HELP - Přehřívání motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Příspěvek od marsox »

to: Ondra_cz
Louzicky :lol: , to poznam, tecie ti radiator, bude asi na odpis a ak ti to tecie pod soferom tak to mas vsade pekne roztecene pod kobercami a gumami, sedacku dole,listy,koberec a uvidis ako si na tom, ale toto iste som mal aj ja,
nikde nic len pod autom fajne mastne vsetko :roll: , caka ta prijemna operacia, drzim palce nech ti vyjde 8)
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
Reklama
 

Ondra_cz
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 29 kvě 2008, 15:58

Příspěvek od Ondra_cz »

no to mam radost :wink: musim sundat celou palubku nebo staci to nejak obejit zespodu?
Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Příspěvek od marsox »

Ak to nejako obides, tak to si potom iny borec :lol:
budes musiet dat dole celu palubku,kable atd. A az mas aj teda pod kobercom chladiacu
vyliatu, tak aj to a budes to musiet dat vysusit.
Je s tym hoodne prace. A novy radiator kupit, stary bude deravy, ale zalezi aj aky mas motor, lebo ja som to mal na 1.2 16V sportingu dost blbe, myslim
od motora odmontovat radiator. Neviem ako na tvojom a aky mas :roll:
Takze vela stastia a toto sa tu inac dost riesi, takze skus pohladat :wink:
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
PuntoRr
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2019, 19:47

Re:

Příspěvek od PuntoRr »

lacin píše:No muze byt hlava, muze ale byt jenom nekde vzduch v hadicach.

Je v expanzce hnedej bordel z oleja? Sou hadice natlakovany - tvrdy jak sutrak, ale opravdu tvrdy, ze se nedaji ani zmackout? Pokud jo, tak je to hlavicka. Ale pokud ne, tak treba jenom zavzdusneny. Ale ta hlava je vice nez pravdepodobna.
Prehriva se mi http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/termost.htm" onclick="window.open(this.href);return false;.

Mam mekke hadice, neco v nich bubla, horka voda jde horni hadici a i odchazi spodni hadici zpet. Takze termostat to asi nebude.

Do 8 km od vyjeti spolehlive sviti prehrati motoru a pak to zacne varit a bublat a pak uz i prepalovat olej.

Chladic je jakoby teply, ale ne nejak akutne, no tipuju jestli neni ucpany..

Otazky:
1) jak to snadno odvzdusnit?
2) jak to snadno proplachnout chladic? Nalejt tam 4 litry octa asi neni dobry napad...

Auto jezd na LPG tak to jeste chci zachovat do dalsi technicke...
Punto 1996 1.1
Uživatelský avatar
RadovanRakovicky
Fiaťák
Příspěvky: 160
Registrován: 29 říj 2018, 22:03

Re: HELP - Přehřívání motoru

Příspěvek od RadovanRakovicky »

Ako prve by som to vypustil a nalial predpisovu kvapalinu v prislusnej koncentracii. Odvzdusnit podla manualu a check znovu
Grande Punto 1.4 8V , r.v.2013 Lounge
maja_kozmo
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 říj 2011, 21:31

Re: HELP - Přehřívání motoru

Příspěvek od maja_kozmo »

Ahoj. Na mém Puntu 1.2 8v kolísal ukazatel teploty až jednoho dne vylétl na max a ja na tom pomalu dojel cca 7km až domů. Po otevření nálevky oleje se malinko kouřilo. Vyměnil jsem termostat a chladicí kapalinu. Punto funguje trochu se mu zhoršil zvuk při záběru. Teplota se drží uprostřed stupnice a když překročí tak sepne ventilátor. Žádný úbytek chladiva nebo znečištění olejem. Mé dotazy:
- je ukazatel teploty uprostřed stupnice v pořádku, nebo by to mělo být míň?
- má ventilátor sepnout až za půlkou stupnice nebo dřív?
- je potřeba vyměnit olej když jsem motor trošku připekl?
- co se mohlo spálit jako první, že to je trochu hlučnější?
- i když jsem odvzdušnoval na kopečku a s plnou nádržkou a teplotou uprostřed,tak pri povoleni šroubu na chladiči a zmáčknutí hadice jde i kapalina i vzduch. Ze šroubu u topení teče jen chladivo. Kde může být problém?
Předem děkuji za postřehy.
Fiat Punto MK2b (r.v. 2004, 1.2 8V)
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: HELP - Přehřívání motoru

Příspěvek od Vladka1 »

Bublinky ve vodě můžou být spaliny = těsnění pod hlavou, ruplá hlava apod... Hadice tlakujou, olej ve vodě, voda v oleji atd. - příznaky nětěsnýho spalovacího prostoru do vody.. Obvykle těsnění hlavy... Hlučnější může být i něco jinýho, např. děravej vejfuk.
Uživatelský avatar
r.trieska
Fiaťák
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2014, 12:41
Bydliště: Piešťany

Re: HELP - Přehřívání motoru

Příspěvek od r.trieska »

Aj ja som nedávno pripálil, cca. 3 km, až tak že Punto odmietlo štartovať. Ale bolo treba odísť z rušnej križovatky.
Tu sú moje skúsenosti:

- je ukazatel teploty uprostřed stupnice v pořádku, nebo by to mělo být míň?

V poriadku, mý byť presne v strede
- má ventilátor sepnout až za půlkou stupnice nebo dřív?
V poriadku, zapne sa až mierne za polovicou. Ked je málo vody, aj v polovici.
- je potřeba vyměnit olej když jsem motor trošku připekl?
Neviem, ale pokiaľ je olej čistý a má rovnaký objem, nemenil by som.
- co se mohlo spálit jako první, že to je trochu hlučnější?
Podla mňa tesnenie pod hlavou je dosť odolné, krátka pripalovacia jazda by my nemala ublížiť. Myslím že ani bloku motora. Po mojej krátkej zapekačke jazdí auto ako predtým, olej netečie, chladivo mi netlakuje.
Výfuk je dobrý tip, neviem či to súvisí so zapekačkou, no po 200-300 km od incidentu mi odišiel pletenec.
- i když jsem odvzdušnoval na kopečku a s plnou nádržkou a teplotou uprostřed,tak pri povoleni šroubu na chladiči a zmáčknutí hadice jde i kapalina i vzduch. Ze šroubu u topení teče jen chladivo. Kde může být problém?
Naše Puntá bez klasickej expanzky sa tažko odvzdušnujú. Naposledy sa ako-tak podarilo na tri krát, povrndžaním s čumákom v kopci a pootvoreným chladičom. Odvzdušnovacie sróby som nepoužíval (jeden odlomeny, jeden pripečený).
Ešte pár krát poodvzdušnuj a je to. A daj vediet ako si pochodil : )
Punto II 1.2 16v - môj staničný špeciál
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“