Převodovka 1.6?

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
lubosmattoni
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 15 úno 2019, 22:51

Převodovka 1.6?

Příspěvek od lubosmattoni »

Dobrý den,mám Mulťu 2008 CNG a vysipal se mi diferák. Vý někdo,zda se dá použít převodovka ze starší multiply,nebo z Maree a Bravy? Na tyhle novější se toho moc sehnat nedá,

Kdo to zkoušel řešit?
Reklama
 

houmr
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009, 10:50

Re: Převodovka 1.6?

Příspěvek od houmr »

Ano použít se dá, ostatně v mojí Multipixle, kterou budu symbolicky dražit zde:
https://aukro.cz/fiat-multipla-1-6-16v- ... 6952766029
je převodovka z Brava již od roku 2009. Jen má trochu jiný způsob ovládání (budeš muset vzít vršek z té původní, jinak budeš mít kvalty obráceně) a je trochu jinak zpřevodovaná - kvalty se znatelně protáhnou, takže na jedničkou to asfalt rozhodně trhat nebude a couvat s naloženým autem do kopce bude utrpením pro spojku. Ale má to i svá pozitiva, pokud jezdíš dost po dálnici ustálenou rychlostí.
lubosmattoni
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 15 úno 2019, 22:51

Re: Převodovka 1.6?

Příspěvek od lubosmattoni »

Děkuju,konečně se někdo i našel a pdpověděl,už sem si říkal,jak je to tady mrtvé
houmr
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009, 10:50

Re: Převodovka 1.6?

Příspěvek od houmr »

Teď to čtu ještě jednou a možná jsem podal zavádějící informaci - nevím jaký rozdíl je mezi novou a starou Multiplou, já měl starou verzi (r.v.1999, provoz 2000). Předpokládal bych ale, že pokud je stejná motorizace, tak Facelift snad nebude hrát roli. Zkus na nějakých stránkách pomocí sestavování objednávky "zalistovat" v katalogu a uvidíš, jestli to bude u obou verzí aut u převodovky nabízet stejná katalogová čísla.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“