Po zastavení auta teče olej z motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Snad tam narvu nejaku nahradu inej znacky....obcas sa stava ze ND su kvalitnejsie nez originaly, kde vychytaju muchy povodneho dielu...uvidime. Ale nespava sa mi moc dobre :-)
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Reklama
 

metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od metamor »

vsak ked zhodis kryt na rozvody tak zbadas ci ide z hora z vacky alebo dole z kluky. Ak z kluky tak neviem preco ale ked z vacky tak to dakto pekne vyhrial v zime ak zapadol a turoval na mieste
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Je to uz u predajcu, ten to bude cele riesit ;-) Ja som do toho nechcel sahat. Ved oni zistia wo co go. Vrta mi v hlave ze pri predaji bola ta vana od oleja, ale akoby poutierana - ziadna kvapka cerstveho oleja alebo tak. Tak som si hovoril ze asi od vymeny olej fitra, sak vzdy odtial daco vytecie... No a najazdil som asi 260km behom par dni, kuknem znova pod auto, a uz tam bol zivy olej na vani. Odfotil som aj oblast u kluky, a je zasvinena tiez, preto predpokladam ze to nebude netesnostou vane, ale prave guferom kluky, alebo vacky. Uvidime, uz to neriesim, mam na to zaruku, a aj na nove gufero dostanem zaruku. Pri preberani pozriem hladinu oleja ci neni na MAX, necham to zahriat na prevadzkovu teplotu, preturujem na chvilu k 5000 rpm a uvidi sa ci to zase zacne slzit - co by podporilo teoriu o zlej klukovke
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od metamor »

ked je to ta ista osoba co pred predajom vyumyvala motor tak to este zazijes kopec srandy
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Poviem rovno - to auto som kupoval z AAA Auto. Ano, vsetci si povieme "haaaaaa no jasne". Ale - AAA sa poucilo v minulosti a davaju certifikat garancie na najazd, ze na tom nie je ziadna tarcha, ze auto nebolo vytopene, hladane atd. K tomu zaruku 1 rok, s moznostou vymenit vozidlo za ine (alebo drahsie). Auto som si preklepol pri kupe, pojazdil, poskusal vsetko, ma 5 rokov s najazdom 55000tkm, tak si hovorim ze majitel sa ho asi zbavil pred vymenou rozvodov, kotrolou vole ventilov atd. Prevazdkove kvapaliny drzali hladinu (olej podla merky neubudol vobec), auto z vonku aj interierom v top stave. Motor na pohlad cisty, ziadne extremne ciste nove diely, ale ani hrzdave sracky. Zene sa pacilo, na nizsej cene sme sa dohodli, tak si vravim "preco nie?". No a potom sa stali halusky, ktore si az teraz zacinam spajat dokopy - na kopii TP (ktoru som videl pri podpisovani zmluv) som zbadal SPZ LE888AY. Toto auto ale bolo uz na BL znacakch. Uvazdzali "druhy majitel", co ale niekedy znamena ze ak bolo auto na leasing, prvym majitelom bola leasingovka a druhym skutocny majitel.
-> teraz to ale vyzera takto: prvy majitel zacal mat problem s tym unikom oleja. Bol z Levic (LE888AY) a predal auto do Bratislavskych A-cok. Predtym opucoval vanu handrou (alebo A-cka) a zacali to auto ponukat. Nasiel sa zaujemca, kupil ho, spravil sa prepis na BL znacky. Nasledne zistil ze unika olej z gufera, vratil to do A-cok a ziadal vymenu auta za ine. A-cka zase pucli olej. vanu handrou a ponukali auto. A ja som "DEBIL2", ktory to auto zobral.
-> a teraz vyvstavaju spekulacie - trapil sa s tymto povodny LE majitel este na zaruku? Co vsetko sa uz na tom aute robilo pokial ho mal v zaruke atd? Je tam uz 10-te gufero a 3-tia klukovka? Je to neriesitelny problem, a je trebars nejako blbo vysustruzeny blok motora u gufera?

