Dvouhmota spojka

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Tjvidce
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 11 led 2021, 08:51

Dvouhmota spojka

Příspěvek od Tjvidce »

Zdravím potřebuji radu ohledně Fiat grande punto 1.9jtd 88kw 2006, na autě je dvouhmota, za jízdy se auto chová bez hluku a normálně ale pokuď se člověk rozjíždí nebo na místě prostě jen zmáčkne spojku okamžitě začne spojka mlátit a vydává otřesné zvuky ale po přidání trošce plynu hluk přestane, ptám se jen z toho důvodu jestli je špatná celá dvouhmota(setrvačník) nebo je třeba řešit pouze přítlačný talíř,ložisko je ok, děkuji za každé vaše postřehy nebo zkušenosti ✌️
Reklama
 

Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Prajsler 1 »

Čau, je špatná i dvouhmota nemá cenu měnit jen něco. Nejlépe vyměnit všechno celou spojku. Kdyby bylo potřeba jsem schopný dodat co koliv za slušnou cenu.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Vladka1 »

Nejspíš v háji dvouhmota (setrvák) a neudělat komplet spojku je oslovina.. Komplet sada od Sachse včetně vypínacího ložiska jde sehnat kolem 7k (Motora, Cardo..) a práce max. na den, tj. slušný servis si vezme 3k, takže celkem za 10-12k.. Většina ale rejžuje a nadhodí 20k za Starline :mrgreen:
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Prajsler 1 »

Přesně tak je kravina měnit jen něco. Mám celou spojkovou sadu od Sachsu za 5800kc.Sada blue print 4300kc.Luk 3500kc.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Vladka1 »

To je odkud? To je tak nákupka e-shopu.. Neni to čínskej Sachs?
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Prajsler 1 »

Není to žádná nakupka z e-shopu a ani žádná Čína. Mám to přímo od výrobce.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Vladka1 »

Nákupkou myslim cenu, ne zdroj.. Počítám že e-shopy taky berou přímo od výrobce, tak to by sedělo.. Spojku na JTD taky budu výhledově řešit, zatim je ale OK... Obecně problém jsou falza z Číny, co vim tak se objevily třeba falešný poloosy SKF a bohužel to je strašný šrot..
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Prajsler 1 »

Jo jo vím jsou různé čínské druho výroby a sroty. Já to mám origo přímo od výrobce. Potom ještě zdroj origo Fiat ale to už je jiná cena což si myslím že je zbytečné platit jen za značku.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Vladka1 »

Máš to dlouhodobě nebo nárazovku? Že bych si to vzal do foroty, Ale zase origo spojku mám zatim se 120kkm a je dobrá, tak nic co by hořelo a možná dřív auto shnije...
Sachs je kvalitní, nikdy jsem s ním problém neměl.. Origo Fiat souhlas zbytečný příplatek, tipuju že výrobce beztak bude Sachs nebo Luk...
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Dvouhmota spojka

Příspěvek od Prajsler 1 »

Mám to dlouhodobě ale může se stát že to zrovna nebudu mít na skladě tak to budu muset objednat. Když budeš chtít není problém. Origo Fiat je zbytečné
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“