Klepání, cvakání a nebo co to je ...

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Jiříkk
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 28 úno 2007, 19:35

Klepání, cvakání a nebo co to je ...

Příspěvek od Jiříkk »

Prosím o5 o radu. Již delší dobu se mi v autě objevuje nepříjemný klepavý zvuk. Začíná od nějakých 1500 otáček a poté už neustává až když zase otáčky klesnou pod 1500. Neoběvuje se vždy, většinou když je motor v záběru, pokid motorem dobržďuji není zvuk slyšet. Jakmile ale šlápnu na plyn je to tu zase. Snažil jsem se vydedukovat odkud přichází a mohlo by to bát někde v okolí pravého kola, spíše více směrem dovnitř do auta. Pokud sedím v autě, zdá se že zvuk vychazí z kastliku před spolujezdcem. Na cvakající rele mi ale ten zvuk připadá docela silný. Nesetkali jste se s tím někdo?
Reklama
 

hlad
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 úno 2010, 17:23

Re: Klepání, cvakání a nebo co to je ...

Příspěvek od hlad »

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... %AD#p79816

ja už klepu druhou zimu, přes léto to neklepe, a jezdí to pořád stejně

někde jsem četl, že by to mohl být vyběhanej erg ventil

kdybys zjistil něco jinýho tak to sem napiš...
PetrKrumlov
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 02 úno 2023, 14:18

Re: Klepání, cvakání a nebo co to je ...

Příspěvek od PetrKrumlov »

Mám diesel 1,3 MJTD 55Kw r.v. 2006, slyším klepání při 2000-2300 otáčkách v záběru motoru pak to ustane. Turbodmychadlo nové , EGR nový ...dělá mi to starosti ...zkusím vyměnit ještě Lambda sondu, četl jsem že to může dělat také
.ale že by hydroštely ? Napadlo mne také vstriky ...bez zátahu motoru na volno na 2-2300 otáčkách není slyšet nic..má tu někdo podobné zkušenosti či opravy co to způsobuje/Valo...díky všem
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“