Autorizaky v BA nemaju dosah na servisnu hostoriu podl VIN. Nehoraznost na to ze je rok 2018 !!! Oni DB proste nemaju prepojene! Skusim poziadat (apon na dialku) nejaky autorizak v blizkosti Levic...
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od Vitaml »

Jo, a taky přetáčejí tachometry a neproplácejí opravy v záruce. Podívej se na Youtube, tam je toho spousta.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od metamor »

myslim ze LV su Levice hento bude Levoca najskor. Sam vies ako si kupil ci cena bola pre teba a podla trhu ok. Ked mas zdravu kasnu vymenit gufero na vacke je otazka 10 eur ked to robis sam problem je ze to trva kym vsetko porozoberas naokolo. V servise povedia nehorazne prachy za vymenu lebo normohodiny. Ked to budu menit mozu rovno prehodit aj rozvody kedze uz ma 5 rokov aj vodnou pumpou a rovno mozu vymenit aj chladiacu olej sviecky kable pre pokoj mozes nastavit vole ventilov ale ked mrzne je normalne ze klepka a po 30s stichne .
Tiez som kupil podobne grande akurat nie od AAA ale fyzickej osoby... Cena bola lakava auto zere olej ? neeee. Tak preco mate bandasku oleja v kufri ? :D kukol som pod auto a cela prava strana namazana ja ked komousi balili vsetky suciastky do vazeliny :D. Nebol aspon chrapun a spustil z ceny. Potom sa pochvalil ze zapadol a bolo jasne preco ovisol dekel na airboxe a preco prdlo to gufero hore na vacke :D a spokojny s grande teda som ked som vyskusal novu RSu tak som si myslel ze schyzofrenik tam voci grande dostane sok a skolabuje ako je tam malo miesta vpredu.
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

No proti stoceniu je uz prave ten Certifikat garancie, lebo uz mali v minulosti hodne na rovasi. Stocenky dnes uz putuju z SK do Ciech. Taktiez nalepka na dverach z 2017 o stave km a vymene oleja a filtrov podporuje, ze KM su ok. Tomu zodpoveda aj interier - volant, sedadla, gula radiacej paky ako nove, taktiez "miera zasvienia motora, nadrziek, hadic, deklov, drotov u kontaktov atd", ktoru uz tak nejak od oka poznam. Podvozok (tlmice, ramena) tiez vo vybornom stave. Ako o tie km by som sa nebal. Uz som pisal do autorizaku v Nitre, tam by historiu oprav v PC mali mat...uvidime co dalej....
A mozno je to proste nafuknuta bublina, a autu proste gufero kluky odislo, vymeni sa a bude navzdy klud. Nestracam nadej. Tym ze AAA garantuje zaruku 1 rok, a isiel som oficial cestou reklamacie cez nich bez akehokolvek zasahu do motora, oprava je bezplatna. Prizvu ich znalca (zdarma), ten posudi, vypracuje posudok, a podla toho sa bude opravovat. To je najlepsia cesta. Sice to trva cca 3 tyzdne (1 tyzden cakanie na znalca, 1 tyzden vypracovanie posudku a cca 1 tyzden oprava +- ), ale je to to naj co clovek moze urobit. Na reklamacnom formulari su moznosti okrem Reklamacia aj Vratenie casti penazi, alebo Vymena za ine vozidlo. Tie sa stale budu dat aplikovat, aj keby sa oprava nepodarila. A stale je tam 1-rocna zaruka, aj na novy diel a robotu ohladom tohto problemu gufera.

@ Metamor - to gufero bude komplet zdarma robotka, teda pokial znalec uzna vymenu. Lebo su aj diely, na ktore sa vztahuje "bezne opotrebenie", ale toto by hadam nemal byt ten pripad, hlavne na 5-rocnom aute. Rozvody poriesim ale az o rok, teraz financne sme vcelku vypraskani a bude treba rozvody aj na nase hlavne auto v rodine. Cena auta bola 5300 Eury, tam som vyhandlil este 200 zlavu a zimne pneu. To mi pride primerana cena k 5-rocnemu autu s najazdom 55tkm. Mas pravdu, LE nie su Levice ale Levoca, napisal som uz 3-om autorizakom v okoli Levoce
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

No tak som sa trochu pohol, z I.M.I Auto Nitra autorizaku mi odpisali, ze eviduju 2 garancne opravy:

05/2014 - najazd 15.557 - oprava repraku a stahovania okien
05/2015 - najazd 17.963 - oprava klapky

