Automatické rozsvícení světel

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

Jak se vlastně v multince zapínají parkovačky, bez nutnosti mít klíček v zapalování???? :? :? :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Chlape podívej se na spínací skříňku! Otočit klíč proti srsti a přitom zmáčknout tu pojistku...
1,6 16V BiPower
Kačátko
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 26 říj 2007, 22:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kačátko »

Aldíku díky moc!!!
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Vyfotím přes víkend a v pondělí to někam umístím nebo pošlu. Tak přísahám!
Fotku už mám, díky. Vypadá to pěkně. Akorát se chci zeptat: Předpokládám, že je třeba proříznou žebro nárazníku pod světlem?
Nad světlem se nárazník neupravuje?
Světlo je přišroubovaný k nárazníku shora pomocí držáku?

A dají se 21W žárovky vyměnit za LED žárovky?
Světla se zapínají automaticky, nebo ručně?
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Žebro v nárazníku jsem úplně nevyřízl, jen jsem tam odstranil propojení mezi žebry na konci. Světla nejsou úplně zapuštěna do nárazníku, mírně vyčnívají skla. Kdyby se kloflo i do žebra, šlo by to zapustit. Nahoře jsem nic neřezal, je to spíš vyříznuté jakoby v tom vnitřku nárazníku. Za tím plastem je pak kovová příčka a do ní jsem to pomocí držáků dodávaných se světly přišrouboval. Do plastového nárazníku to nikde moc nejde a navíc by se to mohlo za jízdy chvět. Zapojeno je to přes relé (součást dodávky), jehož vinutí je jedním koncem na + a druhým je uzeměno přes vlákno obrysovky. Jakmile zapnu velká světla, vlákno obrys. se rozžhaví, má pak velký odpor a relé tím přijde o -. Odpadne a zhasne denní světla. Světla se tedy rozsvítí vždy sama a nemusíš to řešit a dávat tam vypínač. V návodu je zapojení popsáno slušně a materiál k tomu taky dávají komplet. Pokud jsi aspoň trochu šikovnej, máš to za dvě hoďky hotové (další už uděláš za hodinu...). LED žárovky mě taky napadly, ale nejsou homologované a většinou mají výkon srovnatelný jen s tou pětiwatovou žárovkou. Zkoušel jsem tam dát desítky, jenže měly malou baňku a vůbec to nesvítilo, protože vlákno žárovky bylo mimo ohnisko paraboly. S LED by to myslím dopadlo podobně. Tak hodně zdaru!!!
Multipla Bipower 1,6 /2000
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

"desítky" znamená LED žárovka s 10 diodami?
Ještě k montáži: světla jsou tedy vmáčknutá mezi žebra v nárazníku a nedají se tudíž nijak seřizovat, kam by měla svítit? Nevím jak široký kužel paprsku vyzařují, ale domnívám se, že to snad není kritické, kužel by měl být u denních světel dost široký, aby byla vidět co nejvíce?
A světla se tedy rozsvítí po otočení klíčkem, podle toho co píšeš?

Dál mě nějak není jasné jak se světla přišroubují do kovového příčníku. Přišroubují se tedy na spodní plochu toho příčníku? Do příčníku je tedy potřeba vyvrtat díry pro šrouby (asi samořezné?) a jak se tam dostanu s vrtákem to mě je záhadou. Musím nárazník demontovat, a pak ještě něco?
Díky za odpověď
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Ano světla se rozsvítí otočením klíčku. Seřizovat se dají, otáčí se v držácích. Ptal jsem se na STK na seřízení. Není to vůbec kritické, nesmí to jen oslňovat. Je to sice bodový zdroj světla, ale určitě to nevytváří kužel, světlo jde na všechny strany. Nárazník se demontovat nemusí, do plechu je to šroubováno přímo z čela, ne ze spodu. Samořezy nemiluju, mám to skrz na matku a pérovou podložku. Deset není počet diod (to samo o sobě o výkonu neříká vůbec nic), ale výkon žárovky ve watech.
Ptej se dál...
Multipla Bipower 1,6 /2000
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Ještě se tedy ptám dál:
Ta světla se tedy dají seřizovat po svislé ose, tzn. naklápěním nahoru nebo dolů. Vodorovně asi jen před dotažením dvojic připevňovacích šroubů. A pak to přichycení je tedy vlastně jaké? Každé světlo tedy na 2 šrouby, dle vyobrazení http://www.conrad.cz/Files/id6%5Cnavody ... _navod.pdf na str. 4 dole to pak je které ze čtyř uvedených možností? Jestli jsem to pochopil dobře, tak je to třetí možný způsob?
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“