Zadní stěrač se sám spouští

Moderátoři: peta.smolik, Katy

Odpovědět
Paprička
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2021, 12:55

Zadní stěrač se sám spouští

Příspěvek od Paprička »

Zdravím 😉,
Mám Fiat qubo a dnes se mi začal sám spouštět zadní stěrač, když jsem pustil přední na cyklovač. Nevíte po čem mám jít? No a další co mě dnes ráno překvapilo,bylo po odemknutí dálkou ráno mi zablikala potkávací světla. Pak už to neudělalo. Čím by to mohlo být? 🤔 Děkuji za jakoukoliv radu
Reklama
 

Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Zadní stěrač se sám spouští

Příspěvek od Vladka1 »

Hokej v elektrice, baterka, vyhnilý konektory, spojený dráty v průchodkách do dveří, studeňáky v elektronice.. Schema a měřit, chce to někoho kdo měřit opravdu umí... Fyzicky jde zkontrolovat kabeláž v průchodkách do dveří, stav konektorů, napětí baterky (i když ta asi bude OK pokud startuje), kostry..
Paprička
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2021, 12:55

Re: Zadní stěrač se sám spouští

Příspěvek od Paprička »

Teď mi to dokonce psalo check stop lights(zkontrolovat brzdové světla),ale ty svítí...auto startuje. Na PC mi to psalo, že je špatné relé na podávání benzínu
Paprička
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2021, 12:55

Re: Zadní stěrač se sám spouští

Příspěvek od Paprička »

Tak jsem se díval na kabeláž a nic jsem nezjistil. Jen to, že se mi stěrač v zadu dá do pohybu při sešlápnutí brzdového pedálu. Vyměnil jsem žárovky, jedna byla (černá) chvilku ok a pak se opět zpustil.
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Zadní stěrač se sám spouští

Příspěvek od Vladka1 »

Tipuju průchodka do zadních dveří, rozjetá izolace a propojený drát od brzdy se stěračem..
Paprička
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2021, 12:55

Re: Zadní stěrač se sám spouští

Příspěvek od Paprička »

To je možné,dnes mi to nedělalo. Brzdové světla svítila,ale zase mi přestalo svítit levé koncové. Pokud světlo svítilo celé komplet,tak stěrač jel i bez zapnutí
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Zadní stěrač se sám spouští

Příspěvek od tomass »

Vánoční stromeček dělá běžně špatná kostra. Často u světel vzadu, ale i u některého ze spotřebičů. Nejlépe se to hledá jako kostry u těch dvou spotřebičů, co blázní současně. Až se to najde a odstraní, tak vyzkoušet co dělá souběh ostatních spotřebičů. Vadných koster můž být víc a nebo právě spojení těch koster na jednom jediném místě.
Paprička
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2021, 12:55

Re: Zadní stěrač se sám spouští

Příspěvek od Paprička »

Tak závada odstraněna. Problém byl v konektoru na světle 😀
Odpovědět

Zpět na „Fiorino“