Zaujimave ze za rok spravil len 2.400 km...A v 2017 bol na STK (stale platna do 2019). Celkova indformacia o FIAT servisoch - servisy nie su navzajom prepojene on-line. Co sa tyka garancnych ukonov povinnych (pravidelne vymeny oleja, filtrov atd) v ramci zaruky sa da zistit JEDINE V DANOM SERVISE, KDE BOLO AUTO SERVISOVANE. Co sa ale tyka oprav v ramci zaruky, tie SU DOSTUPNE V AUTORIZAKOCH V RAMCI OKRESU. Nerozumiem celkom tejto logike, ale zase co autorizak, to sukromnik a on si investuje do svojich veci a neriesi nejake kompatibility a prepojenia s inymi...to vcelku aj chapem. A kazdy si hra svoj piesocek - nepotrebuje vediet, co bolo v inych autorizakoch s autom robene, proste si idu svoje vlastne procesy
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od metamor »

myslim si ze to ake cislo svieti na displeji nie je smerodatny udaj a kupovat na zaklade toho cisla je uz na dannom novom majitelovi. Ked som raz bol pozerat sportinga typek mi povedal ked to ma 30 vymenime olej sami a potom robime prvy servis stocene uz v autorizaku. Kazdy len zapise cislo co vidi nikto nekontruluje vsetky riadiace jednotky v aute ake cisla vykazuju a potom to predavaju so 60k :D Preto je to uplne jedno a ide o to v akom stave je auto vzhladom na cenu a svoje moznosti opravitelnosti svojpomocnej.
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

To je pravda, kludne od novoty ako pises moze najazdit aj 100tkm ak to stihne do prvej garancky, stocit na 22tkm a ist na tu garancku. Ale moc velka sanca to asi nebude u takehoto mestsko-polorodinneho auticka "za par korun". Este dodam info - STK robil LE majitel 08/2017 pri najazde 49tkm. A teraz sa predavalo s 55tkm
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od little_boy »

RadovanRakovicky: zrovna ty kilometry u tveho auta vypadaji OK a neresil bych je. Podle te fotky co jsi daval s tim cislem motoru, to auto nejezdilo, v zime to nemohlo naject ani kilometr, takhle 'nezrezle' to v tom miste nevydrzi pokud se s tim jezdi :)
Ale uvedom si, ze vsechno gumove na tom aute starne bez ohledu na najezd kilometru a co hur, gumove veci ktere jsou v kontaktu s olejen starnou extra rychle, zvlast pokud se tam nemenil olej (== dodrzoval se predepsany interval).
Na nejaky zaruky v AAA bych se vykaslal, je to ojety auto, za co asi tak budou rucit... ze se stary ojetiny nepotece olej?? haha. Koupim ojety auto a rovnou pocitam ze tam klidne 20k (czk) zuchne.
Gufero stoji 200 penez (na vase 10E), rozvody jsi urcite jeste nedelal a pokud nesi magor, tak je urcite mas v planu co nejdrive vymenit, takze s tim rovnou to gufero sfouknes... a problem je vyreseny :)
Edit: druha vec je, ze gufera zacnou poustet olej pokud se tlakuje klikova skrin, tak treba zacit tim ze se zkontroluje PCV ventil odvetravani abys nehonil duchy....
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Jo jo, zase v motoroch sa vyznam vcelku, sam som robil aj zostel ventilov kedysi, robim na autach veci sam okrem rozvodov. Cital som tu aj temy o odvetravani, vymene hadice z veka ku klapke atd. Rozvody dam spravit, A-cka nech vymenia aspon to gufero a bude. A chcem dat spravit aj kontrolu vole ventilov nech je 100% klud
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Tu vidno ten presak:
Obrázek

A na vani vidno nove kvapky:
Obrázek

Ja som myslel ze povodne zasvinena vana je len od vymeny olej filtra. Bol to stary olej, ziadne zive kvapky tam neviseli. Podla vrchnej fotky sa tam este na blok motora monti nejaky komponent s tesnenim, a az do neho sa natlka gufero?
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Po zastavení auta teče olej z motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Este som nasiel pekne video, kde moze tiect olej z motora, ked sa fest upcha odvetravanie veka ventilov: https://youtu.be/baCtGCiCU90" onclick="window.open(this.href);return false; . Najme ked sa robia kratke trasy do 6km, chlapik to musi pucovat kazde 2 roky preventivne. Ked budem mat auto v ruke, skuknem to pre istotu
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“