Nejde zaradiť rýchlosť

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Martin91
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 17 úno 2019, 22:55

Nejde zaradiť rýchlosť

Příspěvek od Martin91 »

Dnes nás naše Tipo 2017 1,4 atmosféra nechalo stáť na ceste. Pri naštartovanom motore nešla zaradiť žiadna rýchlosť. Pri vypnutom išla, aj pri posunuti kľúčom na I. preradovala. Pedál ide ťažko stlačiť aj pri vypnutom motore. Stretli ste sa už s tým. Najazdených cca 45tis. km. Je už čas na novú spojku? V jednej diskusii sa tu riešilo tukanie/cvakanie pri 1. - 3. stupni. Posledných 10tis. km to bolo počuť. Ďakujem za každú odpoveď.
Reklama
 

Bystro
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 16 črc 2019, 21:34

Re: Nejde zaradiť rýchlosť

Příspěvek od Bystro »

Pokud mas petiletou zaruku,mela by to byt spis starost autorizovaneho servisu.Mel jsem za to,ze na Slovensku i v Cechach se se s petiletou prodavaly.
Tipo kombi 1.4 T-Jet,LPG, dovoz Martin SK predvadecka
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Nejde zaradiť rýchlosť

Příspěvek od Vladka1 »

V záruce?
Nevystavuje spojka? Ovládání spojky - hlavní/ pracovní válec, příp. zadřený výsuv... Rozlámanej přítlačák atd. atd.
Jet se s tim dá - za klidu zařadíš za 1 (nebo i za 2) a až pak nastartuješ (rozjedeš se na startér), další kvalty s meziplynem jako V3S
michaljav
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 10 říj 2019, 12:58

Re: Nejde zaradiť rýchlosť

Příspěvek od michaljav »

Martin91 píše: 20 srp 2021, 20:41 Dnes nás naše Tipo 2017 1,4 atmosféra nechalo stáť na ceste. Pri naštartovanom motore nešla zaradiť žiadna rýchlosť. Pri vypnutom išla, aj pri posunuti kľúčom na I. preradovala. Pedál ide ťažko stlačiť aj pri vypnutom motore. Stretli ste sa už s tým. Najazdených cca 45tis. km. Je už čas na novú spojku? V jednej diskusii sa tu riešilo tukanie/cvakanie pri 1. - 3. stupni. Posledných 10tis. km to bolo počuť. Ďakujem za každú odpoveď.
Nejspíše přítlačák. Ten nebude v 5 let záruce - je to součást spojky, která je ze záruky max. care alespoň v čr explicitně vypuštěna. Na PL fóru viz.: https://fiatklubpolska.pl/silniki-benzy ... ony-41261/
Je tam i polský dílenský návod na straně 16. Taky se už na to těším asi mě to taky potká...
fiat tipo kombi 1.4 70kw italia 2019 (LPG přestavba)
citigo 1.0 2014
Opel astra kombi 1.4 2007
Fabia 1.0 + 1,2 2002 + 2004
Opel Kadet
Martin91
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 17 úno 2019, 22:55

Re: Nejde zaradiť rýchlosť

Příspěvek od Martin91 »

Vymenili spojku, bola uz zla. Pri najazde 46tis. km trochu skoro. Ale pri tomto aute ma uz asi nic neprekvapi. Je mozne, ze tu novu spojku je obcas citit? Pri kratkom useku. Pri radeni citi silnejsie v nohe na pedali zaber. Na tej starej spojke som to nepostrehol.
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Nejde zaradiť rýchlosť

Příspěvek od Designer »

mam Ideu 1,4 70 kW a mechanik menil spojku (žiadal som strednu triedu kvality) - značku už si nespomeniem lebo sa tam menilo kadečo možné. No spojka pri minimalnom najazde vydržala rok. Rovnako tlmiče. Či to šúlajú z hliny neviem.
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Nejde zaradiť rýchlosť

Příspěvek od rogi »

Designer píše: 13 zář 2021, 10:12 Či to šúlajú z hliny neviem.
:lol:
najlepšie je dat značku čo tam dal výrobca, ale v dnešnom svete falzifikatov je to tiež risk, Valeo, Sachs, Luk, nič ine by som nemontoval.
Mam Bravo ma 85 tisic som zvedavý kedy ju vystrie. :mrgreen:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
Designer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 302
Registrován: 13 led 2020, 08:38

Re: Nejde zaradiť rýchlosť

Příspěvek od Designer »

no - prave to Valeo som tam kazal dat - či dal .... ? Škatulu ukaže od niekoho ineho a je to
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“