Croma samy problem :)

Moderátor: peta.smolik

Anapolon11
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2019, 16:31

Croma samy problem :)

Příspěvek od Anapolon11 »

Ahojte, mam doma Cromu 1.9jtd 2006 od zosnuleho pribezneho :( a je to riadny pruser teda, co myslite ?

1,
Elektronika chyby :
ABS
Engine
ESP
Hill Holder
Excess temperature (sem tam ked na nejakom rychlostnom stupni mu dam vyssie otacky)
ASR = ASR off = nejde tachometer
Parkovacie senzory nefunkcne (to su fabrické?)
Vnutorne osvetlenie vozidla nefunkcne (nic nesvieti, pri ,,pokuse,, o zasvietenie len zablika ten knoflik)

Riešenia ? Objednal som diagnostiku , nesedi mi to cele nejako, na snehu nepresmykuje a drzi kolesa v rovine takze aj tcs (asr) aj esp by fungovat malo
kazdopadne svieti aj kontrola osvetlenia /bola k.o. jedna zadna spz, vymenil som ju ale ukazuje ju stale....hmm)

Vsetky zatial spomenute problemy mi skor pridu ako problem s elektrikou/kablami/poistkami? ako realne chyby

2, Svetla
Nasiel som tu pekny navod ako vymenit ziarovky, ale aj tak som tomu nepochopil, vie mi niekto presnejsie vysvetlit ako odpojit ten airbox? Dakujem
Vcera som prebrusil a prelestil svetlomety (3 hodinky) , nastavenie svetiel je tam katastrofa lave ide do neba a prave do zeme :D to sa da alebo su zle zasunute? lebo po tom prebruseni mi neprislo ako keby tam boli vlozene krivo, ak je moznost ze sa daju vsunut len rovno /lebo na mojom druhom sa to tam da hocijako napchat/ ako sa nastavuje vyska svetiel? na mojom korejcovi to ide na dva sroby + - tu som to nevidel, kde sa to nastavuje? p.s. od rodiny mam info ze tak zacali svietit kadejako tie svetla po poslednej vymene ziaroviek...

3, no a co ma este trapi :) vadne synchrony na 3 a 5 , mate skusenosti s chlapcami ktory su ochotny vymenit synchrony ? Mam takeho jedneho na ruke co uz jednu cromu robil , len ma zaujima Vasa skusenost s takouto formou opravy.... /no prevodovku isto nebudem chodit kupovat ani hladat na inzeratoch :) / co myslite tí ktorí toto uz mali 3-ka je skoro komplet k.o treba drzat nohu na plyne aby nevypadla do neutralu a 5 -ka este len zacina tazsie ju zaradovat

4, no a posledna technicka vecicka , ak viete napiste obrazovky do cromy? Treba zohnat cele s plastami ako je original panel alebo ste kupili klasiku 2din a boky ste poriesili? Predpripravu na gps to ma ci to vtedy este fiat nemal?

Danke schone za odpovede :)
Reklama
 

metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od metamor »

mozes sa ist poďakovať panovi ze sa o to auto tak staral... svetla si daj nastavit v servise ked to nevies 5eur zalezitost. pravdepodobne smimac rychloati v prdeli ale diagnostika ti povie ta prevodovka predpokladam ze m32 problem
Anapolon11
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2019, 16:31

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od Anapolon11 »

No ono mi celkovo pride cela ta znacka fiat nejako podivne, ako ked som videl vsetky tie chyby, a zacal som googlit a vlastne zistil ze to je u fiatiek akoze standard tak som bol dost nemilo prekvapeny, s prevodovkou detto, nie je normalne aby prevodovky odchadzali tak skoro a nie ze na googli je to opat fiat/alfa romeo standard...ked tak premyslam ze croma sa hrala na top od nich tak by som sa bal vobec nastartovat tie lacne shity ako bravo, brava, punto a podobne a uz vobec nie na takom niecom jazdit, kazdopadne ja som objednal komplet cele zariadenie na diagnostiku lebo u fiata to bude asi ako povinna vybava , samozrejme, ze som opat pozabudol este dodat ze aj klucky ma polamane ale to takisto som sa /asi tu na tomto fore/ docital ze to je taktiez fiat standard ...cele zle... a ze raz ukazuje dojazd, spotrebu raz nie nad tym uz len mavnem rukou....
metamor
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 15 kvě 2015, 22:12

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od metamor »

ako sa o taliana chovas tak mas a keby tam dali fiatacku pfevodovku tak by problem nebol. akurat henta prevodovka je gm a neni toho len fiat alfa problem ale aj opel a vsade kde je ta nepodarena prevodovka od GM. Skus si jazdene tsi z grupy a spoznas co je to problem
Anapolon11
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2019, 16:31

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od Anapolon11 »

No tak som si precital o tej m32 prevodovke na opel forach, ostatnych fiat forach a podobne a je to velmi ,,srandovne,, vlastne doslova komedia cela ta prevodovka, ok, no dobre neviem nakolko schopnych ludi je tu, lebo na niektorych inych forach je to zivsie ale skusim tu rad za radom...

