Fiat Punto JTD 1.9 -Blbě startuje a zdechá

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
bŘETa
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 22 pro 2018, 04:54

Fiat Punto JTD 1.9 -Blbě startuje a zdechá

Příspěvek od bŘETa »

Dobrý den,
Mám Fiat Punto JTD 1.9 z roku 2001 a mám problém ze startováním. Asi před týdnem jsem házel rukávy na parkovišti, když to bylo namrzlý a auto mi u toho zdechlo, rozsvítila se kontrolka čerpadla společně s kontrolkou motorového oleje červeně a nešlo nastartovat. Poté co mě kámoš nahodil přes kabely,, že to kurva trvalo"" jsem to nechal zahřát a když sem odjel tak asi po 200 metrech mi to zase zdechlo a rozsvítilo se to samé. Doma jsem zjistil, že nemám skoro žádný olej tak sem dolil ale stejně to dělalo pořád, a pak jsem zjistil, že mám prasklou hadičku, která vede od motoru do sání pod vzduchový filtr, tak jsem ji zalepil aby těsnila. Myslíte si, že to může být tímto, že motor ztrácel tlak proto mi to zdechá. Teď čekám na filtry a olej a sem zvědavý jestli to pomůže. Budu rád za každou radu
Přílohy
A ještě by mě zajímalo, co je tohle za klapku? Vůbec nevím k čemu to slouží asi nějaký regulátor vzduchu a oleje, protože to vede od intercoleru do motoru, a značně mi z toho chčije olej ze spodu, nwm třeba to muže být taky jedna z příčin. Prosil bych o radu.
A ještě by mě zajímalo, co je tohle za klapku? Vůbec nevím k čemu to slouží asi nějaký regulátor vzduchu a oleje, protože to vede od intercoleru do motoru, a značně mi z toho chčije olej ze spodu, nwm třeba to muže být taky jedna z příčin. Prosil bych o radu.
48377401_369695843594189_1811968271784607744_n.jpg (104.71 KiB) Zobrazeno 2804 x
Reklama
 

JozefPD
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 24 čer 2017, 11:19

Re: Fiat Punto JTD 1.9 -Blbě startuje a zdechá

Příspěvek od JozefPD »

to je otázne.Keby viem presne ktorá hadička to bola tak ti to viem potvrdiť alebo vyvrátiť.Pri klapke bÿva olej iba čo presakuje od klapky a to až tak nevadí
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“