Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Tomasnesvadba
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 05 bře 2020, 10:50

Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Ahoj , mám na autě asi měsíc led denní svícení. Philips daylight 9 za 2 tisíce. Buď to predtim nedělalo , nebo jsem si toho nevšiml. Ale dnes jak jsem parkoval za autem tak jsem si všiml že když šlápnu na brzdu tak denní svícení zhasne. Pustím brzdu a zase svítí. Jinak zapojení je tak jak má být bez chyby. Snad někdo na to dokáže odpovědět a pomoci. Děkuji všem PS: panda 1.1 40kw
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Vladka1 »

Těžko říct, chce to schema a měřit...
Uživatelský avatar
ondrik363
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 20 říj 2018, 19:42

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od ondrik363 »

Jednoznacne zle zapojene a domnievam sa , ze to robi hned ako sa to zapojilo..Casom sa to nemohlo takto zacat spravat..Treba skontrolovat zapojenie vsetkych vodicov DRL..
Fiat Tipo Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA III, 1.4 tjet, LPG
Chrysler PT Cruiser 2.0i, LPG - ex
Fiat Stilo 1.6 76kw, LPG - ex
Fiat Croma 2005, 1.9 mjet 110kw - ex
Opel Omega 3,2 V6 - ex
Opel Omega 2,5 V6 - ex
Tomasnesvadba
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 05 bře 2020, 10:50

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Zapojené je to dobře , nebylo co poplést , 4 dráty . Červený na plus baterie , černý na minus baterie , modrý na kostru auta a oranžový nacvaknuty na drát parkovacího světla. Vše je to správné dle schematu od výrobce. ALE DNES jsem zjistil novou věc která možná souvisí ????? Když mi táta šlápl na brzdu tak na levém zadním světle se rozsvítila brzdová žárovka tak jak má ALE k tomu na té levé patici se lehce rozsvítí i další 1 žárovka která by svítit vůbec neměla. A když stojí na té brzdě a přidá ještě levý blinkr tak bliká žárovka blinkru i světlo , na střídačku jak výstražná světla na přejezdu. Možná proto zhasínají ty led světla při brzdění , protože brzdová žárovka probíjí do jiné žárovky v tom zadním světle. Je to dobrá úvaha ??? Může led denní svícení zhasínat tím že zadní patice v levém světle bude špatná ? Může to mít souvislost , nebo jde o rozdílné závady které nemají spolu nic společného? Na patici vše očištěné , žárovky vyměněné ale stále se jemně rozsvítí i ta žárovka která nemá.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od liborko »

Máš to zadní světlo špatně ukostřené,proto ti to svítí jak cirkus. Tzn. sundat konektor světla a podívat se jak vypadá pin kostry,možná budou jen špatně doléhat na sebe piny konektoru při zacvaknutí nebo tam bude větší oxidace,to by pomohlo očistit a prostříknout kontoxem.A nebo bude přívodní kostřící vodič už zaoxidovaný někde ve spoji s kastlí,ale ten bude asi schovaný někde pod čalouněním a nebude po ruce abys to zkontroloval.
Holt se to stává u starších aut ( u Renaultů i u nových :) ) Já to vždy dělal tak,že jsem celé zadní světlo nově ukostřil novým vodičem o kastli a je to na jistotu že to bude stopro OK .
Vzhledem k tomu,že máš LED svícení zapojené na přední parkovačky a ty jsou (nebo by aspoň měly být) na jedné pojistce se zadními světly tak bude problém v tom špatném ukostření zadního světla,Ledky zhasnou,obyč.žárovka problikává
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Tomasnesvadba
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 05 bře 2020, 10:50

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Díky moc za rozsáhlou odpověď , všechny možné spoje i pod žárovkami ty plošky i v konektoru , jsem oškrábal a postříkal kontaktolem.takze jedině jak říkáš že máš zkušenosti udělat tu novou kostru. To není problém udělat dírku a závit pod světlo do plechu a šroubkem ukostrit. Ale nevim jak a kam dát tu novou kostru na to světlo a co s tím starým drátem kostry co je pak stále v konektoru ? Navíc nevim ani který to je ? Budu rád kdyby jsi mi ještě poradil když máš a tím zkušenost udělat si novou kostru zvlášť k tomu světlu. PS: ještě chci zítra zkusit , napíchnout pravou tzn dobrou patici na konektor té levé špatné. Pokud to nebude už dělat ty problémy tak budu vědět že stačí sehnat novou patici na žárovky. Díky
Tomasnesvadba
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 05 bře 2020, 10:50

