Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
vuhvuh
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2020, 10:38

Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od vuhvuh »

Ahoj, potřebovala bych poradit. Nabourala jsem Fiat Seicento, ale nechci to říkat mámě, auto je na odpis asi na 95% a potřebuju vymyslet, co říct máme, že se podělalo a že nemá cenu to opravovat. Auto mělo najeto 95tisíc km nikdy nebourané neopravované. Hodnota tak 15 tisíc odhaduji. Napadlo mě říct, že odešel motor, třeba že se uvařil a že byl vadný chladič nebo tak něco. Co byste mi poradili? Mamka se nedoví pravdu, jen jí nechci říkat, že jsem to nabořila
Díky moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od liborko »

Teda až to jednou praskne..... :D
Třeba že prasknul rozvodový řemen a potkal se motor.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Diwiak
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2009, 21:54

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od Diwiak »

:lol: :lol: :lol: ..a dufat ze mama nema znameho mechanika, lebo tento motor sa "nepotka".
Auto ma hodnotu tak 15 tisic v cukrikovom stave, takto je to za odvoz (uz vam to pisali aj na FB), klamat sa nema, ale ked uz, treba povedat ze vyvrela voda prasklo tesnenie pod hlavou pripadne aj hlava a to sa uz neoplati opravovat(bezna zavada tychto aut, oprava by predbehla hodnotu).
Cinquecento 1.1 SPi Sporting Grey RIP
Seicento 1.1 MPi Brush Orange/Grey RIP
Panda 1.2 69K EURO6 S&S Sicilia orange
http://www.fiatforum.com
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od liborko »

Mámě může říct v podstatě cokoliv,stejně tomu prd rozumí, prostě klekl mi motor a hotovka šmitec :D
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
vuhvuh
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2020, 10:38

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od vuhvuh »

Diwiak píše: 29 kvě 2020, 18:53 :lol: :lol: :lol: ..a dufat ze mama nema znameho mechanika, lebo tento motor sa "nepotka".
Auto ma hodnotu tak 15 tisic v cukrikovom stave, takto je to za odvoz (uz vam to pisali aj na FB), klamat sa nema, ale ked uz, treba povedat ze vyvrela voda prasklo tesnenie pod hlavou pripadne aj hlava a to sa uz neoplati opravovat(bezna zavada tychto aut, oprava by predbehla hodnotu).
Dekuji ja to vcera nejak okecala. Co je hlava? A vyvrela voda? Mam se jen ptala jestli nebyl zadrenej motor :D tak jsem rekla ze prej to ne. Ze jeste ze se na to prej podivaj vo presne ale ze uz mi rekli ze to nema cenu opravovat....potrebovala bych doporucit co si koupit misto toho za vozitko idealne do 20k rozumim, ze toje takovy nic, ale todle taky nemelo hodnotu a slouzilo to dobre, ale je fakt ze to bylo garazovany po dedovi no
Uživatelský avatar
Diwiak
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2009, 21:54

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od Diwiak »

vuhvuh píše: 30 kvě 2020, 13:07 Dekuji ja to vcera nejak okecala. Co je hlava? A vyvrela voda? Mam se jen ptala jestli nebyl zadrenej motor :D tak jsem rekla ze prej to ne. Ze jeste ze se na to prej podivaj vo presne ale ze uz mi rekli ze to nema cenu opravovat....potrebovala bych doporucit co si koupit misto toho za vozitko idealne do 20k rozumim, ze toje takovy nic, ale todle taky nemelo hodnotu a slouzilo to dobre, ale je fakt ze to bylo garazovany po dedovi no
Sorry, "vyvřela chladici kapalina a praskla hlava motoru", ale to uz je jedno.

