Ducato AUTOMAT 2020

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Rico
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2021, 16:21

Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Rico »

Zdravím,

loni v létě jsme koupili Ducato v 9ti rychlostním automatu s obytnou vestavbou. Jezdí to moc pěkně, ovšem nastává problém, s převodovkou když sjíždíme z nějakého delšího kopce, jako kdyby najednou špatně začla podřazovat, dostává to takové "kopance" a nakonec hodí chybu motoru. Vypadne Start/Stop a tempomat...
Nechtělo to řadit, jeli jsme kus tak na 3. rychlostní stupeň (50kou na 2500 otáček, víc jsem to radši netlačil) a na vyšší Ne a ne to přeřadit! Ani ruční řazení nefungovalo. Musel jsem zastavit a nechat to chvilku stát, pak se převodovka vzpamatovala a začla automaticky řadit...chyba motoru zůstává..

Otázka je co s tím? A zda je nutné používat toho asistenta sjezdu z kopce..?
Reklama
 

Bravomv
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 08 led 2017, 18:46

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Bravomv »

Nejsem odborník na automaty a nemám s tím ani osobní zkušenost, ale pokud se jedná o starší vozidlo s již nějakým nájezdem, tak bych určitě řešil olejový servis automatické převodovky i diagnostiku, a to u nějakého odborníka. Pokud se zde něco zanedbá, bývají opravy drahé. Podle popisu to vypadá, že se ti převodovka přehřívá, což má určitě nějaký důvod. Jinak stačí si přečíst na některém z Fiat fórum kategorii Freemont, jaké mají oni trápení s automaty a jak to řeší. Samozřejmě netuším jaký typ převodovky má tvoje Ducato, nejspíš bude jiná než ve Freemontu, ale tu závadu bych nepodceňoval a řešil.
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Prajsler 1 »

Určitě by nebylo na škodu vyměnit olej a filtr, musel bych se s tím projet a řekl bych ti víc. Další věc chtělo by to udělat diagnostiku.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Prajsler 1 »

Rico píše: 02 bře 2021, 07:12 Zdravím,

loni v létě jsme koupili Ducato v 9ti rychlostním automatu s obytnou vestavbou. Jezdí to moc pěkně, ovšem nastává problém, s převodovkou když sjíždíme z nějakého delšího kopce, jako kdyby najednou špatně začla podřazovat, dostává to takové "kopance" a nakonec hodí chybu motoru. Vypadne Start/Stop a tempomat...
Nechtělo to řadit, jeli jsme kus tak na 3. rychlostní stupeň (50kou na 2500 otáček, víc jsem to radši netlačil) a na vyšší Ne a ne to přeřadit! Ani ruční řazení nefungovalo. Musel jsem zastavit a nechat to chvilku stát, pak se převodovka vzpamatovala a začla automaticky řadit...chyba motoru zůstává..

Otázka je co s tím? A zda je nutné používat toho asistenta sjezdu z kopce..?
Tohle jak popisujes tak ti automat padá do nouzového režimu. Kolik máš km najetých. Udělej diagnostiku a děj mi vědět co ti to vyhodilo za chyby ale myslím si že máš prokluz ve skříni a převodovku bude třeba vytáhnout a rozdělat.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Rico
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2021, 16:21

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Rico »

je to úplně nový vůz, najeto necelé 4000km, půjdu s tím do servisu...ale bojím se zda to není nějaká porodní bolest nového 9ti stupňového automatu :(
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Prajsler 1 »

Máš to ještě v garanci tak s tím zajdiw tam kde jsi to kupoval. Jinak už jsem repasoval 9 stupnovy automat. Třeba u Freemont jsem dělal repas automatu už po 60 000 km.Udělej diagnostiku a děj vědět co ti to vyhodilo za chybi.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Rico
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 bře 2021, 16:21

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Rico »

Udělali mi update řídící jednotky a pak kalibraci mezi převodovkou a řídící jednotkou motoru a je to OK :D
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Prajsler 1 »

:D tak to buď rád :D
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Karel02
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 20 kvě 2023, 07:33

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od Karel02 »

Zdravím. Jak si dopadnul v servisu? Já měl s 9st. automatem problém jen jednou, respektive, žádný problém to nebyl, jen to píplo a vyskočila varovná hláška. Vypnul jsem motor a po nastartování bylo vše normální. Pro jistotu jsem pak zajel do autorizovaného servisu, kde mi přehráli SW, že je tam prý nějaká aktualizace pro motory s automatem. Aktuálně najeto už 100.000 a dobrý.
pepa.nek@seznam.cz
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2023, 18:04

Re: Ducato AUTOMAT 2020

Příspěvek od pepa.nek@seznam.cz »

Zdravím, mám stejný problém.
V kterém Fiatu Vám to dělali?
Dík
Odpovědět

Zpět na „Ducato“