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Asi chápu že vezmu nový drát , dám na něj očko a přidělám ho na kastli někde za světlem . Pak vyvrtam dirku do " tišťáku" jak jsou ty různé cestičky kolem žárovek , kdekoliv , hodim tam šroubek pod něj druhý konec drátu a je to ukostrene . Je to takto ? Pokud ano , který drát je ta kostra v konektoru ? Ta by se měla vytrhnout z konektoru pak?
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od liborko »

Tak dohledat kostru v patici na tom žárovkovém panelu světla není nic složitého.Ze všech objímek žárovek je to svedeno do jednoho pinu v patici. A v konektoru to bývá většinou černý či hnědý vodič.
Ale nejprve než něco začneš upravovat tak udělej zkoušku, přiveď si novým vodičem novou kostru a připoj ji někde v tom panelu na minusovou část a vyzkoušej ty světla zda to přestalo blbnout.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Tomasnesvadba
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 05 bře 2020, 10:50

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Díky moc jsi hodnej ale promiň pořád nechápu jak zjistit která část té patice je minus. Pro mě jsou to jen cestičky :-|
soubor-72598.jpg
soubor-72598.jpg (23.4 KiB) Zobrazeno 5750 x
Tomasnesvadba
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 05 bře 2020, 10:50

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Udělám zítra tu zkoušku jak radiš novou kostru z kastle dám někam tedy na asi minus na patici žárovek. Zda to přestane svítit tam kde nemá. A potom tedy černý nebo hnědý drát z konektoru vytrhnout nebo ho tam mám nadále nechat tak jak je ? Bude zavazet ? Promiň že otravuju, já si na autě udělám vše mechanickýho ale elektro ne.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od liborko »

Nic nebudeš vystříhávat,necháš to tak jak je,jen pak eventuelně dotáhneš jeden vodič navíc. Nejprve to ale vyzkoušej jak jsem psal,případně v tom konektoru přihni ty jednotlivé piny,třeba je tam jen špatný kontakt na pinech když se spojí konektor do patice. Třeba vždy začít zkoušet od toho jednoduššího
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Vladka1 »

Nebuď moc aktivní a nejdřív změř kde je kostra přerušená. Až pokud to nepůjde opravit normálně tak tahej nový dráty...
Mmch. Celkově mi přijde že jsi kolem auta aktivní až moc, viz výměna bezchybných cívek apod. Často můžeš preventivníma opravama víc pokazit než vylepšit, navíc ty prachy jdou využít líp (např. kvalitní gumy obzvlášť zimní)
Uživatelský avatar
ondrik363
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 20 říj 2018, 19:42

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od ondrik363 »

Vidim, ze mas v aute "farebnu hudbu", ktoru skoro vzdy sposobuje zle ukostrenie, bud jedno alebo cely kostriaci uzol. Treba to pomerat, hlavne prechodove odpory a ked vyriesis zakladane fungovanie elektriky, aby bolo bezchybne, tak sa asi odstrania aj ine, dorebane veci, ktore ako tvrdis, su dobre zapojene..
Fiat Tipo Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA III, 1.4 tjet, LPG
Chrysler PT Cruiser 2.0i, LPG - ex
Fiat Stilo 1.6 76kw, LPG - ex
Fiat Croma 2005, 1.9 mjet 110kw - ex
Opel Omega 3,2 V6 - ex
Opel Omega 2,5 V6 - ex
Tomasnesvadba
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 05 bře 2020, 10:50

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Tomasnesvadba »

Tak přátelé vše vyřešeno. Kostra v levém světle na patici byla chycená , špatný kontakt , vyhřátá taková. Na patici jsem na minusovou cestičku vyvrtal dírku , dal šroubek , nový drát , za světlo udělal do kastle závit dal šroubek , tím se to ukostrilo , světla svítí jak mají , nic nezhasina , nebliká , vše je ok. Díky moc za rady. Mějte se fajn
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Led denní svícení zhasíná při sešlápnutí brzdy poraďte

Příspěvek od Designer »

super !
Potešilo. Že sa najdu ludia ochotni nezistne pomoct :D
Odpovědět

Zpět na „Panda“