problem s cng

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
laggy
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 17 čer 2018, 21:45

problem s cng

Příspěvek od laggy »

Ahojte, som tu novy a mam problem s mojou Multiplou. Auto islo zle na plyn, motor sklbal, mal nizke otacky a skapaval ,tak som sa rozhodol skontrolovat filter. Vsetko som vycistil vymenil filter,skontroloval kontakty. Teraz auto vobec nejde na plyn, neviem co sa stalo, na pristrojovke mi svieti vstrekovanie a neukazuje mi ani stav paliva(cng) svieti len prve zlte pole.
Elmag ventil vobec neprepina.Neviem v com moze byt problem. Nviete mi poradit ci je niekde nejake relé alebo samostatna poistka ? Odkial vedu tie dva kable ku cievke el mag ventila vmotore?
dakujem za vsetky vase reakcie
Reklama
 

laggy
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 17 čer 2018, 21:45

Re: problem s cng

Příspěvek od laggy »

:(
laggy
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 17 čer 2018, 21:45

Re: problem s cng

Příspěvek od laggy »

Naozaj nevie nikto poradiť? Nemá nikto schému zapojenia CNG?
laggy
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 17 čer 2018, 21:45

Re: problem s cng

Příspěvek od laggy »

Vôbec neviem namerať prúd na elmag cievke pri motore . Má tam byt stály prúd?
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: problem s cng

Příspěvek od Mišan »

Měl jsem kdysi nějaké problémy s elmag ventilem CNG u motoru a potom, co jsem ho dal dohromady, nechtělo to přepnout na plyn a ukazovalo to prázdnou nádrž i když byla plná. Přesný postup už si nepamatuju, ale šlo o to, že se musel v určitou dobu vytáhnout konektor od snímače tlaku na regulátoru tlaku. Zkus různé kombinace - jako vytáhnout, zapnout zapalování a zapojit zpátky; nebo obráceně; nebo vytáhnout při běhu motoru a přepnutí do režimu CNG; nebo jiné vypečené kombinace... Určitě to jde, dělal jsem to nejméně dvakrát, ale je to dávno. Jde o to, že v regulátoru je nulový tlak a proto nedovolí ventilu otevřít a tak pořád dokola. Tím vytažením dojde ke změně informace o tlaku a chytne se to. Ale tu kombinaci fakt nevím :-(
Multipla Bipower 1,6 /2000
laggy
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 17 čer 2018, 21:45

Re: problem s cng

Příspěvek od laggy »

Dakujem ti velmi pekne za odpoved, uz vsetko funguje ako ma.
houmr
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009, 10:50

Re: problem s cng

Příspěvek od houmr »

Hlavně že jsi se podělil o to, jak jsi k tomu zdárnému výsledku došel...
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“