2001 1.9 JTD 74kw z ničeho nic vypíná

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Marksuperb
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2020, 19:34

2001 1.9 JTD 74kw z ničeho nic vypíná

Příspěvek od Marksuperb »

Zdravím, nevím si rady se svým Fiátkem Doblò 1.9 JTD 74kw rv. 2003. Auto bylo bezproblémové když najednou prostě vypnul motor. Vytáhl jsem hadičku ke vstřiku - čerpadlo naftu tlačilo. Zkontroloval jsem pojistky v motorovém prostoru, vše ok. Asi po 15 minutách jsem zkusil nastartovat a motor chytl jako by se nechumelilo. Takhle to začalo dělat s větší kadencí až popojedu kikometr a motor z ničeho nic vypne. Podezříval jsem to na zimu a zanedbaný palivový filtr. Ten jsem vyměnil, dal aditivum a je 6 stupňů nad nulou a auto vypíná pořád stejně. Pokaždý je to v jiný situaci, někdy to bylo za většíma zatáčkama, naposledy po vymáčknutí spojky, někdy na místě na volnoběh. Na diagnostice to žádnou chybu neukázalo, kromě dlouholetý chyby žhavení, která nikdy neměla na nic vliv. Na co bych se měl zaměřit dál? Nenapadá vás, v čem by to mohlo být? Díky
Reklama
 

Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: 2001 1.9 JTD 74kw z ničeho nic vypíná

Příspěvek od Thovt »

Keď motor zhasne tak spínačka zostane svietiť (kontrolky)?
Marksuperb
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2020, 19:34

Re: 2001 1.9 JTD 74kw z ničeho nic vypíná

Příspěvek od Marksuperb »

Ano, všechno svítí. Spínačku jsem měnil minulý rok.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: 2001 1.9 JTD 74kw z ničeho nic vypíná

Příspěvek od Vladka1 »

Nějaký relátko který rozepne okruh nutný pro běh motoru, výpadek čidla nutnýho pro provoz.. neni tam "chcípátko" který se spouští když nemá? (chcípací klapka), možná i nějaká kostra, zkrat apod. kdy někde vypadne spojení.. Nebo i vadná ŘJ kdy je studeňák který občas nevodí. Pokud motor jede tak se to hledá blbě :mrgreen:
Když diagnostika tak nahrávat live data a podívat se na hodnoty v okamžiku chcípnutí, koukat jen na výpis chyb ti moc neřekne..
Ucpanej filtr se chová úplně jinak, to byly vyhozený prachy (i když termín an výměnu OK a VIF do nafty smysl má). Když metoda pokus - omyl tak u toho trochu myslet...
Osobně bych jako první nahrál ty live data v okamžiku chcípnutí...
Odpovědět

Zpět na „Doblo“