1, čo s tou prevodovkou odporucate? Prevody idu ztuha mam pocit ako keby som neradil na osobnom aute ale na autobuse alebo ivecu, je to normal pri crome? Alebo treba vymenit olej ? (no ten 100% mam v plane menit) co s celou tou prevodovkou? Do trojky zaradi len v podotackach a drzi ju tam len pri konstantnom pridavani plynu , pri patke obcas zacvaka ked ju preradim...takisto do trojky to ide cez skripavy zvuk zaradit.... Myslite ze su loziska k.o synchrony k.o. alebo by to este teoreticky mohla byt suvislost s olejom ze ide na sucho? Lebo viem ze olej sa na tej prevodovke nemenil....

2, svetla : ako fajn ze mi tu niekto poradil ze mam ist do servisu, je to rada nad zlato no, ale pokial akoze niekto vie kde sa nachadza srob, spona je mi jedno co , cim sa meni vyska svetiel bol by som rad keby to napisal

3, okna : chyba synchronizacie : docital som sa o tej hlaske ze sa nastavuje danim okien dole na 5 sekund a hore na 5 sekund , vsetky postupne a malo by sa to nastavit, evidentne to ale nefunguje, kluc otoceny na ON

4, vykricnik : park helping off : o zadnych senzoroch som sa docital ze takisto je to fiat standard a radi odchadzaju, som zvedavy co vypise diag ked pride, ze ktory...

5, abs unavailable, esp unavailable, hill holder : vtipna tema fiatu , najcastejsie sa spomina prave zadne koleso opat chyba od vyroby , kazdopadne ale niektori mali tento problem po vymeneni baterie resp alternatora...hmm tak si asi opat pockam na diag a sice aj ked niektorim ukazalo chybu v pravom zadnom kolese nakoniec to bola baterka...... :D neviem uz fakt ci sa mam smiat....

6, ASR off : tu si budem musiet tiez pockat co mi napise diag

7, polamane klucky : mam v plane vymenit zadne za predne, vie mi niekto povedat ako dam dole tie tapacire dveri? sroby viem kde sa nachadzaju, ked ich dam dole aky je pristup ku kluckam a na akom principe sa vymienaju / drzia?

8, palubny pocitac : chybajuce data o okamzitej, priemernej, dojazd a pod... moze mat suvis s ASR , odkedy napisalo ASR chybu nejdu tieto info + nejde tachometer + plus nejde automaticke zamykanie dveri pri jazde.......to uz cele je nonsens

9, osvetlenie v aute : netusim co s tym , cele auto je tma, ani osvetlenie dveri nefunguje nic tma vo vnutri....skusim sam prezriet poistky ak nic,elektrikar, ma niekto schemu poistiek?

10, cele to je nocna mora, jedine co sa da pochvalit je dizajn ktory sa mi celkom paci a spotreba nafty, inak cele zle
Anapolon11
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2019, 16:31

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od Anapolon11 »

Este som pozabudol dodat ze ak by si chcel niekto zarobit a vedel vyriesit vsetky chyby moze ma kontaktovat s cenovou ponukou cez spravu... zapadne slovensko
dudi
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 kvě 2015, 02:19
Bydliště: Nitra

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od dudi »

Tak pozerám, že to máš zaujímavý kúsok :D
Poradiť/pomôcť ti neviem, ja mam cromu len 5 týždňov a chvalabohu to nie je takáto katastrofa, aspoň zatiaľ.

Jediné čo som tento víkend riešil boli tie okná, ktoré píšeš aj ty, ale mne to v pohode išlo. Všetky som dokazal nastaviť zo šoférovho ovládania okien. Akonáhle som urobil posledné 4. okno tak trojuholník zmizol a okna idú v pohode.. ale čítal som, že pár ľuďom sa to nepodarilo nastaviť, ale dôvod neviem..
Vozový park:
Fiat Croma r.v. 2009 1,9JTD 88kw
Fiat Punto r.v. 2004 1,9JTD 63kw
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od tatko Tom »

Kto vie, pre čo to moji kolegovia, čo to mali už pred veľa rokmi nazývali Fiat Chronta...
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
little_boy
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 280
Registrován: 11 pro 2015, 15:47

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od little_boy »

ahoj, docela dobry vrak.... u te prevodovky se daly stelovat lanovody, zacal bych tam a potom schanet repasi....
k te elektrice, je tam moc chyb, nebude to tak jednoduchy jako zdechle cidlo, spis ohnila zem nebo dojebana sbernice CAN a ty jednotky na sebe nevidi. Uvidis co diagnostika, snad se spoji :)
Anapolon11
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2019, 16:31

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od Anapolon11 »

