Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Designer »

ste spokojni, alebo pokukavate (ci s laskou spominate) na ine auto?
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od tatko Tom »

S dvojkovým Puntom (vlastne aj jednotkovým) a Mulinkou som spokojný.
No bol som kedysi aj s Wartburgom (až na spotrebu) :)
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Thovt »

Ja mám Punto 1,3 Multijet z roku 2003 (dovezené z Talianska) niečo viac ako 6 rokov.
Zo začiatku ma prekvapilo, že má dosť slabý ťah pod 2000 otáčok a naopak že nad 2000 to ide jak raketa :-)
Ďalšie veľké prekvapenie je že mám za tých 6 rokov a niečo cez 100 tisíc km reálnu spotrebu 4 l na 100 km (podľa tankovania) (podľa palubáku je to 3,5). (Na predchádzajúcich autách som mal dvojnásobnú aj vyššiu spotrebu - no to boli 6 valce).
Super je EPER a dostupnosť náhradných dielov.
Super je Multiecuscan s káblom, kto je trochu zdatnejší opraví si väčšinu vecí sám.
Neviem či je to štandard alebo mám šťastie, ale za tých 6 rokov som na opravy neminul ani 1000 eur a s hrdzou som doteraz nemal žiadne problémy (ale už ju vidno na hornom uložení predných tlmičov) ...

Záver:
Auto s nižším štandardom a skvelým bezkonkurenčným pomerom cena/výkon.
Uživatelský avatar
Stanlou
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 15 zář 2016, 16:09

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Stanlou »

Já jsem se značkou Fiat naprosto spokojený. Přesto, že jsem měl i jiná auta (Renault 21, Ford Mondeo I, Opel Omega B, Ford Mondeo IV) na Fiaty nedám dopustit. Za 34 let, co mám řidičák, tak už mám osmého Fiata, respektive momentálně máme doma dva. Já mám už druhé nové Tipo a manželka má 15 let starou Pandu. Ta Panda je absolutně bezproblémové auto. Žádné závady, žádná rez pouze běžný pravidelný servis (výměna oleje, filtry, brzdy atd.) Na prvním Tipu sedan 2016 jsem najezdil bezmála 90 000 km a bez závad. I na svoje starší Fiaty rád vzpomínám. Nikdy mě žádný Fiat nenechal někde stát. A když něco odešlo, člověk si to za pár korun opravil sám. Když někomu řeknu, že Fiat je dobré, pohodlné a nenáročné (a také i hezké) auto, většinou na mě kouká divně. Tak už mu dál nic neříkám a myslím si své. Ale přitom třeba, když jsem si v roce 1994 přivezl domu první Tipo s digitální palubkou, tak to všichni okukovali a obdivovali. Prostě Fiat je Fiat!
Fiat Tipo SW 1.4
Fiat Tipo sedan 1.4
Fiat Panda 1.1
Fiat Brava 1.6
Fiat Bravo 1.6
Fiat Tipo 1.9 TDSX
Fiat Tipo 1.7 D
Fiat 125
Pižo
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 21 lis 2018, 11:21

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Pižo »

TAky se přidám na tohle téma.
Nyní jezdím třetím rokem s Puntem 2 1,2 16V. Není to první Fiat, jako velmi dobré auti blylo Doblo1diesel. Pro rodinu a podnikání fakt výborné.
Pak přijelo nové Punto Grande 1,2 8V , a to byl problém.10 let jsem jezdil s KAipanem 47,ato jsem nedal. V ČR se nejvíc prodával základní model, a ten výkon motoru byl moc malý.Takže záleží hodně na výběru -modelu,motoru.
Ještě dám něco o PUntu 2. Bylo koupené za29tis.a byl to děs v čem rodiny jezdí , jako bonus se na něm vyřádili mechoši.
NA autě byla udělaná repase motoru,převodovky,karoserie,a velmi rád sním jezdím.No nové autí to už nikdy nebude,ale doufám že se ještě užijeme, a spolu skončíme. On na vrakáči,a já bez řidičáku.
JEště posílám díky na forum, kde jsem čerpal rady od členů této skupiny. Ono je sestále se co učit.
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Designer »

tatko Tom píše: 28 črc 2020, 19:28 S dvojkovým Puntom (vlastne aj jednotkovým) a Mulinkou som spokojný.
No bol som kedysi aj s Wartburgom (až na spotrebu) :)
Tiež moje prvé auto bol Wartburg -:) a mal štyri farby :lol:
- no najviac bolo bledozelenej - potom dostal aj nástrek a nakoniec bol taký celý. Inak na moje prekvapenie to bolo živé a pohodlné autíčko. Rád naňho aj s otcom spomíname (otec je tiež srdcom Fiaťák, aj keď prestriedal všeličo už).
- potom škoda Favorit a Marea - no a tento rok k Maree pribudla Idea.
Myslím že Fiaty sú neprávom ohovárané a podceňované autá - čo má však aj svoju svetlú stránku - a to je rýchlo pomerne klesajúca cena ojazdených áut - výhoda pre nás, čo kupujeme spod ruky.
FaradajXY
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 09 dub 2019, 18:24
Bydliště: Praha

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od FaradajXY »

