Závady

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
stuff
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 bře 2019, 10:36

Re: Závady

Příspěvek od stuff »

Tak diagnostikovane ako tycka stabilizatora. Zaruka sa na to nevztahuje, vraj je to spotrebny material. Kedze diel stoji 30e a robota 20, tak som sa nehadal, nechavam si to na drahsie opravy :)
Tak ci tak ma celkom zarazilo, ked mi ukazal, na co spada a na co nespada zaruka. Napr. ta spojka tam vylozene kricala.
Fiat Tipo Kombi 1.6 E-TorQ 110 k AT6 2017
Reklama
 

Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Závady

Příspěvek od Dano14 »

Ahoj, môžem sa ťa opýtať, ktorý servis ti povedal, že tyčky stabilizátora sú spotrebný materiál, a teda na ne sa nevzťahuje záruka ? Otec vlastní rovnako Tipo, ale v sedan verzii a mal problém s búchaním od prednej nápravy. Šiel do autorizovaného servisu a tam mu to bez debaty v rámci záruky vymenili, dokonca napriek chybovosti iba jednej mu vymenili na záruku obe. Inak k tej spojke, dúfam, že ma to nikdy nestretne, lebo mám tiež Tipo v kombi verzii, ale ak by som mal problém s ko nefunkčnou spojkou, tak ľahko by som sa nenechal odbyť, že je vyňatá spod záruky. Záručné podmienky predpokladám riešia vyňatie spotrebného materiálu pri bežnom opotrebení, avšak FIAT garantuje záruku pri mechanických vadách danej časti konštrukcie. Ergo ak mi po najazdení necelých 17 tisícoch km odíde spojka, pri tak malom nájazde to s veľkou pravdepodobnosťou nemôže byť bežným opotrebením, ale v dôsledku konštrukčnej vady výrobku, nota bene ak to napr. už riešili Fiaťaci z Poľska. Minimálne by som v tak skorom čase prejavania vady skúšal čo sa dá, aby to uznali na záruku, lebo spojka v Tipe odísť môže aj pri relatívne malom nábehu. Prikladám link, kde Poliaci riešia ko spojku na novom Tipe. Teba sa však spojka týkať nebude :)

https://fiatklubpolska.pl/tipo-531/awar ... ony-41261/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Dano14 dne 04 dub 2019, 13:10, celkem upraveno 1 x.
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Závady

Příspěvek od Dano14 »

Dúfam, že nebudem veľmi OT ak napíšem krátky postreh ohľadom spokojnosti so servisom, otcov :) ja servisujem Tipo v BA, pri prvej garančke po roku cena 170 EUR. Otec servisuje na východe slovenska, prvý servis po roku necelých 90 EUR (obe auta servisované v autorizovaných servisoch). Celkom prekvapí tak velký rozdiel pri uplne rovnakých servisných úkonoch na rovnakých motorových verziách. Ako bonus za 170 EUR som dostal odpadávajúci spodný kryt motora, keďže expert čo menil olej tam nevrátil na jednej strane šrubu, ktorá spodný kryt drží. Tak som si pod auto ľahol ja a dal ju tam, moja chyba pri prevzatí auta som si to nevšimol, priznám sa ani ma nenapadlo to skontrolovať. Ochota a snaha výjsť v ústrety zákaznikovy tuto v Ba minimálna. Odpovede typu nedá sa nejde to to je vlastnosť vozidla tak to má byť sypú z rukáva. Na druhej strane, otec menil na svojom Tipe už viacero vecí, okrem už spomínaných tyčiek stabilizátora aj nejaký senzor, pretože mu ostala svietiť kontroloka "porucha systému vstrekovania", všetko na záruku a bez blbých rečí. Tieto skúsenosti mám ja a moje najbližšie okolie, tak ak to výjde druhá prehliadka Tipa bude tam kde nič nie je :)

EDIT: Otcovi sa smejem, že kým prejde jeho záručná doba bude mať komplet nové auto :) Na druhej strane mne do smiechu nebude ak sa kolotoč porúch začne po uplynutí záručnej doby
Uživatelský avatar
stuff
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 bře 2019, 10:36

Re: Závady

Příspěvek od stuff »

Bol som prvykrat v servise, a to v Kosiciach - Barci.
Nehadal som sa prave kvoli tomu, aby som si nepokazil vztah pri prvej navsteve. Za tie peniaze mi to proste nestalo.
Auto som kupoval cca rocne s najazdom okolo 25.000. Bolo pouzivane ako nahradne vozidlo pre fiat todos v Bratislave, tak sa s tym isto jazdilo ako s hnojom. Ocakaval som, ze nieco podobne vyskocit moze.
Zatial ale s autom spokojnost. Mam ho do pol roka a najazdenych je teraz 31+
Mozem sa opytat, kam chodi do servisu otec?
Fiat Tipo Kombi 1.6 E-TorQ 110 k AT6 2017
Dano14
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 20 zář 2017, 12:22

Re: Závady

Příspěvek od Dano14 »

Servisoval v Poprade.
Mirek35
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 02 lis 2017, 09:01

Re: Závady

Příspěvek od Mirek35 »

Mám stejný problém bouchnutí od přední nápravy,najeto 27 tisíc. Jsem objednán 14.5 tak jsem zvědaví jestli to půjde na záruku jestli né tak naco ta záruka je protože spotřebním materialem mužeme nazvat cokoli. Je to umysl kdyby byly čepy namazány tak vydrží mnohem déle.
ppetr22
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 18 črc 2018, 11:35

Re: Závady

Příspěvek od ppetr22 »

Tak mám stejný problém, takové bouchnutí / tupé klepnutí někde od přední nápravy při přejezdu vyšší nerovnosti, z řidičovy strany. Najeto 43t km. Za měsíc to jde na prohlídku, tak uvidím.