No diag sa spojit spojila no problem
1, vnutorne osvetlenie ,tam bude asi seknuty kabel niekde, bez komunikacie
2, parkovacie senzory 3 chybne 1 funkcny
3, teplota motora excess temperature - postupne sa to zacalo zhorsovat, pozrel som chladic (bez naznaku oleja, alebo ubytku kvapaliny, vyfuk tiez bez problemov, hlava motora asi chytena nebude) pockam ci sa rozpipa ked bude poriadne zohriate a zmeriam teplotu motoru cez diag, cidlo resetovane cez diag , ukazuje stabilnejsie hodnoty, pravdepodobne cidlo, dam nove
4, esp/asr/hill holder/abs - prave predne a prave zadne...dam elektrikarovi pozriet ci tam ide prud ak hej uvidim co s tym, cele naboje kolesa sa mi moc nechcu kupovat, ak tam prud nejde o to lepsie, bude stacit najst sek v kabli
5, aj som trocha prekvapeny ze sa nenasiel jeden jediny clovek co by sa tu vyznal aspon do toho kde sa nastavuje manualne vyska svetiel, tak pre tych ktori to nevedia (precitalo si tuto temu dost ludi tak asi pre skoro vsetkych) je to v diere na hornom plechu medzi stretavajucimi a dialkovymi - staci srobovak a netreba chodit do servisu ako mi tu bolo odporucene :)
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Skor otazka ci sa do 13-rocneho auta oplati vobec investovat? Ako v dobrom to myslim. Ale tych poruch je tam hodne a vsetko nieco stoji. A 3 zle parkovacie senzory? To sa mi ani nechce verit...Skus schopneho elektrikara/diagnostikara. Cez diag (prrdpokladam multiecuscan) sprav proxi alignment proceduru (ta je tusim v Body), mozno o sebe RJ nevedia a to sposobuje chyby ABS/Hill hold atd chyby. Tiez mi to pride ako uhnita kostra dakde a vela veci bude nakoniec zapricinenych prkotinou ;-) A jasne ze o manualnom zostele svetiel ludia vedia, kazde auto to ma prevazne na krizove srobovaky alebo orech 10 :-) Ak by sa vecsinu elektickych veci podarilo poriesit + hlasky palubaku za lacno, plus poriesit vec okolo teploty motora a aspon ciastocne fixnut prevodovku, hadam by sa to dalo za symbolicku sumu predat...
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
marandy
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 27 lis 2012, 07:13

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od marandy »

ABS, ESP, Hill Holder

Tieto chyby sa mi zobrazovali po vymene loziska ked malo lozisko na prednom kolese pokazeny snimac otacok.
Po vymene loziska vsetko ok
FaradajXY
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 09 dub 2019, 18:24
Bydliště: Praha

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od FaradajXY »

Ahoj, u jakych motoru nebo rocniku se prevodovka M32 vyskytuje? Chystam se koupit si Cromu 1.9JTD 16V 110kW a nevim jestli pred nebo po faceliftu.
Jo a DPF maji ktere motory nebo rocniky? Vsechny 1.9 JTD 16V 110kW?
Diky Kubajz
EX: Brava 1.9JTD 77kW, Punto 1.2 16V 86k, Punto II 1.2 16V 80k, Stilo 3dv 1.6
STILO 1.9 JTD 88kW multivagon (čip104kW 310Nm)
Croma 1.9JTD 110kW, rok 2009
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od liborko »

U těch silnějších výkonových verzí tzn.u 110kW určitě M32 je. Mám tuhle Cromu cca 3 měsíce na tach.cca 180tis.km a zatím spokojenost,převodovka zatím potichoučku :) Ale jak budeš dělat zkušební jízdu tak si ty projevy pohlídej.
Někde na netu jsem před koupí četl recenzi Cromy,kde nějaký mechoš ( né z autorizáku) který dělá do Fiatů popisoval,že u Crom se s vadnýma převodovkama až tak nesetkává,jen vyjímečně,že je to spíše problém u Oplu se stejným typem? kodem? převodovky.
Jinak zde tabulka DPF https://www.fiatclub.eu/forum-tema/dpf- ... -mam-15162
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
FaradajXY
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 09 dub 2019, 18:24
Bydliště: Praha

Re: Croma samy problem :)

Příspěvek od FaradajXY »

Mel jsem v umyslu Cromu casem čipnout ale ted nevim... :roll: jestli to tahle prevodovka zvladne... A nevite jestli na Stilu 1.9 JTD 16V 110kW je take tahle zlobiva prevodovka M32?
EX: Brava 1.9JTD 77kW, Punto 1.2 16V 86k, Punto II 1.2 16V 80k, Stilo 3dv 1.6
STILO 1.9 JTD 88kW multivagon (čip104kW 310Nm)
Croma 1.9JTD 110kW, rok 2009
Odpovědět

Zpět na „Croma“