Ciao, musim rict ze Fiatek je zlatej! Proste delnik, moje Stilo 1.9jtd 88kW chip 104kW. 14let starej kombik a menil jsem jen vicko nadrze a zadni sterac, EGR ventil si pravidelne cistim. Jinak provozni naplne a spotrebni dily. Nerezne, sviti slusne, topi to klima stale funkcni...odmenou je mu vymena oleje kazdych 10tis, na fiatky nedam dopustit. Taktez moje Punta nebo Brava byly drzaky. Mam jeste rendla a zlatej Fiat oproti Renaultu :wink:
EX: Brava 1.9JTD 77kW, Punto 1.2 16V 86k, Punto II 1.2 16V 80k, Stilo 3dv 1.6
STILO 1.9 JTD 88kW multivagon (čip104kW 310Nm)
Croma 1.9JTD 110kW, rok 2009
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Prajsler 1 »

Já mám Freemont 2,0D MJT automat a naprostá spokojenost. Akorát jsem si musel zrepasovat Aut. Převodovku protože jsem to koupil s vadnou Aut. Převodovkou. Dále jsem jen vyměnil rozvody motorový olej a jezdím bez problémů,a to jezdím opravdu hodně a denně. Tak že za mě maximální spokojenost a určitě bych neměnil.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Vladka1 »

Regata nafta atmosféra, Punto 1 1,7TD, Marea 1,9 JTD110, Punto2FL 1,9 JTD, Panda169 1,2/8V - celkově spokojenost, i když bezchybný auta to taky nejsou.
Panda - kabeláž ke světlům konstrukční chyba, kdo to má předělejte silový obvod na ovládací (noty tu jsou), kromě konektoru je slabá i celá kabeláž ke světlům. Silový relátka v bodycomputeru taky nebyl chytrej nápad - když odejdou tak je problém je měnit..
První Punto odcházely ložiska zadního ramena, koroze podlahy (ale až po 12 letech),
1,9JTD jsem musel čistit solenoid EGR ventilu (snadné), projev byl do 2000 táhlo jak motor bez turba, nad 2000 zatáhlo a jelo normálně. Po rozhýbání solenoidu táhne krásně prakticky z volnoběhu. (Nápad k té 1,3 co je do 2000 chcíplá - ověř ten EGR)
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od tatko Tom »

Jednotkové 24-ročné Punto - vyhrdzavela po obvode podlaha - komplet vyvarená, kedysi dávno praskol kôš alternátoru, tak stíhalo dobíjať iba mimo zimy, odišiel jeden vstrekovač a riadiačka stratila schopnosť komunikovať s kľúčom. Vypýtalo si generálku zadnej nápravy vďaka našim cestám... Za studena za mrazov sa zle radí dvojka, no dodnes žije a funguje. Prevodovka je o dosť hlučnejšia, motor prakticky nepočuť. Spotreba posledných 6-7 rokov 6,13/100. Benzínu.
20-ročné dvojkové Punto 1.9JTD 59kW - žerie ho korózia, spojka ide hodne ťažko stlačiť - bohužiaľ končí :( Už nemôže na ďaľšiu STK... Priemer spotreby počas 5 rokov 5,46 nafty a to 95% krátke jazdy do 3-4 km. Nádrž-nádrž bol rekord 3,82/100.
17-ročná Multipla 1.9JTD 85kW - pototo otváranie kufra, inak pohodička. Spotreba 5,8 nafty počas troch rokov (90-95% krátke jazdy do 4 km) s minimálnou nádrž-nádrž 4,9.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Designer »

moja 23 ročná Marea 1.6 potrebuje vymenu komplet vyfuku okrem katu. Ten má len rok. A na Idei odišla spojka - po cca 1,5 roku 🤤 - to je šok :o
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Vladka1 »

To seš ty s tim řazením za mrazu nejde řadit?? To může být hydraulika spojky - za tepla těsní za studena propouští, buď hlavní (na pedálu) nebo pracovní spojkový válec.. Kdo tu spojku dělal, co všehno měnil a jakou znaku dával??
Za klidu řadit jde (motor stojí) pokud ano tak ovládání spojky, pokud ani za klidu tak táhla řazení...
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od tatko Tom »

"Za klidu řadit jde (motor stojí)" - aj za chodu motora všetky kvalty zľahka vrátane spiatočky, len dvojke sa chvíľu nechce.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Ako ste spokojni so svojimi Fiatkami?

Příspěvek od Bravomv »

Fiaty jezdím posledních cca 25 let a vždy spokojenost. Jediné, kdy nejsem spokojený s Fiatem je, když ho prodávám. Je to přece "Fiat", z pohledu většiny něco podřadného a v automobilovém světě i méněceného. V současné době se snažím prodat svého Fiata, který je v bezvadném stavu, malý nájezd, bez investic, nafta. Když se objeví nějaký kupec, tak stále hledá, co není a nevěří tomu, že to může být v dobrém stavu a nevěří tomu, že se to nekazí a dobře to jezdí. Prodat Fiata za rozumnou cenu může člověk většinou jen dalšímu fiaťákovi, který něco ví o hloupých hospodských kecech.
Odpovědět

Zpět na „POKEC“