Taky jsem zjistil jinou věc. Přišel jsem ráno k auto, nastartoval, do toho telefon a musím zpět. Tak jsem to vypnul a už nevyjel. Následně jsem jel až za dva dny, nastartuji, klepotavý zvuk, cca 20 vteřin bliká žlutá kontrolka motoru, pak se to ustálilo a jelo bez problémů. Nedalo mi to a za týden to vyzkoušel nasimulovat. A zase ta samá chyba. Že by tam zůstával benzín?

P.
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2017
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: Závady

Příspěvek od Andy350 »

ppetr22 píše:Tak mám stejný problém, takové bouchnutí / tupé klepnutí někde od přední nápravy při přejezdu vyšší nerovnosti, z řidičovy strany. Najeto 43t km. Za měsíc to jde na prohlídku, tak uvidím.

Taky jsem zjistil jinou věc. Přišel jsem ráno k auto, nastartoval, do toho telefon a musím zpět. Tak jsem to vypnul a už nevyjel. Následně jsem jel až za dva dny, nastartuji, klepotavý zvuk, cca 20 vteřin bliká žlutá kontrolka motoru, pak se to ustálilo a jelo bez problémů. Nedalo mi to a za týden to vyzkoušel nasimulovat. A zase ta samá chyba. Že by tam zůstával benzín?

P.
Motor je na to citlivy, T-jet ked zapnes, nemozes ho hned vypnut. Po starte tam manazment motora dava velke davky paliva aby to neskapalo. Podla mna si to mal zaliate benzinom.
Naviac vela ludi pisalo, ze ak t-jet nakopnes, posunies po garazi a vypnes, robi to blbosti. Vzdy treba nehat auto pobezat, idealne vypinat po (aspon ciastocnom) zohriati.
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
Mirek35
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 02 lis 2017, 09:01

Re: Závady

Příspěvek od Mirek35 »

Tak po vydatných deštích bouchaní od přední nápravy zmizelo asi voda nahradila mazivo :P a v servisu by nic nepoznali, podle mého názoru to vypadá na horní uložení tlumiče. Tak snad to brzy vyschne a budu moc navštívit servis.
FaradajXY
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 09 dub 2019, 18:24
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od FaradajXY »

Ahoj, jak tu procitam zavady na novych Tipech tak se zacinam bat co si koupim za Fiata az mi doslouzi Stilo (slouzi zatim na jednicku). Prave Tipo kombik se mi moc libi ale koukam ze turkove se vic modli nez poctive pracuji...
Uvidime jak dopadne dlouhodoby test ve svete motoru. :wink:
EX: Brava 1.9JTD 77kW, Punto 1.2 16V 86k, Punto II 1.2 16V 80k, Stilo 3dv 1.6
STILO 1.9 JTD 88kW multivagon (čip104kW 310Nm)
Croma 1.9JTD 110kW, rok 2009
Uživatelský avatar
hans55
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 27 srp 2017, 17:42
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Závady

Příspěvek od hans55 »

Já bych se ho nebál, mám najeto 32tisíc a v pohodě(Stilo už má 105)
Tipo 1,4 T-Jet kombi 2017
Stilo 1,4 3dv.2004
Ex. Stilo 1,6 kombi 2006
https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/889832.html
Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: Závady

Příspěvek od Martin.nz »

Tak já bych asi hodně přemýšlel, jestli bych si Tipo koupil znovu, spíš ne. Otázka je co koupit, aby ty pocity z nového auta byly uspokojující.
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: Závady

Příspěvek od Vilda »

Za tři měsíce budu mít Tipo dva roky a klidně bych si ho koupil znovu 8) najeto cca 15 000 km a závady žádné :!: za mně, je to auto naprosto v pohodě. Doporučuji pročíst i fóra jiných značek vozů ..... na každé se něco najde.
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
Pajtyi
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 23 črc 2019, 13:06

Re: Závady

Příspěvek od Pajtyi »

Ja som v podstate spokojny s tipom az nato ze mi v servise nedokazu odstranit oneskorenie reakcie plynu medzi 1 a 2 rychlostou.Lutujem ze som nezobral 1,6atmosferu s hydromenic automatom.1,4 70kw je slabe.
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: Závady

Příspěvek od TipoLPG »

Já mám 2018 a najeto 45 tis. Když pominu počáteční problémy se studeným startem tak auto mi plně vyhovuje, motor dostačující a hlavně je to hezké auto a ne jako škodovky.
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“