Výfuk

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Mirek35
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 02 lis 2017, 09:01

Výfuk

Příspěvek od Mirek35 »

Zdravím všechny tipáky.Po první zimě mě překvapila koroze výfukového potrubí, jak jste na tom vy ostatní. Starším modelum fiatu vydržel originální výfuk i 10let to nyní asi nevydrží ani 4roky, něco asi v turecku podělali.
Reklama
 

Uživatelský avatar
hans55
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 27 srp 2017, 17:42
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Výfuk

Příspěvek od hans55 »

Souhlas, při přezouvání na letní jsem se podíval zespoda - na zadním hrnci je spodní plocha docela orezlá. Jestli ti kluci turecký neměli plechy z "VSŽ Košice"? :x
Tipo 1,4 T-Jet kombi 2017
Stilo 1,4 3dv.2004
Ex. Stilo 1,6 kombi 2006
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/889832.html
Uživatelský avatar
Marián601
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 01 dub 2018, 19:41

Re: Výfuk

Příspěvek od Marián601 »

Dnes som bol na prvej prehliadke po roku a ten výfuk teda nič moc . Vo fiate tvrdili že je to len povrchová korózia ale mne sa to nepáči a hlavne mi v garáži ostávala hrdzavá mláka.
Neviem koľko je na to záruka ale asi 5rokov nie.
Uživatelský avatar
cable
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 09 led 2017, 20:07

Re: Výfuk

Příspěvek od cable »

Též pozoruju značnou korozi ale u benzinu všeobecně výfuk vydrží méně než u nafty. Měl jsem Bravo2 a tam jsem musel komplet až ke katíku měnit po 5 letech protože byl zrezlej durch, po tom co mi ho vyměnili tak sem ještě musel řešit vystřelenou lambdu protože její zavedení je řešené v podstatě uděláním díry do výfuku, navařením matky a do ní zašroubováním lambda sondy, takže časem se svár na matce upekl a lambda se vystřelila :lol: :lol: pak už šlo do světa. pak jsem měl cromu v naftě a tam po 7 letech byl k neuvěření výfuk v podstatě skoro bez koroze, nechápal jsem. Rezumé je asi takové že minimálně my co máme benzín můžem čekat zhruba těch 5 let a budem měnit.
Fiat Tipo2 HB 1.4 T-jet 88kw Lounge
ex.Fiat Croma 2010 1.9 JTD 110kw
ex. Fiat Bravo2 1.4 16v 66 kw
Typek
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 02 zář 2018, 20:16

Re: Výfuk

Příspěvek od Typek »

Když čtu, že po 5 letech rezne výfuk (nevím jak zbytek podvozku), nepřemýšleli jste někdo o antikorozní ochraně podvozku? (např. http://www.autoklempirstvi.cz/).
Máte s tim někdo zkušenosti? Je to docela drahá záležitost, tak nevim, jestli by se to vyplatilo.
Navíc si řikám, že když celý spodek postříkaj touhle černou břečkou, tak to ztíží případný servisní úkony.
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Výfuk

Příspěvek od Andy350 »

U. S. Steel Košice (nie všz) by asi nebol až taký problém....

čítal som, že povrchová hrzda býva, ale podstatné je, že sa to neprežerie hlbšie.
Nakoľko originál je nerezový, malo by to byť OK.

a odporúčam, v zime keď už prestáva mrznuť auto aspoň raz do týždňa opláchnuť - zospodu. ja som to tak robil na stile a auto krásne drží ešte stále bez hrdze.
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Uživatelský avatar
hans55
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 27 srp 2017, 17:42
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Výfuk

Příspěvek od hans55 »

Stilo 1,4 - letos mu bude 15 let a zadní díl výfuku je původní (byl měněn vlnovec u motoru a přední díl), horní obal prorezlý, stažený drátem, ale zatím není skrz - horší je , že mě čeká v dubnu STK - to už asi neprojde a budu ho muset vyměnit :(
Tipo 1,4 T-Jet kombi 2017
Stilo 1,4 3dv.2004
Ex. Stilo 1,6 kombi 2006
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/889832.html
joskaj
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 12 črc 2019, 12:37

Re: Výfuk

Příspěvek od joskaj »

Jak to tak čtu tak si tu antikorozní úpravu včetně výfuku nechám udělat to mně za ty 4 tis. stojí.
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“