Do 20k snad dalsi Seicento :wink: , zbyly by vam pneumatiky/kola a mozna nejake nahradni dily z toho bouranyho.
Cinquecento 1.1 SPi Sporting Grey RIP
Seicento 1.1 MPi Brush Orange/Grey RIP
Panda 1.2 69K EURO6 S&S Sicilia orange
http://www.fiatforum.com
vuhvuh
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2020, 10:38

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od vuhvuh »

Dekuji. No na to mi bracha rekne ze ne, ale no on rikal ze to ekologicky neznici bez gum :D akorat e stve ze ja si minuly rok kouoila zrovna ty letni gumy novy. Tak jeste uvidim to byla moje prvni myslenka no, ze si koupim to samy. Na internetu jsem ho nasla za 15
Uživatelský avatar
Diwiak
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2009, 21:54

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od Diwiak »

A proc bracha rika ne?? Pokud mate ochotneho mechanika/servis, spoustu veci si muzete prehazet z toho bouraneho.

Likvidaci treba proverit, u nas to jde aj bez kolies.

http://www.autovraky-jih.cz/pro-zpracovatele/

Předal jsem vozidlo k ekologické likvidaci, ale potřeboval bych si z něj odmontovat nějaké náhradní díly, je to možné?
Celá věc závisí na domluvě. Pokud předáte vůz k ekologické likvidaci například s tím, že chcete pneumatiky, musíte se předem domluvit se zpracovatelem. Na pozdější požadavky nebude brán zřetel. Jakmile byl jednou vůz předán k likvidaci, jsou na vozidle neprodleně zahájeny úkony, které vedou k jeho rozebrání a zlikvidování. V případě, že máte ve vozidle osobní věci, které si z auta chcete vzít, proveďte to před předáním vozidla našim zaměstnancům.

Jak hodně kompletní musí být vrak, aby byla likvidace bez poplatku?
Zní to paradoxně, ale úplností se míní obsah všech dílů, které jsou nebezpečným odpadem, jsou znečištěny nebezpečným odpadem, nebo jsou ostatním odpadem se zvláštními požadavky na manipulaci. Jde zejména o olejové náplně, brzdovou kapalinu a další náplně. Poté samozřejmě všechny části, které jsou znečištěny těmito náplněmi, například motor, převodovka, rozvodovky, poloosy, brzdový systém, katalyzátor atd… Chybějící interiér, rádio, sklo, či plechový díl není pro splnění kompletnosti problém.

Smyslem kompletnosti autovraku je stahování nebezpečných odpadů z životního prostředí.
Cinquecento 1.1 SPi Sporting Grey RIP
Seicento 1.1 MPi Brush Orange/Grey RIP
Panda 1.2 69K EURO6 S&S Sicilia orange
http://www.fiatforum.com
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od liborko »

Měl jsem seicento,motor 1.1,jelo to svižně,ale spodek dost reznul,ta antikorozní ochrana tam stala za prd,plechová nádrž naprd,tu jsem snad měnil třikrát za celou dobu. Do 20tis.bych koupil raději nějaké pěkné jedničkové Punto nejlépe 1.2 44kW/60K. I v inzercích jich je mnohem více na výběr než seicenta.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Diwiak
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2009, 21:54

Re: Co si mám vymyslet místo bouračky, že se auto podělalo

Příspěvek od Diwiak »

liborko píše: 30 kvě 2020, 21:23 Měl jsem seicento,motor 1.1,jelo to svižně,ale spodek dost reznul,ta antikorozní ochrana tam stala za prd,plechová nádrž naprd,tu jsem snad měnil třikrát za celou dobu. Do 20tis.bych koupil raději nějaké pěkné jedničkové Punto nejlépe 1.2 44kW/60K. I v inzercích jich je mnohem více na výběr než seicenta.
No vidis, mne to rezlo minimalne :), po 15 rokoch to vyzeralo stale velmi dobre. Nadrz bola vadna od vyroby, rezlo to na svaru, bola na to aj zvolavacka.
https://car-recalls.co.uk/recall/fiat-s ... corrosion/

Punto 1 je fajn ale rezli stejne, pokud je na 13tkach pasovali by tam kola/pneu ze seicenta.
Cinquecento 1.1 SPi Sporting Grey RIP
Seicento 1.1 MPi Brush Orange/Grey RIP
Panda 1.2 69K EURO6 S&S Sicilia orange
http://www.fiatforum.com
Odpovědět

Zpět na „Seicento“