Výmena predných tlmičov

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Jan210
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2020, 16:18

Výmena predných tlmičov

Příspěvek od Jan210 »

Budem musieť vymeniť na Fiat bravo 1.4T-jet 88kw rok 2008, prasknutú pružinu na prednom ľavom tlmiči, je to na 12 ročnom aute, a tlmiče pruženia sú dobré bez známok opotrebenia. Ale z hľadiska šetrenia roboty, by som už aj spolu s pružinami (dám Sachs) chcel vymeniť aj tlmiče chcem tam dať master-sport, mal som ich na volskwagene a bol som s nimi spokojný len na tom volskwagene bol iný typ prednej (viacprvkovej) nápravy 🙂. Tu na tomto brave sú ešte tlmiče originál od výroby, a ešte sú dobré nepoškodené, sú neporušené. Pred rokmi som menil na dvadsatročnom aute originálne tlmiče za normálne bežné tlmiče bežnej značky a tú výmenu som ľutoval ešte niekoľko rokov, lebo to tlmenie bolo o poznanie horšie. Ak by som mal nádej, že vydržia ešte 10 rokov súčastné originálne tlmiče, tak by som tam tie tlmiče ešte nechal. Ma s tým niekto nejaké skúsenosti, koľko vydržia kvalitné tlmiče bez závady od výroby??? 🙂
Reklama
 

Jan210
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2020, 16:18

Re: Výmena predných tlmičov

Příspěvek od Jan210 »

Tlmiče spolu s autom majú nabehaných 112 tisíc kilometrov.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Výmena predných tlmičov

Příspěvek od liborko »

Máme doma Bravo se stejným motorem jako ty,nyní najeto něco málo přes 180.tis dovoz IT a tlumiče jsou ještě původní. Nedávno jsem dělal ramena+kosti+čepy řízení,ale tlumiče jsme ještě nechali,nikde náznak že by tekly,nic nebouchá za jízdy.Ale ono to vše bude záležet na tom,kde se s autem jezdilo a za jakých podmínek.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Výmena predných tlmičov

Příspěvek od Bravomv »

Když jsem před pár lety měnil na autě (ne Fiat) prasklou pružinu, tak jsem pro jistotu vyměnil i tlumiče. Těžce jsem toho pak litoval, jelikož ty původní tlumily daleko lépe než nové. Dnes, abys měl jistotu, co se dílů na auta týče, bys musel dávat jen originální díl a snad pak budeš mít jistotu kvality.
Jan210
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2020, 16:18

Re: Výmena predných tlmičov

Příspěvek od Jan210 »

Dnes som vymenil pružinu na ľavom prednom tlmiči. Tlmič som nechal originálny pôvodný značky Cofap Made in Poland. Čo už dnes automobilky nemontujú do auta ako prvovýrobu?! 😁😉 . Ale však vieme že každá automobilka sa snaží ušetriť kde sa dá, a keď fabrika vyrobí požadovanú kvalitu na prvovýrobu pre automobilku lacnejšie ako iní, tak zákazku dostane 😉 . Takže do dnešného dňa mám vymenené pružiny na ľavej strane vpredu aj vzadu a vymenené stabilizátory vpredu, ale neboli zlé, len tak pre istotu, lebo cítim vôľu na pravom prednom kolese, a moc som nedúfal, že to touto výmenou vyriešim, len bola to najlacnejšia varianta vymeniť stabilizátory, a čapy riadenia sú ľahko dostupné a viditeľné a mne sa nezdá, že by mali vôľu, tak som chybu na stabilizatoroch chcel vylúčiť, nech môžem hľadať ďalej, možno že to bude začínajúci vonkajší guľový čap priečneho ramená, lebo nepredpokladám, že to bude vnútorným uložením priečneho ramena, lebo vyzerajú byť v poriadku. Keď budem mať čas vymením aj druhú stranu teda dám tam novú pružinu, ale moc sa mi v tomto daždivom počasí teraz nechce a navyše čo som s autom pár kilometrov pojazdil nevydim rozdiel, ani ho necítim pri jazde na ľavej strane s vymenenými pružinami a na pravej strane s nevymenenými. Ak má niekto podobné skúsenosti alebo aj iné, napíšte, nech som zas o niečo múdrejší, rád si to prečítam, ak to bude bez invektív 😂😂😂.

Ináč čo ma fascinuje najviac 😁 na každom aute čo som mal doteraz mi odišla ako prvá, pravá strana na krajnici vozovky pri spolujazdcovi a nie ľavá strana pri vodičovi 😉. Je to zázračné auto 😁 toto bravo 2 (198) 🥰😁 . (Chcel som pridať aj obrázky z výmeny, ale nedajú sa vložiť, lebo sú že vraj príliš veľké, a nechce sa mi hľadať program na ich zmenšenie.)
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Výmena predných tlmičov

Příspěvek od liborko »

Zkus sem ty fotky dat přes tohle https://cs.imgbb.com/
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Výmena predných tlmičov

Příspěvek od rogi »

čítam že ľava pružina práska, důvod je vrchne uloženie tlmiča axialne ložisko, budem musiet vymenit, je po smrti a pri točeni je to počut, radšej skor ako by mala prasknut pružina.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Výmena predných tlmičov

Příspěvek od Bravomv »

Řešil jsem na Bravu jednu prasklou pružinu a rozhodně to nebylo vadným ulložením tlumiče, ale na prasklé pružině byla patrná vada materiálu v místě lomu. Samozřejmě jsem měnil obě.
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Výmena predných tlmičov

Příspěvek od rogi »

ložisko vymené, vizualne to povodne nevyzera poškodené. Uvidím. Inak podozrenie na škrípavý zvuk mam na zaseknute brzdove doštičky. Zvuk vychadzadl intenzivne iba pri vytačani na mieste pri mrazoch. Tak som vyčistil uloženie deštičiek od hrdze a nečistot :mrgreen:
Inak original tlmič je Cofap ked som robil v obchode sme predavali tlmiče Cofap ale z Brazilie
Robit to doma bez zduchovej utahovačky a zdvihaku hotova katastrofa. :wink: Na to že to ma 11 rokov išlo všetko lahko povolit.
Mal som obavu že to bude horor, som zviknuti opravovat auta čisto nove tak dva tri dni zlezene z linky. :lol:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“