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od vossák »

Přečetl jsem to celé,hezký průřez od koupi nového
Co mě ale trochu zarazilo,tak jak jste to rozsekali hned ze startu :(

Já mám pandu 4x4 1,2 8V už 6tým rokem,je to denně v provozu(práce) a každý víkend v jakémkoliv ročním období průjezdy tím nej HC terénem,jaký si lze k tomuto autu vůbec představit,bláta,mokřady,lesy,pole,sjezdovky v zimě atd.(koníčky) a zatím jsem si tedy opravdu pořádně neškrtl ani tím originál 4mm tlustým nájezdovým plechem pod motorem.Výhledy jsou z toho takové,že člověk skoro vidí pod sebe a vzadu až na zem :lol: Když si pod to chci lehnout na kontroly podvozku,nemusím to ani zvedat a vlezu se tam celý.

Když jsem ji kupoval,tak to mělo tachometrově 150tis,reálně odhadem tak 200tis.Auto jako nové zvenčí i zespod,technický stav až na chrastící spojkové ložisko,semtam zacinkající kardan byl špičkový.Bývalý majitel myslivec auto taky nešetřil
A světe div se,doposud to ložisko chrastí a kardan semtam zacinká,dělá to tak celých 6 let a stav se nikterak nemění,prostě jsem se na to sprostě vyprd.Snad to vydrží ještě tuto zimu,modlím se a oroduji,jako každým rokem.Je to totiž příšerná investice
To,že ale skoro nic neměním,neznamená,že se o auto nestarám a nekontroluji ho a nepromazávám,každičký nový zvuk nenechám bez povšimnutí,naštěstí jich moc nepřibylo

Jediné investice z mojí strany za tuto dobu byly-výměna prasklé zadní pružiny,zadní kotouče,výměna manžety homokloubu na kardanu,výměna guferka na řadícím domečku,investice všeho všudy do 1000kč,dělal jsem to všechno jako obvykle sám.Minulou zimu mi vystřelila do xichtu sluneční clona,jak se to plastové raménko v mrazu rozstřelilo při zaklopení-opravil jsem doma.Jinak jen motorový olej,filtry a benzín,semtam promazat lanovody,heblátka,prostě údržba


Ani rozvody jsem na tom ještě neudělal a myslím,že předchozí majitel snad jen jednou-doufám,že nekecal.Měnil jen obě přední ramena,což bylo vidět při koupi

Oleje to sežere od výměny do výměny cca půl indikátoru měrky,výfuk stále původní origoš

Spolehlivostí bych toto auto přirovnal ještě nad Octávku I TDI,kterou taky vlastníme již 10 let.
Prostě tak to má vypadat

Jinak jízdní komfort tak lady nivy,ale terénní schopnosti taky a vo to go 8)


Docela mě udivilo,jak píšeš,že ti to chlístně olej do sání,toto neznám,mám sání suché jak pepř i při takovém nájezdu.Co máš za motorizaci?


P.s:Už teď vím,že až to někdy klekne,tak další auto bude naprosto to samé.Nevěřím,že by byl v dnešní době někdo schopen vyrobit ještě něco takového :wink:
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Mám tam stejný prehistorický motor (prý má snad kořeny v 50-tých nebo 60-tých minulého století, možná proto je to takový držák).

Popřeju nám oběma: ať ještě dlúho spolehlivě slouží.
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Btw, předefčírem, jak začalo sypat, sem se s ní vydal na průzkum do lesa, kolik toho bílého je a .... po dlouhé době sem zase něco nevyjel (opravdu prudká vracečka asi v 25% stoupání, čili prakticky nulová rychlost, na tom 15cm mokrého kluzkého sněhu - asi proto že mám vepředu úplně sjeté zimáky (a v garáži dva nové jenže není čas to přezout... :evil: ).

Ale dal sem enem jeden pokus, neměl sem moc času.... jinak bych to tam asi rozoral víc.....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Pindica dostala nové zimní přední (jezdíme za zimních celoročně, přední měly sice jenom rok, ale 15 tis km a v létě = přepálené) a fčíl už zase hrabe jak sněžná rolba. Hned sem to byl aji vyzkušať... zahrabala sem se až v 25%+ stoupání a hlubokém (25cm), kdy by furt jela, ale ten motůrek už na dvojku neměl kouťák a na jedničku prohrabával.... :twisted:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, držte mi palec, zítra ráno si du vystát frontu na ME a STK s pindicou - už bude mít 12 let, holka jedna.... :lovestruck:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Schopna, odvedena. :lovestruck:
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od liborko »

pokud se člověk trošku o auto stará tak projít musí,a nějaké lehké závady? Co emise a chybové kody na diagnostice? :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Sem si fšim až fčíl.... pár drobností tam bylo - zrezlé zadní brzdové kotouče, vytlučené tyčky zadního stabilizátoru a zoxidované (ale ne osleplé) mlhovky. ME bez problema, žádné vady na diag.
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Re: MOJE: pavproch - Panda 2 Climbing

Příspěvek od pavproch »

Taxem - bohužel - přišel na první "závažnější" problém s pindicou - po 12-ti letech celoročního provozu a parkování venku má prorezlý L práh.... chjo no, dvorní mechanik Michla se na to při servisu (bude tam 120 kkm) podívá, vyřízne, zavaří..... doufám že to někde jinde "vevnitř" není shnilé taky nebo nedejbůch ešče víc.
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Odpovědět

Zpět na „Panda“