Světla pro denní svícení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Světla pro denní svícení

Příspěvek od anonyme »

Máte někdo zkušenosti se světly pro denní svícení v Seicentu?
Uvažuji o oválných HELLA, ty by snad moly jít namontovat do prolisů v nárazníku, kde bývají někdy originál. mlhovky.
Reklama
 

velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

světla pro denní svícení

Příspěvek od velechovský václav »

Můj názor je, že nám vyhl. říká , že ve dne máme jezdit s rosvícenými
"potkávacími světly". Policajty asi neukecáme , aby něco jako mlhovky uznali jako světlo pro denní svícení.
Světlo pro denní svícení zřejmě musí být schválené.
Informace o problému denních světel by bylo nejlépe
vyžádat na STK.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Můj názor je, že nám vyhl. říká , že ve dne máme jezdit s rosvícenými
"potkávacími světly". Policajty asi neukecáme , aby něco jako mlhovky uznali jako světlo pro denní svícení.
Světlo pro denní svícení zřejmě musí být schválené.
Informace o problému denních světel by bylo nejlépe
vyžádat na STK.
Samozřejmě bych namontoval schválená světla. Pro denní svícení schválených moc na výběr není. Já mám vytipovaná http://www.evv.cz/zbozi.php?co=detail&kod=2PT008362801
ty by se mohly vejít tam co jsou mlhovky. Jak je zapojit s dodržením patřičných montážních vzdáleností je možné rovněž zjistit i www stránek. Akorát nevím co to udělá, když světlo bude snižovat nápor vzduchu na chladič. Ale pokud má Seicento mlhovky, tak je to asi stejný problém. Neznám však, zda pro mlhovky není otvor v nárazníku ještě nějak upraven. Kdo má mlhovky ať sem něco napíše. Díky
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

světla pro denní svícení.

Příspěvek od velechovský václav »

Jsou-li v prodeji světla pro denní svícení a namontují se místo mlhovek není asi problém.
Chladič je náporový , je spočítán dle mého odhadu na provoz při rychlosti 30Km/hod. a teplotě vzduchu 40st.C.
Sahara potom funguje při dosažení teploty chl.kapaliny 95st.C.
Není tudíž co řešit.
Jestliže nám někdo prodá světlomety pro denní svícení, jež se namontují místo mlhovek. Budiž. Jestliže mi na STK pozastaví platnost technického průkazu, pro použití neschválených světel, pak je nutno vzít klacek a několikrát prodejce oněch světel praštit po hlavě.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Kamarád si je koupil ty ovály od Helly a nikdy s policií neměl problém.Jsou schválený pro provoz v celý EU včetně ČR.Vozí s sebou i přiložený homologační list.Otázka je co může říct policajt na to že mu nesvítí v zádu na autě ani světýlko.Ale já osobně bych si je na auto nedal.Za ty prachy budu měnit žárovky 100 let.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Otázka je co může říct policajt na to že mu nesvítí v zádu na autě ani světýlko.
Jestli policajt chce něco tvrdit, tak ať ukáže na místě zákon, kde to jeho tvrzení je. Pakliže ho nemá, má prostě smůlu a dál není co řešit a komentovat.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

světla pro denní svícení

Příspěvek od velechovský václav »

Je zapotřebí nalézt v zákonu zda při rozsvícených světlech pro denní svícení musí svítit koncová světla a osvětlení SPZ.
Jestli si dobře pamatuji dikci zákona pak na autě musí svítit celý rok světla tlumená nebo světla pro denní svícení.
O světlech koncových a osvětlení SPZ se tam asi nemluví.
Logicky vyvozuji, že ve dne není možno rozeznat zda obrysová koncová světla svítí či ne.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: světla pro denní svícení

Příspěvek od onc »

velechovský václav píše:Je zapotřebí nalézt v zákonu zda při rozsvícených světlech pro denní svícení musí svítit koncová světla a osvětlení SPZ.
Jestli si dobře pamatuji dikci zákona pak na autě musí svítit celý rok světla tlumená nebo světla pro denní svícení.
O světlech koncových a osvětlení SPZ se tam asi nemluví.
Logicky vyvozuji, že ve dne není možno rozeznat zda obrysová koncová světla svítí či ne.
... pokud mate na vozidle namontovany svetla pro denni sviceni, tak pri
jejich pouziti nemusite svitit zadnimi svetly ... musi byt pouze zachovana
plna funkcnost potkavacich a dalkovych svetel nezavisle na svetlech pro
denni sviceni ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

světla pro denní svícení

Příspěvek od velechovský václav »

Sláva.
Stačí komunikovat a dospějeme k rozumnému názoru.

Na celé věci mě mrzí pouze to, že výrobci vozidel nám nabízejí vozidla s hliníkovými koly, vzduchovými vaky, klimatizací atd. , ale světla na denní svícení si musí "zfušovat" každý sám.

A co Rakousko. Já osobně si myslím že svítit celý den je blbost.
V našem státě se neustále zavádějí novoty, protože jsou zavedeny jinde.
Neměli bychom si vzít příklad z Rakouska a zrušit denní svícení ??????
Odpovědět

Zpět na „Seicento“