Doblo 1.9JTD 74kw bez váhady vzduchu jede lépe

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Donowic
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp 2023, 22:15

Doblo 1.9JTD 74kw bez váhady vzduchu jede lépe

Příspěvek od Donowic »

Zdravím, mám problém se svým doblem, když mám zapnutou váhu vzduchu tak auto jezdí přidušeně pomalu to točí do otáček skoro vubec a max se vytočí na volnoběh na 5000 otáček, ald trvá mu to do kopce tp jsou muka kd musím zařadit i jedničku, pokuf odpojím váhu vzduchu tak od spoda jede trochu přidušené cca do 2000 otáček a pak už to jede lépe do vysokých otáček docela se dá říct že i normálně jak by mělo jet jen těch prvních 2000 otáček trochu přidušeně a až pak se rozjede, začal sem vyměňovat postupně věci:
1. Jako první sem slyšel únik vzduchu z intercooleru takže je nový ale nic to nevyřešilo
2.od turba směrem k vyfuku bylo koleno odnturba z litiny vyrezle a byla díra, takže jsem vyměnil, ale závada stále pokračuje
3.rozebral jsem kompletně sací potrubí pod kapotou to znamená,EGR ventil,sání na motoru, příruba k sání na motoru atd a vše jsem pročistit bylo to totálně zacpané, takže vše vyčištěno, složeno, ale závada stále pokračuje
4.vymenil všechny náplně včetně palivového filtru,vzduchového atd ale to také nemělo vliv na závadu
5.vyměnil jsem váhu vzduchu ale stále nic

A teď už mě nic nenapadá čp by to mohlo být takhle se stim nedá jezdit bez té váhy poněvadž to má větší spotřebu, jelikož s tím jezdím rozvoz novin tak potřebuji aby auto bylo cajk, máte někdo radu co by to mohlo být?
Nic méně diagnostika nic neukazuje, a EGR ventil otvírá i zavíra zjišťoval jsem na diagnostice.
Děkuji za radu.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Doblo“